Franz Beckenbauer: Englezii, niste prosti ca au terminat pe doi, nu le-a iesit strategia

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 24 iunie 2010, 15:18 Sport | Fotbal

Franz Beckenbauer
Foto: Reuters
Duelurile dintre Anglia si Germania au nascut de-a lungul vremii adevarate razboaie mediatice intre cele doua natiuni. Eternii rivali se vor duela in optimile Cupei Mondiale, iar Franz Beckenbauer a lansat deja primul atac. "Sunt prosti ca au terminat pe doi, par obositi si nu le-a iesit strategia", informeaza Dailymail.

"Englezii par de-a dreptul extenuati dupa meciurile din grupa. Au un motiv destul de plauzibil insa: in Premier League se joaca destul de mult, iar in plus au si doua Cupe. La noi (nr. Bundesliga) sunt mult mai putine meciuri.

Sunt prosti ca au terminat pe doi, par obositi si nu le-a iesit strategia. Un asemenea duel ar fi trebuit sa se desfasoare in semifinalele competitiei, nu inca din optimi. Cand vine vorba de un Mondial sau de EURO, britanicii sunt deja terminati. Au avut doua aparitii destul de slabe, si-au mai revenit cu Slovenia", a declarat Franz Beckenbauer, conform Dailymail.

Fostul international german este de parere ca echipa lui Joachim Low este mult mai proaspata, iar jucatorii sunt mai in forma decat cei ai rivalei Anglia.

"Jucatorii nostri par mult mai bine din punct de vedere psihic si fizic. Normal ca ne respectam adversarul, dar cu siguranta nu ne temem de ei", a conchis Beckenbauer

Anglia si Germania se vor intalni, duminica, de la ora 17.00, in optimile Cupei Mondiale.


Citeste mai multe despre   






















2820 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    . (Joi, 24 iunie 2010, 16:11)

    eu [anonim]

    Ce isi respecta adversarul... Probabil are dreptate, dar incheierea e penibila.
    • 0 (0 voturi)    
      subscriu... (Vineri, 25 iunie 2010, 0:46)

      Snake Eyes [utilizator] i-a raspuns lui eu

      Se stie rivalitatea extraordinara Germania vs Anglia dar totusi e sport(nu-i nici liga lu Mitica) si putina diplomatie nu strica mai ales din partea lui Beckenbauer:)
  • 0 (2 voturi)    
    He he he (Joi, 24 iunie 2010, 16:20)

    Claude [anonim]

    "Un asemenea duel ar fi trebuit sa se desfasoare in semifinalele competitiei, nu inca din optimi. "
    Deci Franz, eu am impresia ca te cam temi....
  • -1 (3 voturi)    
    rade harb de oala sparta (Joi, 24 iunie 2010, 16:46)

    gelu [anonim]

    Germania abia a fost in stare sa bata o echipa a Ghanei care abia au coborat din copaci si se gaseste Bekembaurer sa ii faca prosti pe englezi.
    Germania nu mai reprezinta nimic in fotbalul mondial si la nivel de echipa nationala si la nivel de cluburi de cateva decenii. Acuma ce au mai reusit echipele germane sa ridice capul dar pana acum erau varza
    • +2 (2 voturi)    
      da... (Joi, 24 iunie 2010, 19:24)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui gelu

      stii,,,
      si in 2002 nu reprezenta nimic si a ajuns in finala...
      hai sa o lasam moarta bine?
      declaratia germanului nu este fair-play (desi e muuuult mai civilizata decat duelurile porcea berbecali sau similar)
      germania tot timpul a fost sus si este un meci in care se poate intampla orice, desi eu as miza totusi pe germania.
  • +2 (4 voturi)    
    PANZER (Joi, 24 iunie 2010, 18:58)

    KVIST [anonim]

    Pai Anglia nu meritau sa se califice la cat de jalnici sunt sa facu 1-1 cu USA si 0-0 cu Algeria. O sa le rupa capetele nemtii si pe buna dreptate.
  • +3 (3 voturi)    
    Ca bine ai scris ... (Joi, 24 iunie 2010, 19:13)

    norocel [anonim]

    Anglia se califica chinuit dupa un gol dat de un englez "bronzat", vorba lui Berlusconi, iar Germania, la fel de chinuit, cu un turcalete eroul lor !
    Si vreau sa mai faca reclama ce grozavi sunt ei, o apa si un pamant, ca de altfel fotbalul la mondialul de anul acesta, mai plictisitor ca niciodata, doar pase inapoi majoritatea timpului !
    Tot mai sper sa mai vad si fotbal, dar mult prea putin ...
  • +3 (3 voturi)    
    fabulati degeaba (Joi, 24 iunie 2010, 19:29)

    fabulati [anonim]

    degeaba fabulati pentru ca Beckenbauer nu i-a facut prosti pe englezi

    daca ati fi tradus asa ceva din germana ati fi vazut ca traduceti iepureste ci nu nemteste
    • +1 (3 voturi)    
      Jurnalistii lui peste (Joi, 24 iunie 2010, 20:08)

      me [anonim] i-a raspuns lui fabulati

      dar chiar nu va e rusine sa-i puneti omului minciuni in gura? Am citit articolul de dimineata in germana,nici vorba de prosti!!! Sunteti penibili....sa va fie rusine!!!
  • +1 (1 vot)    
    Astea sunt povesti de "claca''... (Joi, 24 iunie 2010, 21:54)

    Andy Latimer [utilizator]

    care mascheaza TRUCAREA MECIURILOR de MAFIA CASELOR DE PARIURI in complicitate cu OMERTA jucatorilor de pretutindeni...
    • 0 (0 voturi)    
      Este mai palpitant cu meciuri trucate (Vineri, 25 iunie 2010, 8:42)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Andy Latimer

      Fara trucuri esti sigur ca echipa cea mai buna castiga. Cu implicarea astora de la pariuri mingea devine rotunda si astfel, devine posibil sa castige si aia mai slabi.
  • 0 (0 voturi)    
    Tradutore - traditore (Vineri, 25 iunie 2010, 9:25)

    Dr Marutza [anonim]

    Der Kaiser Franz nu i-a facut prosti pe englezi (desi ar fi meritat-o!) He said: 'Stupidly, the English have slipped up a little by finishing second in their group." care se traduce cu: e prost ca engezii...(deci nu ca englezii sunt prosti!! Rasucirea din titlu e voita, pentru a incita spiritele!
    Si apoi, campania murdara dusa de presa engleza impotriva nemtilor n-are asemanare! Au fost terfeliti in fel si chip, amenintati cu "it will be war!" s.a.m.d
    Beckenbauer e un gentleman, nu-i mitica dragomir sau becali, asa ca pana dati cu pietre (cei care o faceti!), informati-va! Fair-play e de sorginte enlgezeasca, dar comportamentul lor verbal e departe de a fi asa! Cand vad cu cata aroganta prosteasca isi dau unii cu parea despre fotbalul german, ma cuprinde nu doar uimirea, ci si revolta! Seriozitatea, disciplina, spiritul de echipa al nemtilor poate fi un exemplu pentru altii (francezi, italieni si chiar englezi!) Sigur ca sunt si echipe care impun respect, sigur ca nu va fi usor, dar de aici pana la denigrarea germanilor e cale lunga!
    Am zis-o cu patima, c-asa e fotbalul, numai ca adevarul trebuie spus si sa dam Cezarului ce-i al Cezarului!! In rest, fiecare cu-a lui!!
    • 0 (0 voturi)    
      Castigatorii (Vineri, 25 iunie 2010, 11:14)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Dr Marutza

      se decid, de cele mai multe ori, pe cai considerate incorecte. Fiindca ti-a fost indus de mic faptul ca disciplina, rigurozitatea, planificarea sunt de laudat, consideri ca este just sa castige cine e fair play si munceste mai mult.
      Pentru mine insa, datorita sangelui ce-mi curge prin vene, e mai just sa castige acela care se joaca cu mintea adversarului si trage spuza pe turta lui prin orice mijloace.

      Dreptatea, in lume, este de partea celui care stie sa amageasca mai bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Fotbal (Vineri, 25 iunie 2010, 19:41)

    YO [anonim]

    germania este echipa mea favorita si merita sa castige duminica.sper sa-i faca praf pe englezi.indiferent de rezultat,germania este si va fi mereu favorita mea.deutschland uber alles!!!deutschland ist besser als england!!!