VIDEO Portugalia - Brazilia 0-0/ Mult zgomot pentru nimic

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 25 iunie 2010, 17:18 Sport | Fotbal

Fotogalerie Portugalia - Brazilia
Brazilia si Portugalia au fost mai preocupate sa nu primeasca gol decat sa marcheze, cele doua formatii practicand un fotbal presarat cu multe duritati. A fost 0-0, iar spectacolul mult asteptat a intarziat sa mai apara. Cu toate ca a invins categoric, scor 3-0, pe Coreea de Nord, Coasta de Fildes paraseste Cupa Mondiala.

Toata lumea astepta cu sufletul la gura marea confruntare dintre Portugalia si Brazilia, doua dintre favoritele la castigarea Cupei Mondiale. Din pacate pentru microbisti, a rezultat o partida anosta, in care principalul scop a fost acela de a neutraliza actiunile adversarului. Ronaldo, Fabiano si celelalte vedete au dezamagit, spectacolul fiind unul modest.

Lusitanii (locul doi) si brazilienii (locul intai) se califica in optimile de finala, in timp ce Coasta de Fildes paraseste Cupa Mondiala (Ghana a ramas singura reprezentanta a continentului negru la turneul final).

Click aici pentru rezumatul partidei Portugalia - Brazilia.


Portugalia - Brazilia 0-0

Portugalia:
Eduardo - R. Costa, Carvalho, B. Alves, Duda - Tiago, Pepe, Meireles - Danny, F. Coentrao - Cristiano Ronaldo. Antrenor: Carlos Quieroz

Brazilia: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Juan, Bastos - D. Alves, G., Silva, Felipe Melo - Nilmar, Baptista - Luis Fabiano. Antrenor: Carlos Dunga


Coreea de Nord - Coasta de Fildes 0-3 (Yaya Toure 14', Romaric 20', Kalou 82')

Click aici pentru rezumatul partidei Coreea de Nord - Coasta de Fildes.




Citeste mai multe despre   























3276 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Jenant... (Vineri, 25 iunie 2010, 18:58)

    Menandy [anonim]

    ...dar, la cati bani se invartesc in fotbalul asta, e de inteles...fotbalul a creat acesti mercenari ai terenurilor.e clar ca se joaca DOAR pentru bani. Glorie, onoare...qui prodest???
  • +3 (5 voturi)    
    N-a fost totul chair asa plictisitor (Vineri, 25 iunie 2010, 19:02)

    raulucian [utilizator]

    In pauza erau niste reclame interesante...
  • +2 (4 voturi)    
    si ce voiati (Vineri, 25 iunie 2010, 19:18)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    sa se rupa ca sa ajunga bivorienii in optimi?
    Relatiile intre Brazilia si Portugalia au fost foarte bune si cind era Brazilia colonie portugheza, si dupa proclamarea independentei. Asa sint si acum.
  • 0 (2 voturi)    
    mda (Vineri, 25 iunie 2010, 19:21)

    ampersand [anonim]

    recunosc c-aştept cu nerăbdare meciul de mâine al americanilor, să pot vedea soccer, nu fotbalul-lupte-în-noroi blazat al "titratelor candidate la titlu" :(
  • +1 (3 voturi)    
    dar de ce nu spuneti de penaltiul din ultimul min. (Vineri, 25 iunie 2010, 19:41)

    george [anonim]

    Brazilianii astia au inceput sa joace handbal nu fotbal. In meciul cu Coasta de Fildes arbitrul a viciat rezultatul cand Fabiano a jucat balonul cau mana de doua ori si a marcat al doilea gol, incheind practic conturile in acel meci, iar astazi cu Portugalia un fundas brazilian a lovit mingea cu mana , in propriul careu dar arbitrul iar s-a facut ca nu vede si nu le-a dat penalty portughezilor. Deja ajutorul asta dat braziliei este penibil. Imi doresc ca USA sa ajunga cat mai departe ca ei au dovedit ca sunt corecti si luptatori pana in ultimul moment. Brazilienii sunt niste cersetori gretosi si nimic altceva. Argentina merita sa fie campioana mondiala pentru ca joaca cel mai bine si cel mai frumos
    • 0 (2 voturi)    
      aiurea (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 0:08)

      dabu [utilizator] i-a raspuns lui george

      Habar nu ai despre fotbal si despre ce inseamna valoarea.. Nu exista echipa peste Brazilia in acest moment. Si vezi ca au dat 5 goluri pana acum , nu doar unul din hent. Iar portughezii, care au vrut sa evite Spania si au jucat la victorie, au facut o mare branza, in timp ce Brazilia a folosit jumatate din titulari.
  • -1 (1 vot)    
    Bec (Vineri, 25 iunie 2010, 19:52)

    Menandy [anonim]

    Multumesc ptr informatii, dar eu vorbeam despre fotbal si fotbalisti...
    • +1 (1 vot)    
      si eu la fel... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 0:07)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Menandy

      .....
  • 0 (0 voturi)    
    Frati (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 14:01)

    AlisCuPar [utilizator]

    Brazilia si cu Portugalia sunt frati (vorbesc limba portugheza). La ce va asteptati?!