CM 2010, optimi de finala

SUA - Ghana 1-2/ Flacara sperantei africane continua sa arda

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 iunie 2010, 20:46 Sport | Fotbal

Fotogalerie SUA - Ghana
Ghana pastreaza vii sperantele africanilor la Mondialul din 2010! Boateng si Gyan au adus victoria ghanezilor in meciul cu Statele Unite ale Americii, partida terminata dupa 120 de minute de joc la scorul de 2-1, iar singura echipa Africa ramasa in competitie continua sa duca mai departe "flacara sperantei africane". Adversara Ghanei din sferturile de finala va fi selectionata Uruguayului, care sambata a invins Coreea de Sud.

Kevin-Prince Boateng a surprins apararea americana in minutul 5, a sutat de la marginea careului spre coltul scurt si a deschis scorul. "Maestrii revenirilor", fotbalistii din SUA au revenit pe tabela in repriza secunda, Landon Donovan transformand fara emotii un penalty acordat dupa un fault in careu al lui Jonathan asupra lui Dempsey.

Asamoah Gyan a dat lovitura de gratie in prima repriza de prelungiri (minutul 93), care a primit o pasa lunga in jumatatea adversa, a trecut usor pe langa Bocanegra si Demerit, a sutat "necrutator" la coltul lung si vuvuzelele "au explodat" in tribunele de pe Royal Bafokeng.


Statistica partidei SUA - Ghana:

Suturi spre poarta: 20 - 16
Suturi pe spatiul portii: 6 - 6
Faulturi: 11 - 18
Posesia balonului: 51% - 49%
Ofsaid: 1 - 4
Cornere: 5 - 4
Cartonase galbene: 3 - 2
Distanta acoperita: 148.231 metri - 140.317 metri
Omul meciului: A. Ayew (Ghana)


Echipe de start:


SUA, antrenor Bob Bradley: 1. Howard, 3. Bocanegra (capitan), 6. Cherundolo, 12. Bornstein, 15. Demerit, 4. Bradley, 8. Dempsey, 13. Clark, 10. Donovan, 20. Findley, 17. Altidore

Ghana, selectioner Milovan Rajevac:
22. Kingson, 2. Sarpei, 4. Pantsil, 5. Mensah (capitan), 7. Inkoom, 8. Jonathan, 6. Annan, 13. A. Ayew, 21. K. Asamoah, 3. A. Gyan, 23. Boateng

Arbitru: Viktor Kassai (Ungaria)


Citeste mai multe despre   























5795 vizualizari

  • +5 (17 voturi)    
    Hai SUA! (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 21:22)

    ampersand [anonim]

    Succes si bafta!
    • -12 (20 voturi)    
      americlocule (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 21:43)

      smen [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      bafta si succes inseamna acelasi lucru,hamburgerii ti-au intunecat mintea obezule
      • +4 (14 voturi)    
        Poate pentru tine (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:19)

        muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui smen

        Banuiesc ca pentru unul ca tine succesul se confunda cu norocul, dar nu inseamna ca e valabil pentru toti.
        Oricum, ar fi mai bine sa mananci hamburgeri, decat rahat cum faci acum...
        • -5 (15 voturi)    
          iata ce spune dexul obezule (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:32)

          smen [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

          báftă (báfte), s.f. – Noroc, succes. Tc. baht (Popescu-Ciocănel 14; DAR; Ronzevalle 48), care a trecut în țig. batch (Miklosich, Zig., 172; Wlislocki 72). În rom. pare a fi intrat prin intermediul țig. (Graur 124; Graur, Notes, IV, 196; Juilland 157) și consideră o nuanță de vulgaritate; cu toate că este un cuvînt foarte folosit în limbajul comun, apare rareori în literatură. Din tc. provin și ngr. βάχτ, alb. baft, bg., sb. bacht. – Stamati folosește de mai multe ori cuvîntul baftă, cu sensul de „gură, cioc”; nu cunoaștem rațiunea acestei întrebuințări, care nu apare la alt autor și pe care nu o găsim în dicționare. – Der. băftos, adj. (norocos).
          • +6 (16 voturi)    
            Prostul daca nu-i fudul... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:00)

            muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui smen

            Faci lectura selectiva tarane si ne arati o definitie obscura a cuvantului bafta provenind dintr-un dictionar din 1958 ignorand definitia din DEX.
            Doar pentru ca imi face placere sa umilesc jeguri ca tine am cautat chiar in DEX si vei gasi aceeasi definitie ca pe dexonline.ro:

            BÁFTĂ, bafte, s.f. (Arg. și fam.) Noroc, șansă. – Din țig. baht. Cf. tc. baht.

            Nu uita "Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile"
            • -5 (11 voturi)    
              handi (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:36)

              smen [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

              ti-am dat definitia din dex online,un dictionar aprobat de Facultatea de litere,intreaba orice profesor de romana si iti va spune acelasi lucru nu incerca sa te speli cu toti stim ca nu esti decat un muc basescian slugoi al obezilor
              • +1 (1 vot)    
                Delirium tremens (Duminică, 27 iunie 2010, 0:50)

                muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui smen

                Omule tu ai capacitatea de a rationa?
                Inteleg ca esti prea prost pentru a emite idei cat de cat coerente, dar speram ca cel putin stii sa citesti.
                dexonline.ro este un SITE, nu un dictionar.
                Cere-i cuiva sa iti explice precedentul mesaj, dar nu parintilor tai, pentru ca e clar ca la ce podoaba au scos nu-s nici ei mai breji.
              • +1 (1 vot)    
                Mda (Duminică, 27 iunie 2010, 4:30)

                muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui smen

                Adevaru-i ca si eu sunt prost sa imi pierd vremea cu un agramat care scrie 'toti' in loc de 'totii' sau 'fi' in loc de 'fii'.
                E destul evident ca pentru boala ta nu exista leac.
              • +1 (1 vot)    
                omule... (Duminică, 27 iunie 2010, 10:17)

                liviu [anonim] i-a raspuns lui smen

                las-o moarta!
                de obicei cand tu esti sigurul cu o parere si ceilalti au pareri contrare inseamna ca tu ai o problema nu ei
      • +6 (10 voturi)    
        DEX (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:24)

        Nightprowler [utilizator] i-a raspuns lui smen

        Eu stiam ca bafta inseamna noroc, nu succes. Daca norocul e fructificat, poate rezulta victoria. Probabil ti-a fost spalat creierul de vuvuzele.
        • -6 (8 voturi)    
          e bine totusi sa ai creier (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:33)

          smen [anonim] i-a raspuns lui Nightprowler

          báftă (báfte), s.f. – Noroc, succes. Tc. baht (Popescu-Ciocănel 14; DAR; Ronzevalle 48), care a trecut în țig. batch (Miklosich, Zig., 172; Wlislocki 72). În rom. pare a fi intrat prin intermediul țig. (Graur 124; Graur, Notes, IV, 196; Juilland 157) și consideră o nuanță de vulgaritate; cu toate că este un cuvînt foarte folosit în limbajul comun, apare rareori în literatură. Din tc. provin și ngr. βάχτ, alb. baft, bg., sb. bacht. – Stamati folosește de mai multe ori cuvîntul baftă, cu sensul de „gură, cioc”; nu cunoaștem rațiunea acestei întrebuințări, care nu apare la alt autor și pe care nu o găsim în dicționare. – Der. băftos, adj. (norocos).
          • -7 (11 voturi)    
            hahah (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:51)

            smen [anonim] i-a raspuns lui smen

            ce dobitoci dau minusuri la un citat din dex,e rau sa fi prost
            • +4 (8 voturi)    
              apropos de DEX (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:14)

              ampersand [anonim] i-a raspuns lui smen

              se scrie "e rău să fii prost", cu doi de "i", nicidecum "e rău să fi prost". Doar "e rău să fi postit" :))
          • +3 (5 voturi)    
            Asa e.. (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:04)

            muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui smen

            Pacat insa ca tu nu ai:

            BÁFTĂ, bafte, s.f. (Arg. și fam.) Noroc, șansă. – Din țig. baht. Cf. tc. baht.
            Sursa: DEX '98

            Vezi tu una e DEX-ul din 98 si alta e DER-ul din 1958. E vorba doar de vreo 40 de ani.
            • -4 (8 voturi)    
              dezinformezi paraditule (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:37)

              smen [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

              http://dexonline.ro/definitie/baftă
              • +1 (1 vot)    
                Wow (Duminică, 27 iunie 2010, 0:55)

                muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui smen

                Nene, trebuie sa iti marturisesc ca prostia ta ma doare pana si pe mine.

                Uita-te pe pagina pe care ai scris-o si citeste SURSA definitiei.
                Vei vedea clar ca o definitie e din DEX98, iar alta din DER 1958 (Una mie, noua sute, cinci zeci si opt)

                Oricum, daca s-ar vota pentru cel mai prost individ de pe hotnews ai avea votul meu. Esti fenomenal...
              • +4 (6 voturi)    
                tocmai i-ai dat dreptate (Duminică, 27 iunie 2010, 1:15)

                emil [anonim] i-a raspuns lui smen

                In link apare exact asa cum explica muciflenduri, deci nu vad de ce mai insisti, smen, sa te faci de ras.
          • 0 (0 voturi)    
            si... (Duminică, 27 iunie 2010, 23:31)

            swuk [anonim] i-a raspuns lui smen

            incredibil, ce de prosti pe aici :))))
            alt motiv de cearta nu ati gasit? ba chiar a aparut si laitmotivul basescian pe aici intr`un articol despre meciul SUA-Ghana ,incredibil!! Base e de vina :)))
      • +1 (11 voturi)    
        hehe (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:31)

        ampersand [anonim] i-a raspuns lui smen

        eu ţin cu americanii indiferent de rezultat dar, evident, "le ţin pumnii" să câştige ;) Hai SUA!
        şi apropos de (pro)americanii obezi, uite-aici ceva pentru tine:
        http://www.youtube.com/watch?v=GpxDASCeIkQ
        • 0 (4 voturi)    
          ampersand, esti PATETIC si tu si videoclipul tau ! (Duminică, 27 iunie 2010, 0:28)

          Cel Mai Jmeker Din Arges !!! [anonim] i-a raspuns lui ampersand

          Cum poti sa spui un site in care amerikanii se bucura la golul marcat de nationala lor !!! Orice suporter se bucura dupa un gol markat de echipa sa favorita !!!
          • +1 (1 vot)    
            missed point (Duminică, 27 iunie 2010, 3:32)

            ampersand [anonim] i-a raspuns lui Cel Mai Jmeker Din Arges !!!

            Clipul postat era relativ la stereotipul "americani obezi" pe care-l asimilezi periodic în Ro - câţi obezi vezi tu acolo? Ca şi căpşunar, am şi colegi şi parteneri americani şi am ocazia să văd cât de obezi sunt, mai multe cefe groase bulgăreşti şi burţi peste curea vezi în Ro decât în SUA :))) Greetings!
      • +9 (11 voturi)    
        cocalar smenos (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:49)

        alibaba [anonim] i-a raspuns lui smen

        bah tu esti cretin la cap?
        Chiar daca ar fi facut o greseala gramaticala sau s-a exprimat gresit ceea ce nu s-a intimplat, tu trebuie sa vii si sa jignesti omul? Numai un debil mintal face asa ceva.
        Sa zicem ca s-a exprimat gresit, ce trebuie sa vii tu sa-l faci obez si ca hamburgerii (?!?) i-au intunecat mintea?
        Doamne fereste de oameni ca tine.
    • -3 (7 voturi)    
      Hai SUA in infern!!! (Duminică, 27 iunie 2010, 0:30)

      baki [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Hai SUA in infern!!! acolo unde iti e locul.
  • +2 (4 voturi)    
    baietii astia au facut o simulare (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 21:56)

    cristi [anonim]

    ce coincidenta la primul gol
    http://www.youtube.com/watch?v=Fkgw2KpQsog
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar??? (Duminică, 27 iunie 2010, 0:47)

      badu [anonim] i-a raspuns lui cristi

      si la golul drogatolor nu a fost coincidenta???
  • -5 (17 voturi)    
    Urasc americanii !!! (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:22)

    Motanu [anonim]

    Ce bine imi pare ca ghana conduce la pauza sua cu 1-0 !!! Nu sunt fan ghana, dar nu ii suport pe yankei !!!
    • +1 (9 voturi)    
      deci pana la pauza iti ajung (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:57)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      semintele din ajutorul social.
      • -7 (11 voturi)    
        Faptul ca tii cu o echipa din africa... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:20)

        Motanu [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        ...dovedeste faptul ca esti un ,,ajutat'' din AJUTORUL SOCIAL !!!
    • -3 (11 voturi)    
      Te oftici de mori (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:00)

      California [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      Ce cauti tu la o zona de sport? Tie ti-a facut vodka neuronul tandari. Mori de necaz ca SUA mai joaca si Franta si Italia sunt deja la televizor !!!!! Respect Ghana pentru ca in conditiile lor de viata jalnice participa la competitie, dar un european sa fie suporter african mi se pare jalnic (ca sa ma exprim elegant). Hai SUA !!!!!
      • +1 (9 voturi)    
        bai baiatule... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 23:24)

        Motanu [anonim] i-a raspuns lui California

        tu ai tras ceva prafuri pe nas inainte sa bagi comentarii pe hotnews ??? Ce motiv as avea eu sa tin cu americanii??? Oricum vreau sa stii ca niciodata nu as tine cu ghana, dar REPET ce motiv am sa tin cu yankeii !!! Si tu traiesti cumva din ajutorul social al americanilor de le pui asa parte ???
        • 0 (0 voturi)    
          da' tu asa faci?? (Duminică, 27 iunie 2010, 3:57)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Motanu

          tragi pe nas inainte sa postezi?? ca prea te repezi cu ideea...
          • +1 (3 voturi)    
            Sa strigam amandoi : (Duminică, 27 iunie 2010, 10:43)

            Motanu [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            zaboo e servitorul yankeilor !
      • 0 (0 voturi)    
        LOgica (Duminică, 27 iunie 2010, 16:51)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui California

        La Mondialul din 1966, din Marea Britanie, spectatorii englezi sustineau fervent nationala Coreei de Nord. Aia care a eliminat Italia. Sustineau aceasta echipa din solidaritate cu cel considerat ca avand sansa a doua. Din motive similare, unii dintre posteri sustin nationala Ghanei, rasistule. Din respect pentru o echipa cu resurse putine, care chiar joaca fotbal. In rest, respect si pentru americani, chiar au inceput sa invete soccer. Iar comentariul tau, referitor la sustinerea pe care europenii ar avea-o pentru o echipa africana, este de-a dreptul rasist, lipsit de logica si de respect pentru opinia altora. Sincer, la cum te exprimi, nu cred ca esti descendent din nordicii blonzi cu ochi albastri.
    • +1 (3 voturi)    
      Mai Partzane! (Duminică, 27 iunie 2010, 1:12)

      Americanu' [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      In cazul asta, pupa-i pe ghanezi in "vuvuzela"!
      • 0 (2 voturi)    
        Ofticat esti ma ,,Partzane'' !!!! (Duminică, 27 iunie 2010, 10:44)

        Motanu [anonim] i-a raspuns lui Americanu'

        aoleu !!!! nu imi vine sa cred ca tu tii cu yankeii !!! Nici macar nu vor merge in sferturi !!!
    • 0 (0 voturi)    
      de ce, bre? (Duminică, 27 iunie 2010, 3:56)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Motanu

      iar nu ti-au dat viza???
  • +5 (7 voturi)    
    Comentatorii tvr (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:22)

    muciflenduri [anonim]

    E uluitor ce parasute de comentatori sunt trimisi pe banii mei in Africa de Sud pentru a comenta.
    Nu credeam ca e posibil, dar sunt mai enervanti decat vuvuzelele.
    Cel putin dobitocul care pomenea de Einstein si de Prince e de o penibilitate ce frizeaza fantasticul.
    • +2 (4 voturi)    
      Cam asa e (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:47)

      mmc [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      De cativa ani doar comentatori de toata jena la TVR.
    • +1 (1 vot)    
      Da ... (Duminică, 27 iunie 2010, 0:17)

      Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      Ai mare dreptate, pe banii nostri nu numai ca ajung peste mari si tari dar ne mai si zgarie urechile cu comentariile lor stupide. Si asta de ce? Pentru ca selectia cadrelor in tvr de mult nu se mai face pe criterii de valoare, o pot confirma zecile de neamuri ce s-au aciuat prin toate posturile pe-acolo.
      Imi mai permit un comentariu cu privire la "valoarea" ce musteste prin televiziunea publica. Daca ati remarcat acel spot realizat intern de tvr, reclama la faptul ca ei transmit meciurile de la CM, bla bla. Mie saracii copiii aia imi par total lipsiti de talent, iar ideea spot-ului e mai mult decat subtire. Asa e cand trebuie sa apara la teve si copiii tvr-istilor, sa se rodeze un pic pentru viitor.
  • 0 (0 voturi)    
    inca un N (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:52)

    mix [anonim]

    :)
  • +8 (8 voturi)    
    USA (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 22:52)

    raulucian [utilizator]

    Respectul meu, o echipa care tine capul sus indiferent de rezultat.
  • +3 (7 voturi)    
    ;) (Duminică, 27 iunie 2010, 0:03)

    :) [anonim]

    Bine Ghana!
  • +2 (4 voturi)    
    Rezultat bisat (Duminică, 27 iunie 2010, 0:08)

    giles [anonim]

    Germania 2006: Ghana - SUA 2-1
    Sudafrica 2010: Ghana - SUA 2-1
  • 0 (6 voturi)    
    Bravo ghana !!! (Duminică, 27 iunie 2010, 0:12)

    Motanu [anonim]

    Felicitari ghanei pentru calificarea istorica in sferturi, iar pentru toti fanii yankei de mai sus am urmatorul mesaj: Sa nu plangeti de tristete ca nu s-au calificat yankeii, sa plangeti de fericire pentru calificarea istorica a ghanei !!!
    • -5 (7 voturi)    
      Crezi tu ca ei stiu ca tre sa planga la 1-2??? (Duminică, 27 iunie 2010, 0:53)

      papa [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      Cum sa planga ei de asa ceva au cefele unflate cu hotdogi ...marea cucerire a civilizatiei culinare anglo-saxone. Cred ca nici macar nu stiu ei daca tre sa planga ...ei cred ca 1-2 e scor de castigatori. da sigur stiuu baietii cum se face un credit, o asigurare, un CDO, CMO si alte instruments...si pun pariu ca stau in cocioabele de rigips carora le spun case ...pana la prima tornada sau uragan cand raman fara subprimu-rile alea....cand ii pacalesc evreii ca a venit criza si tre sa se imbarce pt noul eldorado militar Afghanistan-Irak si in viiotr Iran, Sudan, Congo, Mali.
      • +1 (1 vot)    
        du-te la sectiunea POLITICA, ECONOMIE (Duminică, 27 iunie 2010, 2:41)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui papa

        aici vorbim despre sport!
      • +2 (2 voturi)    
        ce viata trista tre' sa ai... (Duminică, 27 iunie 2010, 3:59)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui papa

        nici nu zic mai mult, ca te-a batut Dumnezeu destul... si pe tine, si pe smen...
    • 0 (2 voturi)    
      Plang de fericire (Duminică, 27 iunie 2010, 0:59)

      muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      Ma intreb totusi daca ne poti spune care e capitala Ghanei (fara sa cauti pe google)
      Eventual daca tot plangem de fericire, zi-ne si vreo 2 vecini de-ai Ghanei, asa, din cultura ta generala.
  • +4 (4 voturi)    
    Oricat de mult mi-au placut americanii... (Duminică, 27 iunie 2010, 0:27)

    goodgirlgonemad [utilizator]

    si am tinut cu ei, trebuie sa recunosc ca Ghana a meritat sa mearga mai departe.Au jucat mai bine si au aratat un fotbal demn de urmatoarea etapa la C.M.
    In orice caz, bravo SUA, bravo Ghana!
  • +2 (4 voturi)    
    Felicitari (Duminică, 27 iunie 2010, 0:31)

    AK-47 [utilizator]

    Felicitari Gana !!! Au meritat din plin victoria asta.
    Au jucat si au atacat in continuu chiar daca au avut avantaj. Au alergat, au muncit si au castigat. Asa se joaca fotbal.
    Bravo !!
    • 0 (0 voturi)    
      Stiu ca fetele nu prea au ce cauta pe un site (Duminică, 27 iunie 2010, 12:26)

      Crina [anonim] i-a raspuns lui AK-47

      .. cu asa greutate , unde baietii sunt de departe autoritatea ( chiar daca se cearta barbateste...dintr-un motiv sau altul) , insa...
      Ghana a aratat un meci de inalta clasa!!
      Bravo Ghana!! Aceasta echipa chiar merita felicitari pentru o prestatia ei de toata frumusetea. Si tehnica, si curaj, si inspiratie, si fair-play! Poate asta ar trebui sa dea de gandit echipelor cu pretentii ...
      Ii admir si pe americani pentru jocul curat, si ar fi meritat si ei sa ajunga in sferturi. Si totusi, nu imi pot disimula admiratia sincera pentru Ghana. Mi-ar place sa ajunga si mai departe de sferturi!
  • +3 (3 voturi)    
    Frumos meci (Duminică, 27 iunie 2010, 0:32)

    Saruman [utilizator]

    Felicitari Ghanei pentru calificare!

    Felicitari si SUA pentru prestatia buna.
  • 0 (2 voturi)    
    Ce mizerii....ce sa faci marea finanta joaca si e (Duminică, 27 iunie 2010, 0:42)

    Gabi [anonim]

    Cum ma nu resuseste marea superputere sa bata furnizoarea de sclavi...pardon tzara care a fost bantuita de traficantii de sclavi ai imperiilor coloniale???
    Nu ca pe ei nu ii intereseaza fotbalul pe ei intereseaza sportu cu ghioaga, cu castile si omoplatii de tabla, cu crosa si castile in care mancatorii de hamburgheri si hotdogi dopati cu hormoni nu vad pucul decat in reluare si manca cucuruz prajit/popcorn cu chimicale de la cocacola, sau baschet in care drogatii sar de la un cos la altul cu basica in mana. Pt ei fatbalul e o filosofie prea grea...nu pot sa il urmareasca. In tre fotbal si sporturile lor e diferenta ca intre marile capodopere cinematografice cu explozii, urmariri, si roti ce scartiei pe iarba si zapada si filemele lui Kusturica.
    Oaicum o mare mizerie au incercat americanii astia drogati cu doping pana in gat si decizii arbitrale mai mult decat dubioase corupte de prietenii lor din marea finanta, Altfel rednecksii astia ar fi jucat prin ceva grupa Oceanica.
    • 0 (0 voturi)    
      Fa-ti de lucru (Duminică, 27 iunie 2010, 15:54)

      muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui Gabi

      Gabby, tu ai nevoie de niste lucru manual pentru ca esti prea stresat, baiatule.
      Exact de grija lor nu mai poti tu, ca prefera baseball, baschet sau hockey fotbalului.
      Ma intreb daca a fost ziua portilor deschise la spitalul de nebuni, sau daca e vorba de unul si acelasi, ce scrie cu diferite nume.
      Daca sunteti mai multi, adunati-va si mergeti la un swingers' party ca sa va mai destresati.
  • +1 (1 vot)    
    Pt. criticii Ghanei (Duminică, 27 iunie 2010, 2:52)

    Slimerninja [anonim]

    http :// picasaweb. google .com / slimerninja
    Cele mai frumoase plaje/"resort"-uri, sistem medical foarte bun, au mai multe autostrazi ca noi, 6 operatori de telefonie mobila , servicii medicale la domiciliu sau ghiseu la intrarea in spital(inclusiv cele de stat). Ganditiva ca in Romania(mi s-a intamplayt mie cu un coleg cu asigurare internationala) daca un strain ajunge la urgente nu are unde sa-si plateasca interventia de urgenta -numa spaga la asistenti sa-l ajute. Suntem in anumite ;puncte de veere in rma lor-avem noroc cu educatia...daca ei ar avea si educztie s-ar schimba treaba. A si apropo , cauti pe internet pe google poze din Abidjan, Lagos, Nairobi sa vedeti ca suntem mult in urma lor. Succes celor care cred ca acolo inca exista canibali
  • 0 (4 voturi)    
    Felicitari Ghana!!! (Duminică, 27 iunie 2010, 9:41)

    Claudiu [anonim]

    Ma bucur din suflet ca a reusit o echipa modesta precum Ghana sa elimine ingamfatii de americani si imi doresc chiar sa castige campionatul mundial!!! FELICITARI GHANA!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Pt Claudiu (Duminică, 27 iunie 2010, 11:17)

      muscam@gmail.com [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

      Claudiule tu esti anormal, sincer.

      Unde ai vazut tu echipa USA sa fie ingamfata. Tu ai urmarit meciul sa vezi ca au luptat pana in ultimul minut fara a se tavali pe teren asa cum o fac Italienii sau Francezii. As putea spune ca Ghana in ultimele minute tragea de timp.

      In rest pt toti ceilalti; nu mai amestecati sportul cu politica. Asta denota cat de limitata e gandirea romaneasca.
      Felicitari Ghana,Felicitari USA
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari mele pentru Ghana ! (Duminică, 27 iunie 2010, 15:25)

    Tzucky Ioan TODIROAE [anonim]

    Felicitari mele pentru toata Africa / Afrika !


    Uraaa !!!
    Sunt foarte bucuros pentru ca Lumea a Treia a invins si
    a eliminat Jandarmii Planetei (inclusiv ai Romaniei) !!!

    Scor final:
    1 - 2 (0 - 1) (1 - 1) SUA vs Ghana

    P.S.
    Astazi este prima data cand folosesc notatia
    personala si independenta de mai sus
    cu 2 perechi de paranteze rotunde pentru
    scorul la un meci de fotbal cu prelungiri.

    EXP.: Tzucky Ioan TODIROAE,
    Satul Timisesti
    • 0 (0 voturi)    
      gooooooooooooool (Duminică, 27 iunie 2010, 17:19)

      dany [anonim] i-a raspuns lui Tzucky Ioan TODIROAE

      Traiasca Ghana, echipa care a trimis pe americani acasa la vaci