​INEDIT/ Vezi cum ii multumeste un spaniol caracatitei Paul

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 8 iulie 2010, 13:16 Sport | Fotbal

Caracatita Paul
Foto: Reuters
Spaniolul Jose Ramon Andres Puerta (cunoscut sub numele de Jose Andres) a gasit o modalitate unica de a-i multumi caracatitiei Paul pentru pronosticul dat in legatura cu partida Germania - Spania (scor 0-1): in restaurantele ThinkFoodGroup (ii apartin ibericului) din Washington caracatita a fost scoasa din meniu, informeaza presa americana.

Jose Andre (patron al ThinkFoodGroup) a vazut meciul Germania - Spania in restaurantul Jaleo din Bethesda impreuna cu mai multe personalitati, printre acestea gasindu-se si Jorge Descallar, ambasadorul Spaniei in SUA.

"Am trait partida la intesitate maxima. Sunt foarte fericit ca Spania a ajuns in finala Cupei Mondiale. In semn de recunostinta pentru Paul (caracatita oracol a turneului final), caracatita va fi scoasa din meniuri in urmatoarea perioada", a declarat Jose Andres. 

Superstitios la fel precum majoritatea suporterilor, Jose va mentine (conform jurnalistilor americani) aceasta decizie in restaurantele sale cel putin pana la finalul Cupei Mondiale.

La turneul final din Africa de Sud, Paul a prezis ca Germania va invinge pe Australia, Ghana, Anglia si Argentina. De asemenea, caracatita a pronosticat ca “Panzerele” vor fi invinse de Serbia si Spania. Toate previziunile s-au dovedit a fi adevarate.


Citeste mai multe despre   



















8491 vizualizari

  • -3 (11 voturi)    
    lol (Joi, 8 iulie 2010, 13:38)

    me [anonim]

    credeam ca numai romanii au gandire de evu mediu si cred in tot felul de prostii...
    se pare ca m-am inselat...
    • 0 (8 voturi)    
      Mentalitatea romanului (Joi, 8 iulie 2010, 14:11)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui me

      este una din calitatile noastre. Greul este sa treci peste inhibitii si sa te folosesti cu inteligenta de sangele ce-ti curge prin vene.
    • +6 (10 voturi)    
      post/dezlegare la caracatita (Joi, 8 iulie 2010, 15:24)

      alex [anonim] i-a raspuns lui me

      un om care are o asemenea afacere nu se ghideaza dupa superstitii. ceea ce este insa frumos in viata este sa fii capabil sa te joci la orice varsta. sa fii capabil sa traiesti un eveniment.

      desi unele lucruri par superstitii, atunci cand nu ajung sa iti controleze viata, e placut sa le introduci in vit de zi cu zi pentru a te desprinde de rutina cu care esti obisnuit.. numai pentru divertisment....

      si nu in ultimul rand, caracatita aia e celebra, scotand caracatita din meniu, gagiul asta si-a facut, prin intermediul presei, superpublicitate. mii de oameni ii vor accesa siteul si poate cativa vor merge sa mance la restaurntele lui .. da, este o superstitie ce aduce bani . nu crezi ?
      • -2 (4 voturi)    
        sunt total de acord... (Joi, 8 iulie 2010, 16:08)

        me [anonim] i-a raspuns lui alex

        dar nu ma refeream numai la omu care a scos din meniu caracatia, care a facut-o numai ca sa isi faca reclama, ci la toti care cred in "caracatita oracol Paul" ... ceva similar cu "mama omida"
      • +2 (4 voturi)    
        asa e.. (Joi, 8 iulie 2010, 17:24)

        lu [anonim] i-a raspuns lui alex

        sunt perfect de acord cu ceea ce ai spus.
        is business...
    • -1 (1 vot)    
      se mai intampla! (Joi, 8 iulie 2010, 17:21)

      lu [anonim] i-a raspuns lui me

      te-ai inselat amarnic, dar nimeni nu-i perfect.
      am auzit povesti mai uimitoare
      oameni aparent cu capul pe umeri care umbla pe la diversi prezicatori, vindecatori, vrajitori, recuperatori de inimi fugite...
  • +4 (4 voturi)    
    şi dacă animalul prezice că iau bătaie spaniolii (Joi, 8 iulie 2010, 14:00)

    valer [anonim]

    pun caractiţele la loc în meniu?
    • -1 (1 vot)    
      Nu (Joi, 8 iulie 2010, 16:22)

      Lol Lolovici [utilizator] i-a raspuns lui valer

      Caracatita e folosita doar pentru meciurile germaniei.
  • +1 (3 voturi)    
    intrebare (Joi, 8 iulie 2010, 14:55)

    caracatita [anonim]

    Competentele lui Paul se limiteaza la echipa Germaniei sau face preziceri si despre finala CM?
    • -1 (1 vot)    
      doar germany (Joi, 8 iulie 2010, 16:14)

      ska [anonim] i-a raspuns lui caracatita

      daca ar avea de ghicit 60 de meciuri sunt convins ca ar rata multe din ele si atunci nu ar ami fi spectaculos; asa ca nemtii o folosesc doar pt echipa lor.
      Prezic ca o vor folosi si pt finala, sa se razbune pe spanioli :)
      Desigur vor renunta la ea pt 2012 sau 2014...
  • +2 (2 voturi)    
    Prin faptul ca a scos caracatita din meniu... (Joi, 8 iulie 2010, 19:38)

    Motanu [anonim]

    a dovedit ca e un om care are onoare !!! Tot RESPECTUL !!!
  • -1 (1 vot)    
    no (Joi, 8 iulie 2010, 23:53)

    storm [anonim]

    desene animate