​VIDEO Carlos Tevez, reusita momentului la Mondial

Luni, 28 iunie 2010, 9:44 Sport | Fotbal

Carlos Tevez
​Argentina a castigat impotriva Mexicului (victorie cu 3-1), echipa lui Maradona aratand ca este intr-o forma de invidiat. Carlos Tevez a bifat golul partidei si una dintre cele mai frumoase reusite ale Cupei Mondiale. "Mi-a iesit acel sut", s-a multumit sa precizeze cel supranumit "Apasul".

Vezi aici rezumatul partidei Argentina - Mexic.

3187 vizualizari

i-a iesit si ofsaidul (Luni, 28 iunie 2010, 20:12)

george [anonim]

hai ca penibili mai sunt si argentinienii si maradona.
    De la Maradona nu avem insa ce sa asteptam pentru ca el nu are nici un fel de valori morale. A fost un trisor mincinos toata viata, a dat gol cu mana si e normal sa isi educe elevii in acelasi spirit de lipsa de fairplay.
    Sa vii sa te lauzi ca ai dominat mexicul asta dupa ce arbitrul te-a ajutat sa castigi mi se pare de prost gust.
    Cifrele si jocul spun cu totul altceva. In primele 15 minute Mexicul a dominat copios si a avut doua ocazii uriase care daca doar una se materializa, Argentina putea pleca acasa. Apoi a urmat acel gol din ofsaid care a macelarit meciul. Ce moral sa mai ai sa joci cand stii ca arbitrul in orice moment te poate fura cu zambetul pe buze chiar si daca ii arati de 10 ori pe video greseala.
    Cea mai mare greseala a mexicanilor a fost ca nu s-au retras de pe teren dupa golul din ofsaid.
      la ce TV te-ai uitat (Marţi, 29 iunie 2010, 0:57)

shambala [anonim] i-a raspuns lui george

Georgica,
      amice, ai probleme de vedere si de judecata.
      "In primele 15 minute Mexicul a dominat copios..." -> parca se joaca 90 de min la fotbal, in afara de cel din curtea scolii.
      "Ce moral sa mai ai sa joci cand stii ca arbitrul in orice moment te poate fura cu zambetul pe buze chiar si daca ii arati de 10 ori pe video greseala." -> deocamdata asa se arbitreaza, fara asistenta video. poate o sa se schimbe, poate nu. pana una-alta, argentina a maio dat 2 goluri in 30 minute, dar poat eca tu erai la baie...