Presa internationala: Argentina, ce umilinta!

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 iulie 2010, 19:40 Sport | Fotbal

Argentina, depasita categoric de Germania
Foto: Reuters
"Argentina a fost umilita de o echipa a Germaniei care a predat o adevarata lectie de fotbal", au scris jurnalistii de la Gazzetta dello Sport dupa disputa castigata de nemti in sferturile de finala cu 4-0. "Germanii, categoric superiori unor sud-americani sedati" - Marca.

"Argentina a fost umilita de o echipa a Germaniei care a predat o adevarata lectie de fotbal" - Gazzetta dello Sport.

"Germanii, categoric superiori unor sud-americani sedati" - Marca.

"Argentina a primit o lectie din partea Germaniei. Echipa lui Low s-a calificat in semifinale dupa o partida pe care a dominat-o de la un capat la altul" - AS.

"Germania, ce spectacol! Argentina se intoarce acasa dupa un meci in care a fost ridiculizata" - Corriere dello Sport.

"Argentina maturata de nemiloasa Germanie" - BBC.

Germania s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale dupa ce a trecut categoric, scor 4-0, de Argentina.


Citeste mai multe despre   



















5891 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Cum e ? (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 19:46)

    Olivian Breda [utilizator]

    Două citate:
    a. "disputa castigata de nemti in sferturile de finala cu 4-1"
    b. "a trecut categoric, scor 4-0"
  • 0 (4 voturi)    
    Jurnalistii italieni (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 20:00)

    un roman [utilizator]

    Ar trebui sa-si vada de echipa lor, dar de sunt si ei ca si noi, vai de capul lor dar cu coada pe sus.
    • +1 (7 voturi)    
      ramai la baie (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 20:12)

      un anticretin [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Jurnalistii nici nu se ocupa cu suflatul in vuvuzela, nici nu sunt „spartani decervelati”. Sunt redactori de stiri, oricare ar fi ele. Ca Argentina e o ECHIPA (si o natie) de rahat in fatza Germaniei, a fost o stire.
      • -3 (3 voturi)    
        Nu zau? (Duminică, 4 iulie 2010, 0:24)

        un roman [utilizator] i-a raspuns lui un anticretin

        Si tu te ataci pentru ce? Esti jurnalist italian sau doar capsunar de Italia?!
    • 0 (4 voturi)    
      cauta pe altcineva sa te compari... (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 22:16)

      vio [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Puiule, Italia are palmares, isi poate permite...peste patru, opt, doisprezece ani, castiga turneul. Noi tragem ptr calificare acolo, cu al cincilea portar de la Brescia!
  • +8 (10 voturi)    
    horvath_all@yahoo.com (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 20:53)

    Horvath Alin [anonim]

    O echipa ce a demonstrat ca disciplina si nu vedetismul face fotbalul.
    Cine ar fi crezut ca avem in fata un CM cu atatea surprize, incepand cu Ghana, Paraguy si altele,insa Germania a inchis gura multora care si-a dorit-o eliminata inca din grupe.Ghinion pe altii, succes pt. nemti, care au demonstrat ca sunt o echipa si nu un grup de oameni cu hota dupa ei(adica plini de fumuri).
    Felicitari Germania, regrete Argentina!
    Cupa este acum mai aproape de voi!
  • -1 (1 vot)    
    deutschland, deutschland uber alles (Duminică, 4 iulie 2010, 9:47)

    panfil flecaru [anonim]

    der panzer division vs. el torro espanol.

    let the game begin !
    una gran corrida ! si, sonor !