Cosmin Contra: Ma retrag. Nu vreau sa-mi patez finalul de cariera in mocirla din Romania

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 25 iulie 2010, 10:22 Sport | Fotbal

Contra vrea sa se retraga
Foto: Agerpres
Eliminat cu 20 de minute inaintea finalului partidei dintre FC Timisoara si Gloria Bistrita, Cosmin Contra a declarat ca vrea sa se retraga din fotbal, nemultumit de decizia arbitrului Sebastian Coltescu.

"Domnul Coltescu m-a facut sa ma retrag din fotbal! Nu se poate sta in mizeria asta de campionat! Nu vreau sa imi patez finalul de cariera pentru mocirla asta din Romania. Nu stiu de ce mi-a dat rosu! L-am impins in spate pe adversar, dar a exagerat. Nu pot sa vin cu sufletul aici si sa vad ce se intampla. Chiar am venit sa-i ajut pe baieti", , a declarat Cosmin Contra pentru Gsptv, citat de Mediafax.

"Nu pot continua intr-un fotbal in care nu stiu daca se incearca ceva. Eu pun suflet, asa am fost toata viata. Poate mai am momente cand nu gandesc, dar sunt reactii de moment. Azi chiar nu meritam sa fiu eliminat. Nu am dat cu pumnul, l-am impins din spate si atat! Daca dadeam cu pumnul, jucatorul era jos, dar el s-a ridicat dupa doua secunde", a adaugat Contra.

Antrenorul Timisoarei, Vladimir Petrovici, considera ca echipa sa ar fi castigat partida cu Gloria daca fundasul Contra nu ar fi fost eliminat si a anuntat ca fostul jucator de la Getafe nu va scapa nesanctionat.

Timisoara si Gloria Bistrita au remizat, scor 2-2, in prima etapa a Ligii 1. Golurile banatenilor au fost marcate de Goga si Magera, in timp ce pentru bistriteni au marcat Andrei Muresan si Coroian (din penalty).


Citeste mai multe despre   



















1937 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    hmm (Duminică, 25 iulie 2010, 10:44)

    old [anonim]

    alt scandalagiu care a aterizat la Timisoara, dute linistit si stai cu familia daca nu esti in stare sa mai joci fotbal...nu vine nimeni la stadion sa iti vada nervii tai
    • +4 (8 voturi)    
      corect (Duminică, 25 iulie 2010, 11:00)

      cipax [utilizator] i-a raspuns lui old

      Atitudinea de 2 bani nu ti-o poti scuza cu cuvinte lacrimogene... chiar daca nu era "de rosu" faza, tot nu aveai ce cauta acolo si in plus sa-l mai impingi pe jucatorul advers!!! Iar faza cu "chiar am venit sa-i ajut pe baieti" e penibila. Daca erai Kaka mai intelegeam, dar cand nu-ti gasesti echipa nici in "Segunda" macar taci din gura si nu-ti mai declara "sacrificiul"!!!
    • +1 (5 voturi)    
      La cum se comporta mai bine se retrage (Duminică, 25 iulie 2010, 13:52)

      info [anonim] i-a raspuns lui old

      ceva TIPIC romanesc....daca arbitru greseste el e de vina ca nu au reusit ei sa joace....vai de capu lui...in spania nu am auzit asa ceva, presupun ca lua o amenda drastica pt declaratii de genu.De asta e asa de frumoasa "liga lu mitica" .....ziaristi de 3 lei
  • +3 (7 voturi)    
    baiete.... (Duminică, 25 iulie 2010, 11:06)

    me [anonim]

    esti patat in campionatu asta...
    ai jucat cativa ani buni... doar nu oi fi tu ala cinstiti in marea de hoti...
    sa fim seriosi...
    care cariera frate?!?!?! ca inafara de alaves si 1 an la milan nu ai facut decat sa-ti dai atutogol cu danemarca
  • +1 (5 voturi)    
    Contra=0 (Duminică, 25 iulie 2010, 11:26)

    Pmihaius [anonim]

    (null)
  • +1 (5 voturi)    
    pt contra (Duminică, 25 iulie 2010, 11:44)

    dorin [anonim]

    nu vrei mocirla romaneasca . ok . joaca curat , fair play . si miyeria , incorectitudinea ta contribuie la mocirla romaneasca . iti convine aceasta mocirla atunci cand castigi si esti pe cai mari , de ce nu si cand esti jos si cand pierzi ?
  • -1 (3 voturi)    
    Mocirla esti tu si nu Romania. (Duminică, 25 iulie 2010, 12:29)

    ion roata [anonim]

    Cosmin Contra, si de data aceasta ai dat cu stangul in dreptul, ai dat si cu pumnul si l-ai si impins brutal pe adversar.NU ai fost cinstit nici de data aceasta pentruca esti o scursura de fotbalist,un fel de fentator al fotbalului si a unei comportari sportive.Arbitrul ti-a aplicat o sanctiune pe care o meriti din plin.Eu te asi elimina definitiv din fotbal Mocirla esti tu ci nu Romania.
  • +1 (5 voturi)    
    Contra nu a fost contra mocirlei ! (Duminică, 25 iulie 2010, 12:29)

    motul [anonim]

    A participat din plin la toate mizeriile din fotbal.In ce priveste cariera , se refera la ce nu are.Lasa-ne !
  • +1 (5 voturi)    
    contra ! (Duminică, 25 iulie 2010, 13:05)

    ionamaru [utilizator]

    ...ceva dreptate are ; fotbalul din Romania , adica liga lui mitica nu-i in mocirla ,ci ar trebui sa fie la puscarie neiculitilor !!
    Asa ca nu mai trageti gloante oarbe pt. " hai sa ne aflam in treaba ' .
    • 0 (2 voturi)    
      si de-asta are el dreptate? (Duminică, 25 iulie 2010, 14:27)

      ovi [anonim] i-a raspuns lui ionamaru

      contra a fost un scandalagiu toata viata: in italia, de unde a plecat cu coada intre picioare desi era sansa vietii lui la milan (a spus-o chiar el dupa aia) dupa ce a dat cu pumnul si s-a batut pe teren, in spania, unde nu i-au prelungit contractul desi era in forma maxima si marca chiar si-n cupa uefa. a ajuns in romania, la primul meci rapid - timisoara a luat 0-1 pe teren si a facut scandal ca rapidul n-a avut nici o sansa. un tigan si un marlan, independent de macirla din fotbalul romanesc.
  • -1 (1 vot)    
    mezinpetru@yaho.com (Duminică, 25 iulie 2010, 14:42)

    mezin [anonim]

    ce sa mai pricep sa jigneasca romani pe toti dar la ei nu se uita, pina la urma asta e adevaru suntem si ca natie si ca fotbal de tot cicatu ,poate sa se supere cine vrea ,adevarati oameni de caracter stiu ca a-m dreptate
  • +1 (3 voturi)    
    pai normal... (Duminică, 25 iulie 2010, 16:00)

    Bogdan [anonim]

    ce n-are voie omul sa "impinga din spate"?Oameni rai!Tu nu-i baga in seama Contra, du-te la campionatul de "impingeri din spate" ca la fotbal ne-am lamurit...
  • -1 (1 vot)    
    Poate ca nu era necesar ROSU', da '... (Duminică, 25 iulie 2010, 16:45)

    SILE [anonim]

    Cred ca nu era necesar acordarea cartonasului rosu, mai corect se impunea un galben, da' ma 'ntreb: de ce a trebuit sa ajunga Contra intr-o astfel de situatie ? ... de a fi la "mana" arbitrului cu asa o "cariera" in ... "spate" ?
    Oricum este un jucator necesar echipei timisorene, ca dealtfel si fotbalului romanesc !
  • +1 (1 vot)    
    Hai ca m-ati dat pe spate !!! (Duminică, 25 iulie 2010, 18:36)

    Sunt CONTRA la ceea ce spune contra !!! [anonim]

    Cine e contra in fotbalul romanesc ??? Nu mi se pare un jucator asa de important ??? M-ai inportanti au fost hagi, popescu, lupescu etc si toti acei jucatori din nationala de aur a Romaniei !!!
  • +1 (1 vot)    
    contra (Luni, 26 iulie 2010, 8:21)

    ionescu ion [anonim]

    a ajuns un vagabond sa vorbeasca de moralitate,dupa ce a batut un ofiter de politie.Sa plece sa numai majeasca fotbalul romanesc.