Vezi echipa ideala a Mondialului in viziunea lui David Beckham

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 9 iulie 2010, 10:47 Sport | Fotbal

David Beckham
Foto: Reuters
David Beckham a ales echipa ideala a Cupei Mondiale, fostul jucator al lui Manchester United si Real Madrid lasandu-l in afara titularilor pe Arjen Robben, unul dintre oamenii de baza ai finalistei Olanda, informeaza The Sun. Fac insa parte din primul 11 jucatorii Mensah (Ghana) si Muslera (Uruguay).  

Echipa ideala in viziunea lui David Beckham:

Fernando Muslera (Uruguay) - Ashley Cole (Anglia), Sergio Ramos (Spania), John Mensah (Ghana), Carles Puyol (Spania), Thomas Muller (Germania), Bastian Schweinsteiger (Germania), Xavi (Spania), Wesley Sneijder (Olanda) - Diego Forlan (Uruguay), David Villa (Spania).

Vedeta engleza a ales si rezervele, acestea fiind Maicon (Brazilia), Michael Bradley (SUA) si Lionel Messi (Argentina).


Citeste mai multe despre   



















2341 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    lol (Vineri, 9 iulie 2010, 10:55)

    ska [anonim]

    ashley cole? wake up! sergio ramos? same, wake up! Muslera? same wake up!
    • +1 (3 voturi)    
      Muslera Ok (Vineri, 9 iulie 2010, 11:08)

      dlc [anonim] i-a raspuns lui ska

      Dupa mine, Muslera a fost cel mai bun portar!
      • 0 (0 voturi)    
        si eu de acord (Vineri, 9 iulie 2010, 14:08)

        el [anonim] i-a raspuns lui dlc

        cand intr-un meci ai 3 goluri bara-gol chiar nu prea ai ce face!
        altfel mi s-a parut f ok si portarul ghanei
      • 0 (0 voturi)    
        ce muslera ma (Sâmbătă, 10 iulie 2010, 23:54)

        Alex K1! [anonim] i-a raspuns lui dlc

        ba dupa mine ce-a mai tare echipa a campionatului a fost Uruguay dar a stricat-o Muslera omnu e bun la penaltii dar pe teren in actiune nu e.Nu iese knd trebuie sau iese gresit nu prinde mingiile nu are siguranta pe el portar bun e Stekelemburg
    • +4 (4 voturi)    
      Romaneste (Vineri, 9 iulie 2010, 11:34)

      Alexandru [anonim] i-a raspuns lui ska

      Daca esti roman atunci "trezeste-te" tu si scrie pe romaneste. M-am saturat de copii din astia care de la prea multe filme americane nu mai stiu sa se exprime decat prin expresii la moda in engleza.
  • +3 (5 voturi)    
    bec am (Vineri, 9 iulie 2010, 11:12)

    ion [anonim]

    asteptam sa ne spuna Becham si despre tatuajle ideale ale mondialului, si marcile de gel de par care ar trebuie folosite de echipa ideala.
    • +3 (3 voturi)    
      Mda (Vineri, 9 iulie 2010, 11:32)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui ion

      Ion..bine ca esti tu destept , frumos si faimos! Beckham a muncit la viata lui si merita atentia cuvenita..asta e! Trebuie sa acceptam ca are priza la public chiar inca face avere din publicitate.

      P.S nu lasa comentariu-raspuns ca nu mai citesc prostiile tale
      • 0 (0 voturi)    
        scuze (Vineri, 9 iulie 2010, 14:54)

        ion [anonim] i-a raspuns lui Alex

        ...daca face o avere din publicitate, atunci trebuie ascultat. Bine ca are priza la public, ca beckham al nostru avea priza la niste liniute... Chiar, mutu ce echipa ideala a vazut la mondialul asta?
  • +4 (4 voturi)    
    Beckham e englez (Vineri, 9 iulie 2010, 11:57)

    ionut [anonim]

    Acum trebuie sa-l intelegem si pe Beckham;ii sareau jurnalistii englezi in cap daca un englez facea o echipa fara nici-un englez inclus.