Astra Ploiesti - Dinamo 1-2/ Victorie in ultima secunda

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 25 iulie 2010, 23:13 Sport | Fotbal

Dinamo debuteaza cu o victorie in noul sezon
Dinamo a reusit sa obtina in prelungiri victoria in prima etapa a Ligii 1, sezonul 2010/2011, invingand cu 2-1 echipa fostului stelist Mihai Stoichita, Astra Ploiesti. Condusi cu 1-0 inca din minutul 34, "cainii" au revenit prin N'Doye (penalty in min. 78) si Adrian Cristea (min. 90+3).

​Cum s-au marcat golurile:

Minutul 34: Centrare la bara a doua a lui Takayuki Seto, acolo unde vine nemarcat Lukacs si impinge balonul in poarta

Minutul 78: Lukacs comite un hent in careu, iar N'Doye transforma lovitura de la 11 metri

Minutul 90+3: Torje patrunde pe partea dreapta in careu, ramane singur cu Ebede, dar isi inchide unghiul si alege sa-i paseze in stanga lui Adrian Cristea, care inscrie si aduce victoria echipei sale.

Echipe de start:

Astra Ploiesti (antrenor Mihai Stoichita):
Ebede, Sandu, Mihalache, Matel, Dinu, Seto, Bornosuzov, Stratila, Lukacs, Mihalcea

Dinamo (antrenor Ioan Andone): Curca, Homei, Scarlatache, Moti, Pulhac, Ad. Cristea, Margaritescu, Kone, Torje, Ganea, Niculae

2541 vizualizari

• -4 (8 voturi)
    Victorie cu ... (Luni, 26 iulie 2010, 1:19)

Alec [anonim]

... victorie cu iz de blat
    • +3 (5 voturi)
      da? (Luni, 26 iulie 2010, 1:25)

Alex [anonim] i-a raspuns lui Alec

probabil ca ti se arde cozonacul. mai bine te-ai fi uitat la meci, stimabile...
    • +4 (6 voturi)
      ... (Luni, 26 iulie 2010, 1:45)

mariuss72 [anonim] i-a raspuns lui Alec

prietene esti un martalog trist
  • -2 (6 voturi)
    Ce noroc pe caini!... (Luni, 26 iulie 2010, 1:23)

bibo [anonim]

...saracutii de ei1.. bineinteles, o vicorie muncita, nu-i asa? - cum zicea si clegul Alec - simtit mirosul de blat?
    • +4 (4 voturi)
      :)) (Luni, 26 iulie 2010, 8:12)

Alex [anonim] i-a raspuns lui bibo

ahhh...ce va ustura....:)))))
      blat? (Luni, 26 iulie 2010, 9:17)

balenax [utilizator] i-a raspuns lui bibo

Blat in ultimele 10 secunde ? Golul de 2-1 a fost marcat din ACTIUNE cu 10 secunde inaintea terminarii celor 3 minute de prelungire ( min 92 si 50 secunde). Nu cred ca se ajungea aici in cazul unul blat... Daca a fost blat, astia ar trebui sa se lase de fotbal si sa se duca la Hollywood cat mai repede, isi rateaza vocatia pe iarba patriei.
      aha (Luni, 26 iulie 2010, 13:26)

me [anonim] i-a raspuns lui bibo

voi cand vedeti meci de-al lui dinamo deja zice-ti ca e blat...
      daca era 11-0 tot blat era in mintea voastra
    a (Luni, 26 iulie 2010, 11:27)

luciano [anonim]

dinamo este cea mai tare
    • -1 (1 vot)
      E cea mai tare pe naiba !!! (Luni, 26 iulie 2010, 13:00)

Motanu [anonim] i-a raspuns lui luciano

dinamo a castigat intr-un mod foarte jenant la ploiesti, 2-1 printr-un gol marcat in minutul 90+3 in fata unei echipe care a stat sezonul trecut mai mult prin zona retrogradarii !!!
      Pai...in modul acesta ii ZDROBESC cei de la hajduk split !!!
    Mai motane... (Luni, 26 iulie 2010, 18:30)