Aurica Ticleanu: Jucatorii au plans in vestiar dupa infrangerea cu Steaua

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 1 august 2010, 0:09 Sport | Fotbal

Ticleanu a plecat de la U Craiova
Foto: AGERPRES
Craiova a pierdut cu 2-1 disputa cu Steaua, iar juvetii nu pot trece prea usor peste golul anulat eronat lui Mihai Costea la scorul de 1-0 in favoarea lor. "Jucatorii au plans in vestiar la finalul meciului. Am avut un gol clar ca lumina zilei", a declarat Aurica Ticleanu, tehnicianul oltenilor.

"Mi s-a parut un meci bun, nu foarte bun, oricum un spectacol pentru cei din tribuna. Am avut 1-0 si pot sa spun ca am avut si 2-0, mai ales pentru ca am primit multe mesaje in care mi s-a spus ca golul al doilea al nostru a fost valabil. Dupa parerea mea, la 2-0 pentru noi in minutul 71, meciul era jucat. Echipa mea a fost mai buna. Felicit jucatorii pentru ce au facut pana in minutul 71, pacat ca n-au reusit sa digere golul anulat, un gol clar ca lumina zilei. Elevii mei au plans in vestiar si le transmit admiratia mea pentru modul in care au jucat azi (nr. sambata)", a declarat Ticleanu, citat de Mediafax.

"La 2-0 meciul era decis. Totusi, a fost incredibila revenirea Stelei. S-au trezit dupa al doilea gol al Craiovei. Poate in aceasta seara era mai corect sa se termine egal. Dupa golul egalizator al lui Bogdan Stancu, stelistii au facut un pressing sufocant in jumatatea adversa. Ii felicit pe cei de la Steaua pentru ca e foarte greu sa intorci rezultatul, mai ales impotriva unei echipe cum e Craiova" - Gica Craioveanu (sportro).


Citeste mai multe despre   



















2680 vizualizari

  • -7 (11 voturi)    
    pe naiba (Duminică, 1 august 2010, 3:00)

    x [anonim]

    pai daca au plans sunt niste muieri amarate. extraordinar, va dati seama? asa de mult si-au dorit ei victoria incat au plans dupa un meci de fotbal cu steaua. mi-e mila de carpele astea. nu sunt oameni, nu sunt barbati, sunt niste biete zdrente, vorba lui jiji, niste nimicuri. auzi, sa planga... idiotilor, plangi cand iti moare cineva drag, nu cand joci fotbal? voi sunteti dintre cei care plang cand se uita la filem indiene, nu? niste retardati...
  • +2 (4 voturi)    
    Gigi (Duminică, 1 august 2010, 7:59)

    Mike1410 [utilizator]

    Gigi ar trebui sa fie sincer si sa conteste si el arbitrajul, cum ne-a tot obisnuit atunci cand echipa lui pierde!
  • +1 (3 voturi)    
    farsa (Duminică, 1 august 2010, 8:19)

    scorpionul [anonim]

    Are dreptate Balaci cand spune ca jucatorii pierd prima iar arbitrii primesc salariu.
  • +4 (6 voturi)    
    Pacat ca iar se viciaza rezultatele (Duminică, 1 august 2010, 9:02)

    Costello [anonim]

    Sunt stelist dar, cu tot regretul, pot spune ca Stiinta Craiova este invingatoarea morala a acestui meci! Steaua, imi pare rau, nu a aratat nimic, mai ales acasa!
  • +2 (4 voturi)    
    Victorie de doi bani (Duminică, 1 august 2010, 9:33)

    jaffu [utilizator]

    O asociere nefericita intre un pomanagiu paralel cu fotbalul (Pitzi) si un parvenit impotent intelectual (Gigi) care nu stiu sa castige decat in halul asta....
  • +2 (4 voturi)    
    Deci sa notam: (Duminică, 1 august 2010, 9:48)

    uwe [anonim]

    Etapa 1: cu noupromovata, a luat prima gol, a egalat greu
    Etapa 2: a luat prima gol, a fost condusa cu 2-0 dar a castigat cu 2-1
    Astept cu interes etapa a 3-a.
  • -2 (4 voturi)    
    povesti de adormit copii.. (Duminică, 1 august 2010, 11:48)

    capatu` satului [anonim]

    foarte adevarat ca steaua a jucat prost, dar de aici pana la a spune ca stiinta a jucat super, este cale lunga;

    de ce nu a dat Craiova 4-0 daca a jucat atat de bine...

    am inteles ca le`a anulat un gol, dar daca sunt atat de buni trebuia sa nu primesca nici un gol, castigau cu 1-0;

    la noi toti fotbalisti sunt superdestepti, daca iau salarii umflate se considera si foarte inteligenti: cum sa fie vinovat antrenoru`, echipa, jucatorii, vinovat este arbitru`, conditiile meteo, primaria Craiova, suporterii, etc.,

    mai puneti osu` si la munca ca luati bani intr`o luna cat un om de rand intr`o viata, in schimb ne dati numai talente si figuri, pitzipoance si scandaluri prin crasme,
  • +1 (3 voturi)    
    Onicas rau intentionat (Duminică, 1 august 2010, 11:49)

    cristi [anonim]

    Proba- Faza din prima repriza cand nu acorda hent la Tanase desi era la 5 metri!
    • 0 (2 voturi)    
      cine detine adevarul absolut ? (Duminică, 1 august 2010, 13:23)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      cine se crede imaculat sa arunce primul cu piatra,ca sa-l parafrazez pe Domnul nostru IIsus.
  • -4 (4 voturi)    
    Fiaree veeechi cumparaaaaam !!! (Duminică, 1 august 2010, 13:59)

    petrache lupu [anonim]

    Fiaree veeechi cumparaaaaam !!!
  • -3 (3 voturi)    
    Nu inteleg de ce au plans jucatorii in vestiar !!! (Duminică, 1 august 2010, 17:52)

    Motanu [anonim]

    Arbitrul nu i-a furat cu nimic !!! Au pierdut in fata stelei din vina lor pentru ca la 1-0 nu au stiut sa tina de rezultat !!!
    • +1 (1 vot)    
      total gresit (Duminică, 1 august 2010, 23:00)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      A fost 2-0 si au cazut psihic dupa anularea golului perfect valabil. La 2-0 nu stim daca mai revenea Steaua, atunci caderea psihica putea sa fie de partea jucatorilor Stelei si Craiova avea o marire de moral incredibila.
      Asta e, nu avem ce sa facem oricum, nu ai cu cine sa te lupti, Mititelu nu are puterea si banii granzilor. Trebuie sa jucam in continuare asa cum au jucat in primele 2 meciuri si sa speram ca nu vor mai fi prea multe erori de arbitraj contra noastra.