Brazilia in lacrimi: "Maine nu va mai rasari soarele"

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 iulie 2010, 10:17 Sport | Fotbal

Tristete mare in Brazilia
Foto: Reuters
Brazilia a parasit Cupa Mondiala inca din sferturi, iar suporterii Selecao traiesc o adevarata drama. "Am vazut oameni maturi plangand ca niste copii. Este una dintre cele mai mari dezamagiri pentru noi. Maine nu va mai rasari soarele"- se precizeaza in presa braziliana (citata de Associated Press) dupa infrangerea (scor 2-1) din partida cu Olanda.

"Am vazut oameni maturi plangand ca niste copii. Este una dintre cele mai mari dezamagiri pentru noi. Am sperat pana in ultima secunda ca se va petrece o minune.  Maine nu va mai rasari soarele" - presa braziliana dupa eliminarea de la Cupa Mondiala.
 
"S-a terminat, totul e terminat pentru noi. Din pacate, parasim turneul final cu capul plecat, trimisi acasa de o buna nationala a Olandei. Ne gasim cu greu cuvintele, am strans multa frustrare in noi dupa acest sfert de finala. Suntem dezamagiti"- au concluzionat jurnalistii din tara lui Pele, citati de Associated Press.


Citeste mai multe despre   



















3468 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    de plans (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 12:20)

    donache [anonim]

    exista cauze mai nobile ptr. care sa plangi. wtf? e doar un joc!
    • +3 (3 voturi)    
      asta tot zic si eu... (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 13:04)

      dorian gray [anonim] i-a raspuns lui donache

      oi zic de atata timp, ca am obosit.
      Oricum , brazilienii sunt unici, in felul lor. Nu plang ca n-au de mancare, ca e saracie si se-mpusca aia prin favele mai ceva ca prin vestu' salbatic, dar plang cand pierde draga de Selecao.
      Ma rog, pe undeva pot intelege, ca doar fotbalul e printre "Brazil's best", si probabil se auzea jelanie mare si la noi daca pierdea Romania in sferturi ( ma rog , nu a fost cazul, draga noastra de selectionata a preferat sa ne menajeze si nu s-a calificat deloc, ca sa nu suferim prea tare in urma vreunei eliminari din campionat:P)
      • +4 (4 voturi)    
        Nationala (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 13:52)

        Pele [anonim] i-a raspuns lui dorian gray

        Trebuie sa felicitam nationala noastra pentru ca nu s-a calificat. In primul rand ca este criza si au facut economie la buget. Apoi, a venit si randul altora sa se faca de cacao. Franta, Italia,
        Anglia. Este bine sa invatam ca si altii sunt nashparli si rade lumea de ei. Daca romanii ajungeau acolo, trebuia sa fie prezente si Bianca plus alte parashute. Care se cuplau cu altii. Apoi urma un campionat intern nasol pentru ca "fotbalistii nostri" ar fi ramas fara rapandule si ar fi jucat nemotivati.
        Hai Franta!!
    • 0 (0 voturi)    
      Pt (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 17:20)

      HESS [anonim] i-a raspuns lui donache

      Brazilieni football-ul este DUMNEZEU.
  • +4 (4 voturi)    
    penibil (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 12:42)

    gigi [anonim]

    Altele sunt dramele. Ma bucur ca mai au si altii sansa sa castige, nu numai brazilia
    • +1 (1 vot)    
      Ai dreptate ! Si mai vreau sa spun ceva: (Sâmbătă, 3 iulie 2010, 18:20)

      Motanu [anonim] i-a raspuns lui gigi

      La CM 2006 m-am bucurat extraordinar de mult dupa infrangerea din sferturi a braziliei in fata frantei deorece brazilia participa din postura de detinatoare a titlului mondial !!! Ieri in schimb nu numai ca m-am bucurat pentru insuccesul braziliei dar mi-a parut bine ca germania o nationala cu NUME in fotbalul european a atins semifinalele !!!
  • -1 (1 vot)    
    si eu am suferit (Duminică, 4 iulie 2010, 22:51)

    Magda [anonim]

    Si eu am suferit alaturi de ei....pentru mine Brazilia a fost Romania la CM...2010....!!!! M-a durut inima de Kaka cel mai mult....Nu merita el o asa durere....El e un frumos si un Erou in tara lui....!!! O ricum Dumnezeu le va da puterere sa treaca si peste asta....!!!! The Best Kaka...!!!