Felipe Melo: Daca as fi vrut sa-l lovesc pe Robben, acum ar fi avut piciorul rupt

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 iulie 2010, 12:08 Sport | Fotbal

Robben, motiv de cearta intre Bayern si Federatia olandeza
Foto: Reuters
A fost eliminat in minutul 53, iar din acel moment partida Olanda - Brazilia (2-1) a luat o cu totul alta intorsatura. Felipe Melo a fost criticat pentru faultul nesabuit facut asupra lui Robben. "Daca as fi vrut sa-l lovesc pe Robben, acum ar fi avut piciorul rupt", se apara mijlocasul lui Juventus. "Trebuia sa gandeasca inainte sa actioneze", l-a criticat presa din Brazilia pe fotbalist.

"Arjen (nr. Robben) a continuat sa joace si dupa interventia mea. Daca as fi vrut sa-l accidentez, cu siguranta acum ar fi avut piciorul rupt. De fiecare data cand il atingeam era pe gazon, tavalindu-se. In acea faza, am vrut doar sa declansez un contraatac, atata tot. E ciudat sa fii eliminat in felul acesta, mai ales cand stii ca nu ai vrut sa faci niciun rau. Detin forta necesara de a putea rupe un picior, nu a fost insa cazul de asa ceva" - Felipe Melo.

Dupa 1-2 cu Olanda, Brazilia a parasit Cupa Mondiala de Fotbal inca din faza sferturilor de finala.


Citeste mai multe despre   



















5108 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Melo... (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 12:25)

    Menandy [anonim]

    La cata minte ai, forta de a rupe picioare iti mai lipsea...Vai de capul tau...
  • +11 (15 voturi)    
    lasa (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 12:38)

    gechi [utilizator]

    lasa ca mergi acasa, stai pe plaja si te calmezi, ca ieri erati nervosi rau de tot. Va va prinde bine vacanta.
    La revedere, Drum bun!!!
    • 0 (4 voturi)    
      corectare (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 13:24)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui gechi

      ai fost veriga slaba,la revedere ,drum bun ! :)))))))
  • -1 (5 voturi)    
    Locuri in picioare. (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 12:56)

    andy [anonim]

    Ryanair studiaza posibilitatea curselor cu locuri in picioare. Un zbor pana in Rio cu acesti karateka ar fi cel mai bun studiu.
    • +2 (4 voturi)    
      kara meaua (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 14:59)

      the [utilizator] i-a raspuns lui andy

      lasa andy, o sa ai parte de o finala de banalitati fotbalistice la gioale, olanda-germania si o sa ne poti umple pe toti de mândrie Eropeana ... ca nu s-a dus cupa fosta de aur, ajunsa de doi bani, nici in Tasmania, nici in America de jos, nici la vuvuzele ...
      La Eropa, fratilor, ca tot scade euroiul ...
      • -1 (1 vot)    
        lasa ca nici sud americanii nu-s breji (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 17:44)

        george [anonim] i-a raspuns lui the

        Aregentina a castigat cu ajutorul arbitrilor iar brazilienii cu goluri marcate cu mana. Cat despre simulari si cersit de la arbitri sud americanii sunt experti. Asa ca mai bine o finala Germania Olanda decat Argentina Brazilia
  • 0 (0 voturi)    
    asta e scuza lui?!?!?! (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 16:26)

    me [anonim]

    ca nu i-a rupt piciorul?!?!?!?!?!?!?
    penibil...
  • 0 (0 voturi)    
    Nu uita de Uruguay! (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 17:39)

    Costika [utilizator]

    Pe mine nu m-au impresionat argentinienii cat uruguay-enii.
  • 0 (0 voturi)    
    oare cum l-ati scos acum in minutul 53 (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 19:56)

    liric [anonim]

    cand el a fost dat afara in minutul 73.
  • 0 (0 voturi)    
    are dreptate omul (Duminică, 4 iulie 2010, 23:11)

    Magda [anonim]

    De ce nu il credeti,sti voi ce avea el in cap?...macar apreciati sinceritatea....nu a vrut sa ii rupa piciorul.....si cu asta basta....ps/ Desi merita... sa il rupa.....hahahahaha...!!!