Vicente Del Bosque: Sa ramanem cu picioarele pe pamant

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 8 iulie 2010, 10:35 Sport | Fotbal

Vicente Del Bosque
Foto: Reuters
Spania s-a calificat in finala Cupei Mondiale, dar antrenorul Vicente Del Bosque indeamna la modestie. "Sa ramanem cu picioarele pe pamant. Nu trebuie sa fim ingamfati. Am sarbatorit, dar acum ne gandim doar la meciul cu Olanda", a precizat tehnicianul iberic.

Antrenorul Spaniei ii felicita pe toti jucatorii sai pentru "partida perfecta facuta cu Germania".

"Sunt incantat si multumit de toti. Au fost buni in aparare, buni in atac, iar mijlocul a furnizat pase deosebite. Vom intalni o echipa a Olandei aflata intr-o forma de gratie. Sper sa fim noi si sa ne impunem jocul normal. Ne bucuram ca am putut sa facem milioane de oameni fericiti", a conchis Del Bosque.

"Dupa un asemenea meci, este greu sa mai bati Spania. Si-a impus celebrul joc de pase, iar mingea a fost practic ascunsa de adversar. Olanda este un adversar de temut, dar intr-o zi buna, Spania poate bate pe oricine" - Luis Aragones, fost selectioner al ibericilor.

"Suntem incantati, inca nu ne vine sa credem ca suntem in finala. E clar ca vrem sa devenim campioni ai lumii. Cred ca depinde numai de noi daca vom cuceri sau nu primul titlu din istorie. Am fost uniti si conectati la importanta disputei, iar acest lucru s-a vazut. Aceasta nationala a scris istorie" - David Villa, atacant Spania. 


Citeste mai multe despre   



















2375 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    mda... (Joi, 8 iulie 2010, 10:43)

    me [anonim]

    "Sa ramanem cu picioarele pe pamant. Nu trebuie sa fim ingamfati" - noroc ca e antrenorul cu capu pe umeri...
    • 0 (4 voturi)    
      sa auzim... (Joi, 8 iulie 2010, 10:59)

      dorian gray [anonim] i-a raspuns lui me

      noi treaba asta de la un antrenor romana, intr-o situatia nici macar similara..eu tare m-as mira:)
      • +3 (3 voturi)    
        Adevarat graiesti ! (Joi, 8 iulie 2010, 11:16)

        Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui dorian gray

        Iar cei ce au spus aceste cuvinte: Mircea Lucescu, Lotzi Boloni si Radu Voina(la handbal) i-am azvarlit ca pe niste masele stricate ! TRAIASCA CONDUCEREA FRF si lojele VIP de la Steaua, Dinamo,Rapid si celelate echipe(exceptia Unirea Urziceni ,ce nu s-a facut de ras!) de mare forta ale fotbalului senzational romanesc !
      • +2 (2 voturi)    
        daaaaaaaaaa (Joi, 8 iulie 2010, 12:27)

        me [anonim] i-a raspuns lui dorian gray

        un roman intr-o situatie similara.... ar cere:
        cateva milioane de euro
        un covor rosu
        sa-i pupam picioarele
        o statuie
        etc etc etc
        jucatorii la fel...
        sa nu uitam cand am batut germania cu 5-1 acu cativa ani ne purtam de parca am fi luat mondialu...
        desi germania a mers in finala anu ala si noi am ramas acasa....
  • +2 (4 voturi)    
    Bravo! (Joi, 8 iulie 2010, 11:21)

    Razvan [anonim]

    Un antrenor valoros, ramane intodeauna modest!
    • 0 (0 voturi)    
      oare? (Joi, 8 iulie 2010, 14:03)

      Mortall [anonim] i-a raspuns lui Razvan

      Cam ca Jose Mourinho, nu? :)
      • 0 (0 voturi)    
        Mourinho (Joi, 8 iulie 2010, 16:16)

        Kibby [anonim] i-a raspuns lui Mortall

        acest domn este si un artist, de-ala la care ii place poza.
  • 0 (0 voturi)    
    cultura generala (Joi, 8 iulie 2010, 13:17)

    Radu [anonim]

    Jucatorii nostri nu au nici cultura generala obligatorie.
    Nu am tinut cu Spania, dar ma bucur daca castiga CM2010. La fel si in cazul Olandei. Sunt doua super echipe, cu super-jucatori si antrenori, care se lupta pentru suprematia mondiala.
    Sa castige cei mai buni.
  • +1 (1 vot)    
    ce ma fac? (Joi, 8 iulie 2010, 19:59)

    MirceaA [utilizator]

    nu stiu cu cine sa tin. Imi plac mult ambele echipe. Parca totusi cu Spania.