​Europa League Olimpia Balti - Dinamo/ Drumul spre grupe trece pe la Chisinau

de L.A.     HotNews.ro
Joi, 15 iulie 2010, 10:55 Sport | Fotbal

Dinamo, la antrenamentul oficial de la Chisinau
Foto: Agerpres
Dinamo Bucuresti intalneste joi, in cel de-a doilea tur preliminar al editiei secunde a Europa League, formatia moldoveneasca Olimpia Balti. Aflata la prima aventura europeana, Olimpia nu simte presiunea meciului, antrenorul formatiei declarand ca dinamovistii ar trebui sa fie cei ingrijorati.

Olimpia Balti s-a calificat in turul al doilea preliminar al Europa League dupa ce a trecut de formatia din Azerbaijan, Lankaran. Moldovenii au remizat in ambele partide (0-0 si 1-1) si s-au calificat gratie golului marcat in deplasare.

Nicolae Bunea, antrenor Olimpia Balti: "Daca noi vom fi eliminati, nu va insemna nici o tragedie. In schimb, pentru Dinamo ar fi un dezastru sa iasa din competitie. Va fi o presiune foarte mare pentru ei".

Ioan Andone, antrenor Dinamo: "Nu cred ca vom avea probleme cu o echipa care nu si-ar gasi locul in Liga I. Va trebui sa trecem de ei fara probleme pentru ca in joc este imaginea fotbalului romanesc".

Partida tur dintre Olimpia Balti si Dinamo Bucuresti se va desfasura pe stadionul "Zimbrul" din Chisinau si va incepe la ora 19:00 si nu va fi televizata. Partida retur, de la Bucuresti se va disputa in 22 iulie.


Echipe probabile:

Olimpia Balti: Pasenco, Ogada, Cheltuiala, Orlovschi, Valuta, Jerome, Tcaciuc, Khorolsky, Repinetchi, Adaramola, Camara

Dinamo: Curca, Homei, Scarlatache, Moti, Pulhac, Margaritescu, Kone, N'Doye, Niculae, Ad. Cristea, And. Cristea


Citeste mai multe despre   



















3457 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    DINAMOTITA (Joi, 15 iulie 2010, 11:23)

    bry [anonim]

    SUNT DINAMOVIST DA SINCER AS VREA SA PIARDA DINAMO....CUM NU NE OFERA NICI O BUCURIE PE PLAN FOTBALISTIC IN ULTIMA VREME MACAR SA NE OFERE PE PLAN UMORISTIC...LASA POATE FAC O BAIE IN baltile DE PRIN md SI ISI REVIN...NEVER CU ASEMENEA CARCTERE...SCHIMBATI TOT, ALTFEL VETI RAMNE FARA FANI, UNUL SIGUR DE ANUL ASTA ....
  • +1 (1 vot)    
    mda... (Joi, 15 iulie 2010, 11:34)

    me [anonim]

    tare mi-e sa nu avem probleme si cu astia...

    echipa e varzaaaaaaaaaaaaaaa...
    dolha sau molinero mai miscau ceva... curca si scarlatache praf... homei la fel etc.... vai de noi
  • 0 (0 voturi)    
    pe la Chisinau (Joi, 15 iulie 2010, 11:39)

    adz [anonim]

    Adrversarul se cheama "Olimpia Balti" si joaca pe stadionul din orasul Balti. Cum naiba o fi ales titlul ata autorul. Daca Dinamo ar fi jucat cu AC Milan atunci articolul s-ar fi numit "Drumul ... trece pe la Roma"' ??
    • 0 (0 voturi)    
      Da, smart boy (Joi, 15 iulie 2010, 12:24)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui adz

      Daca Milan n-avea stadion omologat si juca la Roma, exact asa s-ar fi numit
    • 0 (0 voturi)    
      Stiai ca... =)) (Joi, 15 iulie 2010, 14:04)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui adz

      ...stadionul din Balti nu este omologat de UEFA, drept urmare meciul se disputa in Chisinau, pe stadionul Zimbru...
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va faceti griji! (Joi, 15 iulie 2010, 11:43)

    OzzyO [utilizator]

    Dupa cum am spus si la tragerea la sorti: saptamana viitoare scoate GSP dvd-ul "Miracolul din balti".
  • 0 (0 voturi)    
    stai asa (Joi, 15 iulie 2010, 11:55)

    catalin [anonim]

    imi e frica sa nu va alerge aia cu pestele din balta pe stadion...
  • 0 (0 voturi)    
    Europa League (Joi, 15 iulie 2010, 13:16)

    k7 [anonim]

    putem sa vedem meciul ....undeva?????
    • 0 (0 voturi)    
      Dinamo (Joi, 15 iulie 2010, 14:58)

      CLAUDIU [anonim] i-a raspuns lui k7

      Incearca pe www.eurovision...nu stiu continuarea..eu am vazut multe meciuri de la wc2010..acolo..am intrat pe sport.ro...vezi poate te directioneaza site-ul sport.ro
      • 0 (0 voturi)    
        europa league (Joi, 15 iulie 2010, 16:17)

        k7 [anonim] i-a raspuns lui CLAUDIU

        multumesc ... CLAUDIU PTR. "AMABILITATE"....si totusi ptr. cine doreste sa vada meciul...www.jurnaltv.md....
        • 0 (0 voturi)    
          sau (Joi, 15 iulie 2010, 16:54)

          k7 [anonim] i-a raspuns lui k7

          http://www.fotbalonline.net/
  • 0 (0 voturi)    
    fotbal (Joi, 15 iulie 2010, 18:27)

    FABREGAS [anonim]

    noul 17 nentori ......oare ???
    sa avem rabdare.
    • 0 (0 voturi)    
      Te contrazic... (Joi, 15 iulie 2010, 20:15)

      Motanu [anonim] i-a raspuns lui FABREGAS

      Va fi noul episod Knattspyrnufelag sau poate recentul episod NEC Nijmegen !!!