​VIDEO Germania, locul trei la Mondial. Din nou

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 11 iulie 2010, 10:05 Sport | Fotbal

Bronz la Mondial pentru Germania
Foto: Reuters
Cu o formatie pe care multi o vedeau in finala, Germania a fost nevoita sa se multumeasca doar cu pozitia a treia, pentru a doua editie consecutiva a Cupei Mondiale. Au intalnit insa in finala mica selectionata din Uruguay, echipa care le-a dat emotii nemtilor, intr-un meci palpitant, cu cinci goluri.​

Click aici pentru a vedea rezumatul partidei Uruguay - Germania 2-3!


Germania a incheiat Cupa Mondiala din Africa de Sud pe locul al treilea, invingand in finala mica pe Uruguay, prin golurile lui Muller, Jansen si Khedira. Pentru sud-americani au marcat Cavani si Forlan.


Citeste mai multe despre   



















2085 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    Felicitari DEUTSCHLAND (Duminică, 11 iulie 2010, 10:12)

    Claudiu [anonim]

    Ma bucur din suflet pentru voi. Pacat ca nu ati jucat la fel de bine si cu spaniolii, ati fi fost acuma in finala contra Olanda.Dar e bine si locul 3, e o mare onoare pentru voi. Stati linistiti, ca Olanda stie sa le taie coarnele spaniolilor.
    • -3 (9 voturi)    
      ce sclavi suntem... (Duminică, 11 iulie 2010, 11:40)

      bucatar [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

      Vai, dar cu cata mandrie sclavul Claudiu isi felicita stapanii pentru succesul echipei multi-nationale. Dar vai, oare cum il vor intelege stapanii daca el se exprima in germana pe un site romanesc. Surpriza, Claudiu este un sclav multi-national adunand deja 6 selectii pe santierelor diverselor tari.
      • 0 (4 voturi)    
        Amice, esti idiot (Duminică, 11 iulie 2010, 12:04)

        george alexandru [utilizator] i-a raspuns lui bucatar

        .
      • +4 (4 voturi)    
        Keine Angst, ich kann auch auf Deutsch schreiben.. (Duminică, 11 iulie 2010, 13:03)

        Claudiu [anonim] i-a raspuns lui bucatar

        ... aber ich habe es unangebracht gefunden, auf einer rumänischen Webseite auf Deutsch zu schreiben. Ich bin kein Sklave, ich habe bloß geschrieben, dass für mich die schönste Zeit in Deutschland war... und basta!!!
        • -1 (1 vot)    
          macar... (Duminică, 11 iulie 2010, 17:02)

          max [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

          puteai macar sa scrii intr-o limba de circulatie internationala, daca nu in romana.
          • +1 (1 vot)    
            dobi-creti! (Duminică, 11 iulie 2010, 19:16)

            srpc [utilizator] i-a raspuns lui max

            germana ce-o fi, limba de circulatie judeteana, eventual prin zona Urlati? microcefalule!
        • 0 (0 voturi)    
          juhu! (Duminică, 11 iulie 2010, 20:30)

          Crystal [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

          Jaaa!Sant perfect de acord cu tine,Claudiu.Si o parte dintre cei de aici sint poate putin invidiosi.Germania a jucat foarte bine.A-ti doresc mult noroc.Viele Grüße aus Deutschland.Crystal.
  • +6 (10 voturi)    
    uruguay-surpriza placuta a Campionatului Mondial (Duminică, 11 iulie 2010, 10:14)

    mircea [anonim]

    Sa pierzi doua jocuri de mare intensitate cu Olanda si Germania, ambele la mare lupta, ambele cu 3-2, arata ca orice tara cu fotbalisti care se daruiesc pe teren are sansa ei. La cca.3,5 milioane de oameni, Uruguayul ne-a aratat ce frumos este fotbalul....si ne-a facut sa visam ca puteam si noi sa fim la Mondiale....daca nu ne nasteam cu mentalitate de romani!
  • +3 (9 voturi)    
    Felicitari Deutschland (Duminică, 11 iulie 2010, 10:29)

    Claudiu [anonim]

    Pentru mine sunteti cei mai buni si nu doar in fotbal. Din 6 tari unde am lucrat pana acuma, in Germania am avut CEA MAI FRUMOASA SI BOGATA EXPERIENTA PROFESIONALA SI DE VIATA. Bald komme ich wieder zu euch.
  • +2 (4 voturi)    
    Atitudine (Duminică, 11 iulie 2010, 11:30)

    Cristi [anonim]

    S-a spus ca fotbalul e sportul inventat de englezi unde castiga mereu germanii. De data asta nu a fost asa, desi mi-as fi dorit. Oricum, e de retinut ca nu le-a venit usor sa joace pentru locul trei. Asta inseamna atitudine de invingator.
  • +4 (4 voturi)    
    formatie pe care multi o vedeau in finala ? (Duminică, 11 iulie 2010, 11:39)

    mar [anonim]

    nu prea cred. poate dupa prestatiile contra Angliei sau Argentinei, dar nemtii au venit cu o echipa f. tanara la acest mondial. eu am fost in perioada asta in Germania si toti erau sceptici cu privere la sansele lor de a castiga CM, tocmai din cauza lipsei de experienta a lotului. Au facut un modial superb, dar in meciul cu Spania, o echipa matura, s-a vazut lipsa de experienta a germanilor...
    • +2 (2 voturi)    
      aprob! (Duminică, 11 iulie 2010, 18:21)

      me [anonim] i-a raspuns lui mar

      cu spania le-a lipsit experienta... altfel erau in finala...
      daca o tin tot asa peste 4 ani in vad campioni
  • +1 (1 vot)