Steaua - Craiova 2-1/ Victorie cu cantec

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 iulie 2010, 19:12 Sport | Fotbal

Victor Piturca
Foto: Rompres
Steaua lui Piturca a bifat al doilea succes al sezonului dupa ce a invins, scor 2-1, pe Universitatea Craiova. Fostul selectioner a readus publicul si rezultatele in Ghencea, ros-albastrii evoluand la o alta turatie fata de sezonul trecut. Juvetii au practicat un fotbal curajos, iar soarta partidei ar fi putut fi alta daca centralul Marius Avram nu ar fi anulat golul lui Mihai Costea (in minutul 56, la 1-0 pentru oaspeti) pentru un presupus off-side la Gargorov.

Click aici pentru rezultate si clasament.


Steaua a jucat dupa o pauza de aproape doi ani cu stadionul plin, trupa lui Piturca readucand lumea pe arena din Ghencea. La fel ca in prima etapa, ros-albastrii au fost nevoiti sa revina de la 0-1 pentru a se impune in final cu 2-1.

Oltenii au deschis scorul prin Iliev in minutul 51, apararea gazdelor gafand impardonabil dupa un corner al juvetilor. Punctul culminant al disputei s-a petrecut in minutul 56, atunci cand reusita lui Mihai Costea a fost anulata pentru un presupus off-side la Gargorov (pe reluari se poate observa ca decizia arbitrilor a fost una incorecta).

Daca nu a fost 2-0 a fost 1-1 la scurt timp, Bogdan Stancu egaland in minutul 67. Victoria avea sa fie adusa de Surdu, atacantul punctand din apropiere dupa un sut senzational al lui Latovlevici.

Steaua acumuleaza sase puncte din tot atatea posibile, iar Victor Piturca este fara niciun dubiu omul momentului in Ghencea. De cealalta parte, Craiova are toate motivele sa conteste arbitrajul de care a avut parte sambata seara.




Citeste mai multe despre   



















16707 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 20:31)

    george [anonim]

    Unde se poate vedea meciul? (in afara de stadion si digi)
    • 0 (4 voturi)    
      daca vrei fara sopcast (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 21:00)

      Alecu [anonim] i-a raspuns lui george

      uite aici am gasit fara sopcast, si se vede destul de bine, chiar mai bine decit alte linkuri

      http://lsh.livescorehunter.com/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=21783&tv_id=362&tid=1886&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=0
  • 0 (6 voturi)    
    cooltv (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 20:43)

    resita31 [utilizator]

    http://www.cool-webtv.net/
    functioneaza numai cu internet explorer...
    aa si trebuie sa iti instalezi sopcast... in rest, nu e ca la tv, dar e ok. bafta si hai steaaauuaaaa !!! :P
  • +2 (2 voturi)    
    sau aici (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 21:50)

    resita31 [utilizator]

    www.SportPeNet.com
  • +1 (7 voturi)    
    a doua oara (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 21:58)

    suca [anonim]

    cand craiova conduce si steaua castiga la final.
    a doua oara cand craiova dupa ce da gol fac non-combat. uitati-va la golul de 1-1 cand 3 stelisti sunt in careul de 6 metrii si niciun craiovean!!!
    se uitau toti cum baga ala mingea-n plasa.

    mititelu este dator vandut la becali se pare.

    sa nu vorbim ca li s-a anulat un gol perfect valabil.
    deci cu 1 punct cel putin pleca craiova din ghencea.

    dar de, anu asta s-a hotarat, steua trebuie sa ia campionatul!

    asta e fotbalul romanesc...
  • -5 (9 voturi)    
    la primul gol... (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:08)

    resita31 [utilizator]

    la primul gol al craiovei a fost fault in atac! jucatorul craiovei l-a tinut pe jucatorul stelei sa nu sara!
    • 0 (0 voturi)    
      Unde sa sara? (Luni, 2 august 2010, 8:24)

      Danny_craiova [utilizator] i-a raspuns lui resita31

      Unde sa sara jucatorul stelei?El era cu spatele la minge,deci pe el nu il interesa mingea ,ci atacantul....
  • +6 (8 voturi)    
    gfgf (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:19)

    oltean [anonim]

    Rusine oilor
  • +3 (7 voturi)    
    Political total incorect! (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:19)

    Snake Eyes [utilizator]

    Dreptatea la rumanii a devenit o utopie in toate domeniile de prea mult timp...tusierul a ridicat steagul probabil sub imperiul presei aservite si intereselor,daca ar fi fost alta echipa nu mai zic de cfr sa fi fost in postura stelei in seara asta mama,mama ce titluri ar fi fost asa...forzzzaaa steaua:(
  • +6 (10 voturi)    
    Magicianul Piti???? (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:21)

    razvan [anonim]

    iar scriu stelistii articolele de sport? care magician Piti? ala a carui echipa a luat 2 goluri si a avut noroc ca a picat psihic Craiova in momentul in care li s-a anulat pe nedrept al doilea gol?
    pana la urma astia de la Craiova chiar sunt nedreptatiti... ca tot aveam impresia ca-s paranoici. in seara asta chiar trebuiau si meritau sa castige.
    cat despre Steaua, mai e mult pana departe....
  • +6 (12 voturi)    
    Nu va e rusine? (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:31)

    OzzyO [utilizator]

    Magicianul Piti? Magicianul e tusierul ala de pe dreapta care a facut sa dispara un gol perfect valabil...
  • +4 (10 voturi)    
    Lupii isi schimba parul,da.... (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:32)

    Triple Six [anonim]

    De la Ceusescu la Becali,de la Pitzi la Olaroiu si-napoi...steaua beneficiara,emblema si perla sportiva a celor 50 de ani....
    • 0 (12 voturi)    
      sa te pomenesti (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:04)

      smen [anonim] i-a raspuns lui Triple Six

      ca o fi fost ceasca in poarta in 86 la sevilla,intelegm noi stelistii ca voi celelalte echipe de care nu a auzit nimeni in lumea asta aveti complexul inferioriatii,si faceti spume cand auziti Steaua cea mai galonata echipa a fotbalului romanesc,dar asta e viata
      • 0 (4 voturi)    
        Ne-am dat seama... (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:11)

        Cata [anonim] i-a raspuns lui smen

        .... ca esti stelist dupa numarul mare de greseli de ortografie facute!
        Mai lasa zarurile si pune mana pe un dictionar ceva!
        • -1 (1 vot)    
          codosule (Duminică, 1 august 2010, 13:36)

          tepes [utilizator] i-a raspuns lui Cata

          HAIT
  • +5 (11 voturi)    
    fotbal (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:32)

    bebe [anonim]

    Sa va fie RUSINE, rusinea fotbalului romanesc, mi-e S@carba de rah@hatiul de steaueaua
  • +5 (11 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:35)

    balenax [utilizator]

    Magicianul Onicas mai degraba...
  • +3 (7 voturi)    
    fotbal (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:53)

    marian [anonim]

    Nu imi dau seama cu ce pot sa ajut. E o mare rusine ppt fotbalul romanesc ce se intampla. cred ca daca se retrage face bine. Il sustinem. Nu e posibil sa acceptam asa ceva. E inadmisibil.. Jucati doar voi si castigatib trofeele care va lipsesc. Gunoaielor.
  • +2 (10 voturi)    
    "Omul momentului"? (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 22:59)

    Dorin [anonim]

    Bateti campii dragi tovarasi de la Hotnews. Cu nonsalanta. Acum cativa ani de zile, cand la Steaua era tot Piturca antrenor, din tribune i se striga "Piti, Piti, lasa-neeeee, lasa-neeeee!" Fraieri chiar cred ca s-a schimbat ceva cu Steaua si la Steaua de cand a revenit Piturca barbugiul???? Cei care cred asta sunt ori naivi ori prosti.

    P.S. 2010-2011 e aranjat ca Steaua sa ia campionatul din ce s-a vazut pana acum. Victorii chinuite si cu arbitrii... O rusine!
  • +5 (13 voturi)    
    ????? (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:01)

    Alex [anonim]

    Toata lumea tine cu Steaua in tara asta? Presa on-line, scrisa si televiziunile canta osanale lui Piturca si Stelei de parca ar fi Barcelona sau real Madrid. Romanii s-au nascut cumva stelisti? Ca vad ca asta e trendul de zeci de ani. Steaua este o inventie comnunista! Rusine!
    • -1 (3 voturi)    
      intotdeauna (Duminică, 1 august 2010, 0:10)

      smen [anonim] i-a raspuns lui Alex

      lumea tine cu cei mai buni,cat despre inventie comunista 1986 sa spunem si v-am inchis gura,nu a fost nici partidul,nici ceausescu la sevilla contra barcelonei ci jucatorii magistrali ai echipei Steaua Bucuresti,23 titluri de campioana,20 de cupe ale romaniei,5 supercupe,1 cupa a campionilor europenii,1 supercupa a europei.Si daca iei titlurile castigate dupa 90 tot steaua are cele mai multe asa ca gura mica
    • 0 (2 voturi)    
      !!!!!!!!! (Duminică, 1 august 2010, 6:01)

      fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Inventie comunista esti tu.
      • 0 (2 voturi)    
        Mda... (Duminică, 1 august 2010, 19:51)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui fl0rin

        Se pare ca pegra societatii a scos capul din canale... Smenari, barbugii, analfabeti, ignoranti, iata-i pe suporterii Stelei postand isterii steliste!

        P.S. @fl0rin Ce varsta ai ametitule? steaua a fost echipa inventata de comunisti. Studiaza istoricul infiintarii acestui club dar si magariile pe care le-au facut cei de la Steaua (si Dinamo) de-a lungul regimului comunist in care au fost protejati si avantajati in mod direct sau indirect de familia Ceausescu... Habar n-ai pe ce lume traiesti tovarase. Zau asa.

        @smen
        Pseudonimul tau spune multe despre ce individ mizerabil esti. Asadar orice comentariu in ceea ce te priveste devine inutil.
    • -2 (2 voturi)    
      da! (Duminică, 1 august 2010, 9:54)

      calomfirescu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Total de acord! Eu nu ma mai uit la niciun fotbal romanesc pana nu vor fi desfiintate Steaua si Dinamo. Trebuiau sa dispara la fel ca Victoria si Scornicesti.Sunt fantome ale trecutului de furt si jaf. Si inca ne mai fura, avand in vedere legatura cu Mapn si Mai.
  • +1 (5 voturi)    
    >>>>>>>>>>>>>>>>> (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:10)

    Invincible [utilizator]

    Barbugiul Piti, maaaa!!!!.......
  • +1 (5 voturi)    
    fotbal (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:10)

    marius [anonim]

    Inima mea plange. Ce se intampla in tara mea?
    • 0 (6 voturi)    
      Si inima mea plange (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:17)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui marius

      Ce se intampla cu tara mea?
  • -2 (6 voturi)    
    Steua (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:28)

    Hoffa [anonim]

    Echipa Stoia e cea mai tare... Uraaaa... trasca toti stulistii
  • 0 (6 voturi)    
    Doamne (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:35)

    dorin [anonim]

    Doamne Dumnezeule, de ce sunteti mandri, stelistilor? Mizerie si tristete.
  • -1 (5 voturi)    
    RUSINE (Sâmbătă, 31 iulie 2010, 23:51)

    sucaa [utilizator]

    (null)
  • 0 (6 voturi)    
    viviat steua (Duminică, 1 august 2010, 0:09)

    Stuea [anonim]

    Uraaa... traiasca Stuia... echipa noastra fanion Steua... traiasca Stuia si toti Stulistii patriei car tin cu Steaia, cea mai tare echipa de pe glob... Vivat Stiaia si jucatorii tai Stolesti cu totii... Steua, Steia, Stuai, Steaia... esti ca patria
  • -1 (7 voturi)    
    RUSINE steaua !!! RUSINE berbecali !!! (Duminică, 1 august 2010, 0:23)

    Motanu [anonim]

    De fel am inceput sa nu mai suport univ.craiova datorita speculatiilor aparute la finalul meciului cu cfr, cum ca ar fi fost blat !!! Dar vreau sa spun ca mi-am schimbat parerea si mi-am dat seama ca nu este adevarat, dupa ce am vazut cat de clar a avantajat arbitrul pe steaua in acest meci !!!
    Cat despre piturca...nu il consider un mare antrenor !!! Daca steaua va mai fi ajutata si in urmatoarele meciuri de arbitri si steaua va lua titlul, va fi cel mai U.M.I.L.I.T.O.R. titlu din istoria stelei !!!
    P.S.: Nu se prea vad transferurile acestea numeroase pe care le-a facut steaua in pauza competitionala !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Steaua campioana? (Duminică, 1 august 2010, 7:52)

    Markony [anonim]

    Nu cred ca 'Piti' va salva Steaua de la un alt campionat ratat. Asa a fost in fiecare an, cu fiecare antrenor, iar toti spuneau ca Steaua va lua campionatul cu acest antrenor, dar asta nu s-a mai intamplat de cativa ani buni incoace. Sunt stelist dar rezultatele Stelei m-au facut asa de pesimist!
    • +2 (2 voturi)    
      Piti??? (Duminică, 1 august 2010, 12:33)

      Danny_craiova [utilizator] i-a raspuns lui Markony

      Pai treaba nu este sa salveze Piti...,pricum e praf dupa parerea mea.
      Cel mai sigur este cu arbitrii...
      Ps:mai vorbim la anu' cand se termina campionatul...
  • -2 (2 voturi)    
    ....frustrare mare... (Duminică, 1 august 2010, 9:01)

    SoulHealer [anonim]

    ....printre dinamovisti si rapidisti ! Nu a fost de loc o victorie cu cantec, ci una logica pentru o echipa care a luptat mai mult si a dat dovada de tarie de caracter. Daca al doilea gol al Craiovei a fost valabil, primul cum a fost stimabililor? A fost fault in atac evident. Asa ca ciocul mic, maimutoi antistelisti! Hai Steaua, a sosit vremea ta!
    • 0 (0 voturi)    
      tu ce meci ai vazut? (Marţi, 3 august 2010, 11:19)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui SoulHealer

      ca sigur nu cel care s-a jucat pe teren....
  • -1 (1 vot)    
    Comentariu de dinamovist (Duminică, 1 august 2010, 10:05)

    Dani [anonim]

    A.I., comentatorul, este dinamovist.
    Este si normal sa bage titluri de astea.
    Urmaritii comentariile "de la fata locului", si ve'ti vedea file de poveste din "Frustari de dinamovist".

    Dixit.
    P.s. Poti sa ma cenzurezi. Adevarul se stie.

    A .. si inca ceva: HAI STEAUA !
    • +1 (1 vot)    
      Unde? (Duminică, 1 august 2010, 19:52)

      Dorin [anonim] i-a raspuns lui Dani

      In liga a doua, nu? De acord.
  • -5 (5 voturi)    
    Unde e flota Romaniei?? Ce se aude de ritzi? (Duminică, 1 august 2010, 10:21)

    pitzi [anonim]

    Iata doua subiecxte tabu sub dictatura leprelor portocali. Nu mai e mult si sper ca aceste subiecte (citeste dosare) sa fie redeschise si impricinatiii sa fie deferiti unei justitii necomandate de la cotroceni. Ritzi s-a dus si a fatat in strainatate pe Coasta de Azur in timpul cercetarilor penale. Pai si banii? Unde sunt bani? Cand ne dai banii inapoi escroaco si nemrnicilor portocalii care ati distrus tara? Singura speranta este aducerea la putere ALIANTEI psd pc pnl si a domnului NASTASE ca prim-ministru! Popor roman datorezi scuze acestui om si nu uita prea repede de ticalosiile marinarului!
    • +3 (3 voturi)    
      Astept (Duminică, 1 august 2010, 12:34)

      vasilerata [anonim] i-a raspuns lui pitzi

      Sa vina alianta [ciuma] rosie PSD+PNL sa dubleze pensiile si salariile bugetarilor ca si numarul acestora.Sa vinda pe doi lei pe spagi grase ce a mai ramas din Romania.Deasemeni sa nu mai taie pensiile si salariile "nesimtite"
      Ce conteaza ca va creste TVA la 30% si vom plati toti? Cine imparte ,parte isi face

      PS; Flota ta ti- a vindut-o Vacaroiu.De aceea esti acum dus cu ....PLUTA.Mai sapa........
      • +2 (2 voturi)    
        corect... (Duminică, 1 august 2010, 16:45)

        Snake Eyes [utilizator] i-a raspuns lui vasilerata

        + ca o nava comerciala veche costa operatorul cat nu face,mai informativa...
    • +3 (3 voturi)    
      Te-ai trezit asa? (Duminică, 1 august 2010, 13:43)

      Danny_craiova [utilizator] i-a raspuns lui pitzi

      Gica, din cate imi dau eu seama vorbim de Steaua,Craiova,deci de 'FOLBAL'...
      S-a bagat cum Tovarasul Nastase la fotbal?
      La ce ai debitat tu acolo nici nu se merita efortul sa iti raspund...
      Ps:SCOATE OMULE CAPU' DIN ANTENUTE SI IREALITATI CA DEJA AI LUAT-O PE ARATURA.
    • +2 (2 voturi)    
      Da..ce are cu...prefectura/meciul?! (Duminică, 1 august 2010, 16:42)

      Snake Eyes [utilizator] i-a raspuns lui pitzi

      O sti pe aia cu halatul,daca nu intreaba..:)
  • -1 (3 voturi)    
    fiti barbati nu tufe (Duminică, 1 august 2010, 12:45)

    tepes [utilizator]

    Nu-i inteleg pe olteni,se pling de arbitraj ca niste babe,sa admitem ca tusierul a gresit este si el om,dar de aici si pina a face atita circ si lamentari este jenant pt.niste barbati .In afara acelei faze contradictorii arbitrajul a fost OK,dar domnilor au avut 1-0 din min.56 de ce nu au tinut de el daca sint buni? Mititelu ar trebui sa umble la psihicul jucatorilor si sa lase circul la care sa expus ca le face jucatorilor mai mult rau decit bine
  • 0 (2 voturi)    
    Numai? (Duminică, 1 august 2010, 13:16)

    ioan [anonim]

    Dar primul gol al oltenilor, nu vreti sa-l comentati? Iliev este in sprijin pe un jucator stelist pe care il indeasa si pana la urma cade. Eu spun ca si aici a gresit tusierul si centralul si se pare ca a anulat al doilea gol ca o compensatie.
  • +3 (3 voturi)    
    ce naiba... (Duminică, 1 august 2010, 13:37)

    kiki [anonim]

    era normal k un milog k pipiturca sa castige prin frauda...ce plm? cand te prind aia in cazino cu camera ascunsa in pachetul de tigari...e clar k omu' are in sange sa triseze forever...asa k ce mare deal sa cumpere niste arbitrii...piece of cake...
  • +3 (3 voturi)    
    huoo! (Duminică, 1 august 2010, 13:43)

    ANDU [anonim]

    victorie cu cantec e putin spus...
    totul e o mare curvasaraie....