Steaua, "haine" noi pentru marele obiectiv - titlul de campioana

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 28 iulie 2010, 17:16 Sport | Fotbal

FOTOGALERIE Steaua are echipament nou
Steaua Bucuresti a prezentat, in cursul zilei de miercuri, noul echipament de joc pentru sezonul competitional 2010-2011. Nike le-a pus la dispozitie ros-albastrilor tricouri realizate la fel precum cele folosite de Brazilia si Olanda la Cupa Mondiala de Fotbal. "Speram sa avem mai mult noroc cu noile tricouri", a declarat Banel Nicolita.

Tricourile pentru propriul teren sunt la fel cu cele de anul trecut, in timp ce echipamentul pentru deplasari va avea tricouri si sorturi de culoare galbena.

"Sper sa avem mai mult noroc nu noile tricouri. Vrem sa jucam bine si sa castigam campionatul. Imi place noul echipament. Nu am mai avut de ceva timp stadionul plin, ne dorim acest lucru in actualul sezon. Impreuna trebuie sa devenim puternici" - Banel Nicolita.

"Imi doresc cat mai multe victorii in acest echipament. Este o altfel de atmosfera de cand a venit Victor Piturca la echipa. Vrem sa ne atingem obiectivele" - Bogdan Stancu.

"Sper ca noul echipament sa ne poarte noroc. Vreau sa nu dezamagesc. Victor Piturca are multa incredere in mine, m-a luat la echipa nationala inca de cand jucam pentru FC Arges, o echipa mica" - Cristian Tanase.

Tricoul realizat precum cel de joc (original) va costa 450 de lei, in timp ce replica va costa 180 de lei. De asemenea, tricoul ros-albastru de joc se gaseste la pretul de 229 de lei, iar replica la 119 lei. In ceea ce priveste al treilea echipament, un tricou va putea fi achizitionat in schimbul a 99 de lei.


Citeste mai multe despre   






















1990 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    preturi (Miercuri, 28 iulie 2010, 18:33)

    helium [anonim]

    Pretul unui tricou precum cel original este dublu fata de unul al lui Real Madrid, Inter, Barca & stuff.
    Intr-o tara mult mai saraca se practica astfel de preturi nu poate decat sa fie bataie de joc la adresa suporterilor. La noi vis-a-vis de imbracaminte au fost mereu preturi mai mari si reduceri intarziate fata de tarile occidentale unde nivelul de trai este mult mai bun.

    Ex.: http://www.realmadridshop.com/stores/realmadrid/products/kit_selector.aspx?selectorid=290&lid=1
    • -1 (1 vot)    
      Ezista o ecsplicatie! (Miercuri, 28 iulie 2010, 23:29)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui helium

      Se poate afla firma care produce echipamentul? Asa s-ar putea explica preturile :))
    • 0 (0 voturi)    
      ti-ai cam dat singur la gioale... (Joi, 29 iulie 2010, 12:51)

      me [anonim] i-a raspuns lui helium

      acele tricouri ale Realului din link sunt replici... iar cel mai ieftin (cel pentru copii) costa 34.99 Lire sterline adica 178,4 lei ...
      • 0 (0 voturi)    
        ti-ai dat singur in cap... (Vineri, 30 iulie 2010, 14:38)

        helium [anonim] i-a raspuns lui me

        nu sunt replici, sunt tricourile de joc! stiu ca-s lire sterline domn de carton iar daca te uiti la cel mare si nu de kinderi, costa in jur de 250ron, cam pe la jumatate cat al unui tricou cu steaua...
        Ai vazut cum arata replicile stelei? asa ca...

        Asa ca spor la prosteala si la cumparat nylon la 450ron pe vremurile astea, ca poate transpiratia ti-l accepta. Continua sa faci lobby, ca altii n-au nici venitul pe 1 luna cat costa un tricou.
  • +3 (3 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 28 iulie 2010, 18:49)

    Dorin [anonim]

    Aceeasi oierie cu alta palarie... Nimic nou.
  • +1 (1 vot)    
    !! (Miercuri, 28 iulie 2010, 22:17)

    stelistu [anonim]

    urate tricouri....(la design ma refer) !
  • 0 (0 voturi)    
    NOROC (Miercuri, 28 iulie 2010, 22:29)

    Dorel [anonim]

    asa tata!!!! la noroc sa va ganditi pomanagiilor!!!!!nu cumva sa va ganditi sa jucati si vo...i fotbal de exemplu...
  • +1 (1 vot)    
    Onoratei redactii sport de la hotnews (Miercuri, 28 iulie 2010, 22:59)

    mariana [anonim]

    Dragi ziaristi, de doua zile a inceput campionatul european de atletism si dumneavoastra va ocupati de tricourile stelei?...
  • +1 (1 vot)    
    Mesajul acesta e pentru tanase !!!! (Joi, 29 iulie 2010, 1:38)

    Motanu [anonim]

    Pardon ! Am vrut sa spun jucaria sexuala a iuliei tabacaru !!!
    Mai tanase...FC ARGES nu e o echipa chiar mica asa cum ai spus tu !!!
    A iesit de doua ori campioana Romaniei, iar in cupele europene a invins pe REAL MADRID cu 2-1 !!!