VIDEO Raul, executie de geniu/ Ce jucator a pierdut Realul

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 2 august 2010, 10:24 Sport | Fotbal

Raul Gonzalez, ce reusite!
Foto: Captura Youtube.com
Raul Gonzalez a reusit primele sale goluri pentru Schalke 04, fostul idol de pe Santiago Bernabeu bifand o dubla contra celor de la Bayern Munchen. Al doilea gol al atacantului iberic a fost o adevarata bijuterie, spre satisfactia suporterilor noii sale echipe.

Schalke a invins cu 3-1 pe Bayern (in Cupa Total), echipa pregatita de Felix Magath impunandu-se dupa ce a fost condusa cu 1-0. Raul a fost omul meciului, spaniolul marcand doua goluri.

Evolutia deosebita a jucatorului a facut ca mii de tricouri cu numarul sapte sa fie vandute dupa jocul de duminica.

Vezi aici golurile reusite de Raul:




Citeste mai multe despre   



















9884 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    ewfvbe (Luni, 2 august 2010, 11:23)

    bogda [anonim]

    O leganda
  • +8 (10 voturi)    
    si poate ultimul (Luni, 2 august 2010, 11:45)

    exact [anonim]

    e cam ultimul jucator care a facut fotbal din placere si pasiune si a stiut sa respecte acest joc, prin munca...
    in rest doar gelati si manechine ...
  • -3 (11 voturi)    
    A pierdut Realul? (Luni, 2 august 2010, 11:50)

    exxordium [anonim]

    Suntem cu totii in cunostinta de cauza de afacerile precare ale madrilenilor (ex Huntelar, Wesley Sneijder) dar in cazul lui Raul nu cred ca se poate vorbi de o pierdere. Raul este aproape de sfarsitul carierei, una promitaroare si glorioasa. Realul nu a pierdut, cred ca a castigat maxim de pe urma lui Raul Gonzalez
  • +3 (5 voturi)    
    ... (Luni, 2 august 2010, 12:25)

    dragonfly [utilizator]

    super jucator, au facut afacere buna astia de la Schalke, pacat ca nu a mai avut loc de Higuain&co in atac la Real
  • +1 (7 voturi)    
    ... (Luni, 2 august 2010, 12:35)

    mariuss72 [utilizator]

    Superb...oricum, Raul nu avea loc in echipa pe care o face piticul frustrat care a ucis fotbalul.
  • +1 (3 voturi)    
    raul si madrid (Luni, 2 august 2010, 13:46)

    alex [anonim]

    am auzit de la mai multi spanioli, pasionati de fotbal, ca se bucura ca a plecat raul de la echipa.

    multa lume, toti spaniolii pe care ii cunosc, mi-au spus acelasi lucru: raul, fiind un jucator cu vechime se amesteca in multe din treburile clubului. fiind un simbol al realului, nu respecta mereu antrenorii, isi dadea cu parerea despre cum trebuie sa mearga lucrurile la echipa chiar la club etc.

    personal, eu cred ca trebuia sa isi incheie cariera la real, dar se pare ca sunt si alte pareri.
  • +2 (4 voturi)    
    Tot respectul ptr Raul !!! (Luni, 2 august 2010, 14:44)

    joestika [anonim]

    Tot respectul ptr Raul !!! A demonstrat inca o data ca nu aplecat de la Real ptr bani (asa cum a facut-o Gutti) ci a plecat ptr a gusta din nou din pasiunea care il face sa traiasca : FOTBALUL . Este o noua palma pe care si-o ia Realul dupa gafe ca Makelele,Schneider etc Este clar ca Realul se confrunta cu un management defectuos , probabil principala problema ptr care Realul nu mai ajunge asa departe prin Europa . Mare pacat ca au vrut cu tot dinadinsul sa se descotoroseasca de o adevarata emblema a Realului . I-au mai si facut ditamai festivitatea de retragerea (vezi Doamne ca sa arate ca le pasa de el).Si uite cum nu se facu nici luna de cand a plecat si face faze de povestit nepotilor ! BRAVO RAUL ! Iubesti fotbalul , te dedici total iar el te rasplateste ! Tine-o tot asa !!!
    • 0 (2 voturi)    
      super tare (Luni, 2 august 2010, 16:19)

      www.globalholidays.ro [utilizator] i-a raspuns lui joestika

      O emblema a fotbalului european. Pacat ca nu a facut parte din nationala. Raul merita un titlu mondial.
  • 0 (2 voturi)    
    Titluri (Luni, 2 august 2010, 19:08)

    ictin [anonim]

    Mi se pare mie sau voi ati angajat femeia de serviciu de la Libertatea sau Cancan sa va faca titlurile la stirile sportive? Ca in ultimul timp numai titluri in stilul libertatea am vazut: "Vezi cu cum au sarbatorit X", "Ia uite ce a facut Y", acum "Ce jucator a pierdut realul" ramane sa treceti la nivelul urmator cu titluri: "Gigi, ce iti mai placea oaia!" sau "Schumi, ce-ai avut cu Barrichello?"
  • -2 (2 voturi)    
    lol (Luni, 2 august 2010, 20:40)

    unu [anonim]

    mi se pare mie sau "adevarata bijuterie" a fost deviata :D
  • 0 (2 voturi)    
    ... povesti nemuritoare (Marţi, 3 august 2010, 11:37)

    De povestit nepotilor... [anonim]

    ... mie imi povestea mama despre Alfredo Di Stefano... eu le voi spune nepotilor mei despre Raul si bijuteriile lui fotbalistice... Nu-l voi uita nici pe genialul nostru Dobrin...
    Sa ne bucuram cat il mai putem admira jucand!