Pretul eliminarii SUA de la Mondial: Doi barbati au fost ucisi

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 28 iunie 2010, 10:01 Sport | Fotbal

Doi barbati si-au pierdut viata in Dallas dupa eliminarea SUA de la Cupa Mondiala, informeaza The Huffington Post. O discutie in contradictoriu pe tema partidei dintre Statele Unite si Ghana (scor 1-2) a dus la o tragedie, Raul Santoyo (17 ani) si Luis Santoyo-Vega (28 de ani) pierzandu-si viata dupa ce au fost impuscati.

Un grup de patru persoane a urmarit impreuna (in Dallas) disputa dintre SUA si Ghana, contand pentru optimile Cupei Mondiale de Fotbal, iar vizionarea s-a terminat tragic: echipa Americii a parasit competitia gazduita de Africa de Sud, iar doi barbati si-au pierdut viata.

Ucigasul s-a enervat din cauza rezultatului partidei, a luat pistolul si a tras mai multe focuri de arma. Raul Santoyo (17 ani) si Luis Santoyo-Vega (28 de ani) si-au pierdut viata in urma acestui eveniment nedorit.


Citeste mai multe despre   























2613 vizualizari

  • -6 (6 voturi)    
    Serios?! (Luni, 28 iunie 2010, 10:12)

    mircea [anonim]

    Doar 4 persoane au urmarit impreuna meciul? Restul l-au urmarit in izolare!?! Poate putina atentie la scrierea articolelor nu ar strica...
    • +2 (2 voturi)    
      Si? (Luni, 28 iunie 2010, 10:43)

      restera [anonim] i-a raspuns lui mircea

      noi am fost 2.
      Si?
  • -3 (7 voturi)    
    Sa fie condamnat.... (Luni, 28 iunie 2010, 10:21)

    vizibil [anonim]

    la a face parte din Parlamentul Romaniei!
    • +1 (1 vot)    
      Cat se mai pot plange Romanii! (Luni, 28 iunie 2010, 11:29)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui vizibil

      Lucrez da ani buni cu francezii ... si nu exista natie care sa se planga mai mult decat ei!

      Da´ vad ca nici ai nostri nu se lasa! Orice fapt negativ incep romanii sa il lege de situatia de kkt de la noi. Atata ne tot plangem de mila, dam vine pe "EI" si nu facem nimic!!!
      • 0 (0 voturi)    
        voi aveti o problema! (Luni, 28 iunie 2010, 15:43)

        mari [anonim] i-a raspuns lui Daniel

        aici e vorba despre 2 oameni care si-au pierdut viata si voi tot cu ale voastre tampenii?
  • +3 (3 voturi)    
    ce nume WASP aveau americanii aia... (Luni, 28 iunie 2010, 11:24)

    marius [anonim]

    btw, titlul imi pare tras de par: parca face echipa de fotbal responsabila de reglarea conturilor intre niste mexicani...
    • +1 (1 vot)    
      mexicani si americani (Luni, 28 iunie 2010, 13:24)

      cet23 [anonim] i-a raspuns lui marius

      "Niste mexicani" sunt deja majoritari in California si exista milioane de "niste mexicani" ilegali in SUA care beneficiaza de toata asistemta sociala americana si care nu pot fi deportati in Mexic, desi nu au cetatenie americana si sunt pe teritoriul american ilegal, din considerente de corectitudine politica.
      Pe de alta parte, statisticile oficiale americane prevad ca peste aproximativ 5-10 albii sa devina minoritate etnica in SUA. (si ia in considerare numai cetatenii americani, nu si "ilegalii").
      Asa ca asteapta-te ca atunci cand auzi vorbindu-se despre americani, nume WASP (White Anglo-Saxon Protestant) sa fie din ce in ce mai rare. SUA devine tara mexicanilor si a negrilor, cu o natalitate net superioata albilor.
      • 0 (2 voturi)    
        rarul umple carul (Luni, 28 iunie 2010, 13:54)

        panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui cet23

        or fi din ce in ce mai putzini albi, dar ei au parghiile si paraii.
        hispanicii se urasc intre ei, se urasc cu negrii. se omoara intre ei.
        sunt buni in us army.
        nici in ioropa nu'i mai fain. viitorul pamantean va fi brunet, marunt si cu ochii piezisi :-)
  • +1 (1 vot)    
    stirea ar fi fost completa (Luni, 28 iunie 2010, 13:11)

    panfil flecaru [anonim]

    daca se spunea si cantitatea de tequila consumata de cei patru amigos.