Ianis Zicu, noul jucator al FC Timisoara

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 22 iulie 2010, 13:05 Sport | Fotbal

Zicu va juca la Timisoara
Foto: AGERPRES
Daniel Stanciu, managerul general al FC Timisoara, a precizat, in cursul zilei de joi, ca Ianis Zicu va fi noul jucator al banatenilor, fotbalistul urmand sa semneze pentru cinci sezoane cu echipa patronata de Marian Iancu, informeaza Mediafax. "Exista o intelegere cu Zicu", a precizat Stanciu. Dupa ce a fost aproape de a ajunge la Rapid, atacantul va evolua pe Dan Paltinisanu.

"Avem un acord cu Dinamo pentru transfer, iar acum se lucreaza la perfectarea contractului. Exista o intelegere si cu Zicu, iar el va semna astazi pe cinci ani cu Timisoara", a declarat Daniel Stanciu pentru Mediafax.

De asemenea, Hristu Chiacu a fost transferat definitiv de Timisoara de la Dinamo. "Este jucatorul nostru, a semnat contractul", a incheiat Stanciu.

Nascut pe 23 octombrie 1983, Zicu a evoluat de-a lungul timpului la Dinamo, Poiana Campina, Farul Constanta, Inter Milano, Parma si Rapid Bucuresti.


Citeste mai multe despre   



















1195 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Curios... (Joi, 22 iulie 2010, 13:34)

    je [anonim]

    Sunt curios ce primeste Dinamo in schimbul celor doi, mai ales ca umbla vorba ca Timisoara ar avea probleme de ordin financiar...
    • +1 (1 vot)    
      Re: Curios... (Joi, 22 iulie 2010, 13:49)

      torjinho [anonim] i-a raspuns lui je

      Bani sigur nu primeste...cel mai probabil pt Zicu si Chiacu, Jabba renunta la 50% la un eventual transfer afara a lui Torje
      • 0 (0 voturi)    
        hmmm (Joi, 22 iulie 2010, 15:21)

        me [anonim] i-a raspuns lui torjinho

        parca renuntase-ra deka la aia 50%...
    • 0 (0 voturi)    
      vorbe (Joi, 22 iulie 2010, 14:16)

      vicxtor L [anonim] i-a raspuns lui je

      Vorbe sint multe dar, deocamdata, problemele financiare ale lui Iancu s-au rezolvat.
      Nu cred ca e un transfer grozav.
  • -1 (1 vot)    
    mai bine ramanea la rapid (Joi, 22 iulie 2010, 14:26)

    gabi [anonim]

    pacat de zicu ca s-a intors la dinamo... la clubul asta s-au pierdut o gramada de jucatori. transferul de acum cred ca e ultima lui sansa.
    • 0 (0 voturi)    
      aha... (Joi, 22 iulie 2010, 15:22)

      me [anonim] i-a raspuns lui gabi

      ca de exemplu mutu, marica, lobont, etc....
      sigur ca da...
  • +1 (1 vot)    
    Hmm... (Joi, 22 iulie 2010, 16:33)

    Motanu [anonim]

    Nu stiu de ce am senzatia ca timisoara a luat teapa cu zicu !!! Si timisoara, nu avea probleme financiare in ultima vreme, parca ???
  • 0 (0 voturi)    
    Love minus (Vineri, 23 iulie 2010, 22:53)

    Make [anonim]

    Bravo zicu!
    Ramai batrana speranta.
    Nici anul asta timisoara nu ia campionatul.
    Trist sau vesel?