Caracatita Paul a ales - Germania va castiga finala mica

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 9 iulie 2010, 12:26 Sport | Fotbal

Caracatita minune
Foto: Reuters
Caracatita Paul a decis: Germania va castiga partida cu Uruguay, finala mica a Cupei Mondiale din Africa de Sud. Dupa mai multe ezitari, "oracolul turneului final" s-a hotarat catre cutia in care se afla steagul echipei pregatite de Joachim Low.

La turneul final din Africa de Sud, Paul a prezis ca Germania va invinge pe Australia, Ghana, Anglia si Argentina. De asemenea, caracatita a pronosticat ca “Panzerele” vor fi invinse de Serbia si Spania. Toate previziunile s-au dovedit a fi adevarate.

Dupa ce "Panzerele" au pierdut in fata Spaniei (scor 1-0), suporterii germani au realizat o lista cu pedepsele pentru Paul: sa fie prajit, facut sushi, fript la gratar sau aruncat la rechini. De asemenea, unii dintre microbisti au realizat chiar si cantece impotriva "prezicatorului minune".

Paul s-a inselat o singura data, atunci cand a prezis ca nemtii ii vor invinge pe iberici in finala EURO 2008. Are 12 rezultate corecte dintr-un total de 13.

"Nu se va intampla nimic cu Paul. Este bine si se simte in largul lui", a declarat unul dintre purtatorii de cuvant ai acvariului din Oberhausen. Aceasta precizare vine dupa ce suporterii germani au declarat ca vor sa omoare caracatita pentru ca a prezis ca Spania se va califica in finala Cupei Mondiale.


Citeste mai multe despre   



















4128 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Paul (Vineri, 9 iulie 2010, 12:32)

    Alex D [utilizator]

    Sunt tare curios sa vedem daca mai merge ulcica la apa. Si la europene in 2008 s-a inselat exact la sfarsit.
    • +5 (5 voturi)    
      A naiba... (Vineri, 9 iulie 2010, 12:41)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Alex D

      ..da cat traieste o oratanie d-asta?
      • +3 (3 voturi)    
        . (Vineri, 9 iulie 2010, 13:04)

        radukku [utilizator] i-a raspuns lui unu

        Pana la 5 ani, depinde de specie. Caracatita asta deja e batrana.
    • 0 (0 voturi)    
      Eu nu cred ca... (Vineri, 9 iulie 2010, 18:47)

      STEFAN [anonim] i-a raspuns lui Alex D

      ...e atat de proasta incat sa stea nemancata la egal!
  • 0 (4 voturi)    
    ii este frica (Vineri, 9 iulie 2010, 12:40)

    g.o [anonim]

    caracatitei ii este frica sa nu ajunga in tigaie, pt ca nemtii vor sa o prajeasca dupa ce au pierdut cu spania:)
  • +10 (10 voturi)    
    mie imi place titlu... (Vineri, 9 iulie 2010, 13:01)

    me [anonim]

    "Paul a ales"... deci el nu ghiceste castigatoarea, ci o decide :D
    • +2 (2 voturi)    
      Pai vezi? (Vineri, 9 iulie 2010, 13:07)

      Andu [anonim] i-a raspuns lui me

      Ne mai intrebam de ce vor sa o prajeasca nemtii, i-a adus pana aproape de finala si acolo i-a sabotat, mai bine ii scotea direct din grupe ca pe italieni sau francezi :)
  • -2 (4 voturi)    
    E mai bine acum (Vineri, 9 iulie 2010, 13:01)

    ik [anonim]

    cu placere.
  • +2 (4 voturi)    
    lol (Vineri, 9 iulie 2010, 13:04)

    anonim [anonim]

    "Nu se va intampla nimic cu Paul. Este bine si se simte in largul lui", - oamenii astia de la acvariu nu stiu sa faca afaceri...
    acum daca fac o mancare de Paul si o scot la licitatie se imbogatesc :D mai fac si o predictie de genu: cine mananca din paul ii ia puterile si s-au scos castiga mai mutl decat au castigat africanii cu mondialu :D
  • +4 (4 voturi)    
    hmmmm... (Vineri, 9 iulie 2010, 13:05)

    liviu [anonim]

    eu presimt ca paul o sa fie prima caracatita cu bodyguard din lume....
  • +5 (5 voturi)    
    Bai nene! (Vineri, 9 iulie 2010, 13:14)

    Vizitiul [utilizator]

    Asta o fi beleaua ce i-o fi spus lu' Geoana ca e sef! :)
  • 0 (0 voturi)    
    foto (Vineri, 9 iulie 2010, 16:51)

    Jackie O [anonim]

    Ati pus foto de la o "extragere" mai veche. :)
  • -1 (1 vot)    
    Doar sa nu castige Spania cupa!!! (Vineri, 9 iulie 2010, 20:25)

    Claudiu [anonim]

    Mi-e totuna cine castiga locul 3 si 4, doar doresc sa NU castige Spania cupa!!!