Suporterii germani: Omorati caracatita Paul!

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 8 iulie 2010, 9:58 Sport | Fotbal

Caracatita Paul
Foto: Reuters
A prezis victoria Spaniei, dar multi au spus ca de data asta chiar se inseala, pentru ca Germania este de neinvins. Caracatita Paul a avut inca o data dreptate, iar ibericii s-au calificat in finala Cupei Mondiale dupa o victorie cu 1-0. Suparati ca echipa lor a fost invinsa, unii dintre suporterii nemti au cerut omorarea "oracolului Cupe Mondialei".

Este a doua oara cand Paul prezice o infrangere a Germaniei, dupa disputa cu Serbia (pierduta cu 1-0). Si atunci, la fel ca si acum, nimeni nu a crezut-o. Rezultatul final i-a dat insa dreptate, iar intreaga Germanie este dezamagita.

"Dupa meci au fost auzite tot mai multe voci care se plangeau de caracatita Paul. Acestia cereau chiar moartea oracolului”, se precizeaza in presa din Germania.

Suporterii germani au realizat o lista cu pedepsele pentru Paul: sa fie prajit, facut sushi, fript la gratar, aruncat la rechini sau bagat in salata de fructe. De asemenea, unii dintre microbisti au realizat chiar si cantece impotriva "prezicatorului minune".

La turneul final din Africa de Sud, Paul a prezis ca Germania va invinge pe Australia, Ghana, Anglia si Argentina. De asemenea, caracatita a pronosticat ca “Panzerele” vor fi invinse de Serbia si Spania. Toate previziunile s-au dovedit a fi adevarate.

Dupa ce a invins cu 1-0 pe Germania, Spania s-a calificat in finala Cupei Mondiale, performanta unica in istoria fotbalului iberic.


Citeste mai multe despre   



















20314 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    2 probleme... (Joi, 8 iulie 2010, 10:00)

    me [anonim]

    1 - s-a inselat si la europene cand a prezis victoria germaniei
    2 - d c sa o omoare? mai bine o fac friptura sau ii dau drumu in mare
    3 - e o gluma aiurita! cdoar nu crede cineva intr-o caracatita?!?!?!?!?!
    • +5 (11 voturi)    
      dacă ei au caracatiță, noi ce avem? (Joi, 8 iulie 2010, 10:07)

      d0mu [anonim] i-a raspuns lui me

      Raspuns: tot felul de târâtoare (șopârle, gușteri, vipere, cameleoni, etc)
      • +7 (7 voturi)    
        Noi avem (Joi, 8 iulie 2010, 15:21)

        ploiesteanu [anonim] i-a raspuns lui d0mu

        oracolul din balcesti care reprezinta caracatita fotbalului romanesc, are tentacule la colegiul arbitrilor, la federatie, la liga, peste tot !
    • 0 (4 voturi)    
      :)))) (Joi, 8 iulie 2010, 13:34)

      caracatita [anonim] i-a raspuns lui me

      punctul 2. e tare

      d c sa o omoare? mai bine o fac friptura :))
    • 0 (0 voturi)    
      nu-ti mai bate capul... (Joi, 8 iulie 2010, 17:10)

      lu [anonim] i-a raspuns lui me

      - din pacate sunt prea multi care acorda atentie acestei caracatite si oricarei alte povesti de acest gen. asta-i lumea in care traim, tu reprezinti minoritatea.
  • -13 (15 voturi)    
    cum? (Joi, 8 iulie 2010, 10:16)

    anonim [anonim]

    nu inteleg un lucru. cum naiba "a prezis"? vorbeste, face gesturi, deseneaza, scrie?
    • +12 (12 voturi)    
      L-) (Joi, 8 iulie 2010, 10:21)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui anonim

      uita-te inca o data la poza si iti vei da seama
    • 0 (0 voturi)    
      simplu (Joi, 8 iulie 2010, 16:13)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui anonim

      au pus un snack in fiecare cutie, si din ce cutie si-l alege ala va fi castigatorul.
  • +3 (3 voturi)    
    Eu as zice sa schimbe animalul (Joi, 8 iulie 2010, 10:20)

    george alexandru [utilizator]

    Un melc, o soparla...oricum, ceva exotic. Caracatita e deja compromisa :)
  • -11 (21 voturi)    
    Galati (Joi, 8 iulie 2010, 10:21)

    Paul [anonim]

    Decat sa pierdeti vremea ca sa comentati aiurea, mai bine va duceti pe la Galati ca sa ajutati la diguri.
    • +13 (13 voturi)    
      pt Paul (Joi, 8 iulie 2010, 10:29)

      pt Galati [anonim] i-a raspuns lui Paul

      ma, vezi ca ai pierdut timpul aiurea, pune mana si ajuta la diguri, sau tu esti coordonatoru' care arata cu degetul? tipic romanesc, tre sa se gaseasca unu' sa strice distractia :)
    • +11 (13 voturi)    
      Bacau (Joi, 8 iulie 2010, 10:30)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Paul

      Lasa ca mergem noi la problemele nostre, nu venim sa aveti voi mai mult timp sa spargeti seminte in timp ce toata lume munceste.
    • +6 (6 voturi)    
      Paule (Joi, 8 iulie 2010, 10:42)

      dondon [utilizator] i-a raspuns lui Paul

      Poate vine caracatita pe la Galati, aveti grija daca va duceti la diguri
    • +9 (11 voturi)    
      Ipocritule!! Sa-ti fie rusine! (Joi, 8 iulie 2010, 11:07)

      Crina [anonim] i-a raspuns lui Paul

      Se si vedea cum "multimea de localnici voluntari" isi dadeau coate sa ajute la construirea digului. Si tu te numarai printre ei ..
      Stiu ca este o chestiune specific romaneasca sa stai pe margine, si sa impingi pe altul de la spate.. si dua aceea sa si critici ca nu face bine
      Aaaa.. aici era rubrica sportiva
      Articolele cu inundatiile sunt pe alta pagina!
  • +8 (12 voturi)    
    caracatita (Joi, 8 iulie 2010, 10:31)

    mary [anonim]

    pai de ce s-o omoare? s-o lase sa traiasca! s-o omoare k n-a fost germania in stare sa castige? nu, nu cred k e o solutie! oricum spania a jucat mai bine asa k sa lase biata caracatita in pace! sa mai prezica shi alte evenimente...
  • -3 (3 voturi)    
    Asta e vrajeala (Joi, 8 iulie 2010, 10:44)

    elcaro [anonim]

    Ar fi frumos daca toate meciurile s-ar termina 1 sau 2 si n-ar exista niciun egal, mai ales in grupe.
  • 0 (8 voturi)    
    evreii si caracatita sunt de vina (Joi, 8 iulie 2010, 10:51)

    bucatar [anonim]

    Tipic german. Intotdeauna evreii si caracatitele sunt de vina. La urmatoarea cupa mondiala echipa multi-nationala a germaniei trebuie sa selectioneze filipinezi, chinezi si laponi. Sunt bucuros ca suporterii romani ai manshaftului au fost adusi la tacere pe forum.
  • +8 (8 voturi)    
    Meniu Restaurant Chinezesc Berlin (Joi, 8 iulie 2010, 11:40)

    stancualexro [utilizator]

    Meniu Restaurant Chinezesc Berlin
    1. Supa de Paul
    2. Rasol de Paul
    3. Paul la Gratar
    4. Frigarui Paul
  • +8 (8 voturi)    
    mai bine ... (Joi, 8 iulie 2010, 12:00)

    io [anonim]

    sa o vanda, acu' e celebra, are cota pe piata mai buna decit Ronaldo !
  • +16 (16 voturi)    
    Nu e asa! (Joi, 8 iulie 2010, 12:10)

    Huitzilopochtli [anonim]

    Nu ati inteles nimic. Caracatita nu ghiceste cine castiga! Ea decide !
    • 0 (0 voturi)    
      ...dovedit stiintific... (Vineri, 9 iulie 2010, 16:03)

      Paul is Chuck Norris [anonim] i-a raspuns lui Huitzilopochtli

      daca transformi numele paul in cifre le aduni si il imparti la 0 vei obtine numele lui Chuck Norris in cifre... Incercati!! :))... D'asta stie Paul tot ce stie ... :)
  • +5 (5 voturi)    
    ! (Joi, 8 iulie 2010, 12:16)

    redwhiteblueshishkebab [anonim]

    Saracul Paul.
  • +2 (2 voturi)    
    Sa luam atitudine (Joi, 8 iulie 2010, 12:18)

    Io [anonim]

    (null)
  • +5 (7 voturi)    
    haha (Joi, 8 iulie 2010, 12:28)

    lol [anonim]

    cat de cretin trebuie sa fi sa crezi intr-o caracatita?
    dar cat de cretin trebuie sa fi sa mai si dai vina pe ea?
    • -3 (3 voturi)    
      Cat de cretin??? (Joi, 8 iulie 2010, 19:50)

      csmede [utilizator] i-a raspuns lui lol

      Nu e nevoie sa fi cretin. Daca esti neamt ajunge.
      Nu sunt ei mai destepti decat noi, doar au avut o istorie mai favorabila. Dupa razboi, a venit planul Marshall care le-a ridicat economia.
      La noi cine a venit? Toti cei care au venit la noi (INCLUZIV NEMTII) nu au facut altceva decat sa fure.
      Paul si evreii sunt de vina pentru esecurile lor... penibil!
      • 0 (0 voturi)    
        Cat de cretini ? amandoi (Vineri, 9 iulie 2010, 1:18)

        parca [anonim] i-a raspuns lui csmede

        Cat de cretini trebuie sa fiti ca sa luati in serios stirea asta , au zis si ei numa asa calmati-va
  • +4 (4 voturi)    
    socant (Joi, 8 iulie 2010, 12:46)

    necos [utilizator]

    Dupa ce am citit socantul indemn al nemtilor era sa fac atac de cord. Mi-am revenit abia dupa ce am realizat ca nu e vorba despre Alteta Sa Printul Paul de Romania........
  • +4 (4 voturi)    
    cine a mers pe "mana" lui Paul... (Joi, 8 iulie 2010, 12:56)

    pariorul [anonim]

    sau mai corect spus, cine a mers pe tantaculele lui Paul, a facut bani frumosi la pariuri sportive!

    Decat sa o omoare, o iau eu gratuit ca acum vine urmatoarea extragere Loto 6 din 49!
  • +2 (2 voturi)    
    Paul (Joi, 8 iulie 2010, 13:36)

    defav [anonim]

    sper sa ghiceasca si pentru finala , sa vedem cit il mai tine "bulanu' ". Deja e cel mai tare parior...
  • +1 (1 vot)    
    Azil politic (Joi, 8 iulie 2010, 14:19)

    Margicu [anonim]

    Propun ca Romanica sa ii acorde azil politic lui Paul cefalopodul. Daca in plus de harul proorocirii mai plange si cu mir ar putea fi instalat intr-un acvariu in catedrala mantuirii neamului, sau daca nu in parlament. Oricum, e lucru stiut ca o duc bine caracatitele pe Dambovita.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa vina Brigitte Bardott (Joi, 8 iulie 2010, 16:11)

    Andu [anonim]

    Sa vina Brigitte Bardott (nu stiu daca i-am scris corect numele, dar mi se cam rupe de ea) sa o salveze, eventual sa o duca la un loc cu maidanezii ei blanzi, probabil se vor intelege de minune.
  • +3 (3 voturi)    
    Propun: (Joi, 8 iulie 2010, 16:25)

    Bogdan [anonim]

    Caracatita Paul presedinte!
  • -4 (4 voturi)    
    acasa cu nemţii (Joi, 8 iulie 2010, 22:48)

    ovidiu [anonim]

    S-a făcut dreptate! Au pierdut hitleriştii ! Excelent ! Cei care au ţinut cu germanii au vid în căpşor. Germanii numai cu arbitrii cîştigă, aşa cum au făcut cu naţionala Angliei. ACASĂ NEMŢILOR !!!
    • +4 (4 voturi)    
      Stai jos ovidiu! Ai nota 1 la toate capitolele (Joi, 8 iulie 2010, 23:22)

      Crina [anonim] i-a raspuns lui ovidiu

      fair play ( lipsa) - nota 1
      afirmatii jignitoare la adresa unei natiuni -nota 1
      atitudine in ansamblu -nota 1

      Deci... ai ramas corijent!

      Chiar daca esti fan Spania... nu trebuie sa fii asa de .... antipatic.