Steaua, fara Piturca pe banca la Brasov

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 august 2010, 16:04 Sport | Fotbal

Steaua, fara Piturca la Brasov
Foto: Hotnews
Steaua va evolua in aceasta seara (de la ora 21.00) fara antrenorul Victor Piturca pe banca tehnica in partida contra Brasovului. Informatia a fost facuta publica de patronul echipei din Ghencea. "E posibil sa putem colabora din nou. Nu pot spune nimic acum, trebuie sa vorbesc cu el. Eu am venit la Brasov, el a ramas acasa. Problemele sunt legate de garantii materiale", a declarat omul de afaceri din Pipera.

"E posibil sa putem colabora din nou. Nu pot spune nimic acum, trebuie sa vorbesc cu el. Sunt doar niste neintelegeri intre noi in ceea ce priveste contractul. Eu am venit aseara la Brasov, iar el a ramas acasa.

Nu are legatura cu declaratiile date de mine. Problemele sunt legate de garantii materiale. E ceva ce nu pot spune acum, e de neimaginat. E posibil ca maine Piturca sa revina la antrenamente. E posibil ca aceasta situatie sa-i influenteze pozitiv pe baieti, cum de altfel e posibil si ca jocul lor sa il readuca la echipa. Nu imi pare rau de mine, ca eu o scot la capat, dar imi pare rau de munca lui. Nu ne-am certat, ne-am despartit razand. E vorba de negociere, nu de cearta. Nu exista procente in ceea ce priveste impacarea" - Gigi Becali pentru RTV.

"Diseara Piti nu va veni la meci, dar sper ca suporterii si mai ales jucatorii, printr-o prestatie buna cu FC Brasov, sa-l determine sa revina la echipa. Trebuie sa se inteleaga ca Piturca nu a plecat de la echipa, el doar si-a luat un timp de gandire. Este vorba doar despre o neintelegere intre noi, deoarece Piturca a cerut garantii foarte mari, ceva ce nu este pur si simplu omeneste posibil" - Gigi Becali (conform prosport).

Cearta dintre patronul Stelei si Victor Piturca a avut loc in cursul serii zilei de vineri, iar in urma acesteia antrenorul nu a mai facut deplasarea alaturi de echipa la Brasov. Partida FC Brasov - Steaua va incepe la ora 21.00, urmand sa fie in direct pe Digisport si Live Text pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   























3466 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    "S-a-ntilnit hotu cu prostu" (Sâmbătă, 7 august 2010, 16:18)

    Liviu Iordache [anonim]

    Piti e smecher, vrea si punctele cumparate cu arbitri si adversari, si prime duble, si jucatori transferati cu bani multi, si sa decida el! De aici a inceput sucarul, ca Gigi i-a reprosat ca a dat banul gramada pentru arbitrajele cu clujul si craiova (de aia argaseala este singurul fond fix la steaua, ca a fost arbitru!) si mai vrea malai ca si cum cistiga meciurile ca joaca baietii de rup norii! Smecherie de doi lei, romaneasca, asta-i tot!
    • 0 (0 voturi)    
      liviu iordache (Sâmbătă, 7 august 2010, 17:25)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Am inteles. Hotul este Piturca. Dar cine este prostul??
  • 0 (2 voturi)    
    il inteleg pe victor piturca,... (Sâmbătă, 7 august 2010, 16:25)

    marius [anonim]

    ...pe canicula asta nu m-as deplasa nici pentru Bunul Dumnezeu,... doar daca vine El sa ma ia.
  • -1 (3 voturi)    
    E pe duca steoaia (Sâmbătă, 7 august 2010, 16:36)

    ovicash [utilizator]

    o sa termine in locurile 6-8 campionatul asta daca o sa plece Piti.
  • +1 (1 vot)    
    e din cauza radiatiilor solare (Sâmbătă, 7 august 2010, 17:10)

    normal [anonim]

    Poftim dovada, medicii au recomandat in aceasta perioada ca persoanele cu probleme la cap sa nu stea prea mult in Soare. De aici i se trage lui Becali de i s-a suit iar curul la cap, iar nu cum spune primul "comentator" ca a dat bani la arbitri. Dupa cum stiti numa gura si arogantele is de Gigi, in rest totul e kk-reatza. Dc pleaca Piti, care a mai pus ordine la echipa asta (care semana cu o stana fara caini inainte, cu toate ca nu-s stelist) se duce Steaua dracu de tot si nu cred ca o sa mai fie vreun tampit sa se bage sluga la cioban!
  • +3 (3 voturi)    
    csobanul habotnic (Sâmbătă, 7 august 2010, 17:36)

    adrian [anonim]

    Nu sunt fan Piturca, nici pe departe,mai ales ca m-am bucurat cand a plecat (nu de buna voie) de la nationala. Nici in loaza neispravita a lui mircea arbitraj ostil nu am incredere.
    Dar acum Piturca are dreptate! Nu se poate colabora cu acest cioban habotnic, probabil cel mai prost om din lume, care ar merita trecut in Guiness Book exact la acest capitol, si probabil ca nu ar putea fi inlocuit multi zeci de ani de acum inainte.
    PS - Daca printre goriloii din preajma lui becali, care ii aspira cu smerenie basinile, exista vreunul care intamplator stie sa foloseasca un calculator si sa navigheze pe internet, nu ar fi rau sa ii comunice parerea mea despre el.
  • 0 (0 voturi)    
    Totul e pe bani! (Sâmbătă, 7 august 2010, 17:40)

    Anonim [anonim]

    Ce nu se intelege? Piti credeti ca iubeste el steau? Totul e pe bani!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Steaua (Sâmbătă, 7 august 2010, 18:14)

    Nicu [anonim]

    Nu este bine , cred ca si Piturca vbrea prea mult,nu rupt gura targului ultima data la nationala cand trebuia sa atace , acuma a facut o treba buna,nu stim adevraul , dar ce garantii materiale vrea asa mult , este bvine ca becali nu s-a bagat si a dat bani pentu 12 jucatori , dar ce vrea Piturca , nu stim , daca aflam putem comenta , VORBA lui nea MITICA , daca nu cad la pace pierd amandoi , dar mai mult Piturca si Steaua , becali nu are ce p[ierde , vinde jucatori si merge inainte , este laudaros o stim toti , dar nu toti baga bani in ecjhipa , cu toate ca este zgircit rau , numia lauda-i de el ,este foarte greu , vedeti c a sunt echipe care nu vor avea bani pentru Liga I Mai vedem.
  • -2 (2 voturi)    
    sTEAUA (Sâmbătă, 7 august 2010, 18:59)

    NICU [anonim]

    Am citi ce vrea PITURCA este nesimtit , DOMNLE BECALI , lasa-l sa plece CITESTE , CHEAMA-L PE @ DAN PETRESCU # nu sta pe ganduri , vei fi cel maui multumit , dar lasa-i mana libera , acet om este cu mult bun simt . CHEAMA-L
    DAN PETRESCU
    VA FI MULTUMITA TOATA LUMEA
    FACE MAI MULT CA PITURCA
    FANILOR VA ROG SA-L SUSTINETI PE DAN PETRESCU ,NU VETI REGRETA , ACESTA NU FACE NAZURI .
    ANUNTATI-L PE BECALI -PETRESCU
  • 0 (0 voturi)    
    Steaua (Sâmbătă, 7 august 2010, 20:15)

    Cosmin [anonim]

    Piti ar face bine sa-si vada de trb lui si sal lase in pace pe Becali sa vb ca prostu.PITI NU NE LASA
  • -1 (1 vot)    
    Ce se intampla la Steaua? (Sâmbătă, 7 august 2010, 20:37)

    cititor [anonim]

    Se poate caracteriza cu un singur cuvant - ţigănie
  • 0 (0 voturi)    
    star united (Sâmbătă, 7 august 2010, 21:18)

    star wars [anonim]

    las' ca vine levi antrenor. cu echipa cu tot.
  • 0 (0 voturi)    
    fără subiect (Sâmbătă, 7 august 2010, 23:00)

    unu' [anonim]

    CFR Cluj a putut câştiga campionatul de 2 ori în 3 ani, fără ca lumea să-i ştie faţa lui Paşcani (îmi cer scuze că nu-i ştiu scrie numele). De ce nu poate câştiga şi Steaua fără să ştim noi câte oi are Gigi?