​CM: O echipa surpriza va fi in semifinale. Vezi despre cine este vorba

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 24 iunie 2010, 12:47 Sport | Fotbal

Spectatori la Cupa Mondiala de Fotbal
Foto: Reuters
Eliminarile Frantei, Serbiei, Nigeriei si Greciei au deschis calea catre semifinale unor echipe mai slab cotate la Mondialul sud-african. Acest lucru este favorizat de faptul ca aceste formatii se afla pe aceeasi parte a tabloului competitiei, informeaza Marca.

In optimile de finala, Uruguay va intalni pe Coreea de Sud, iar SUA pe Ghana. Invingatoarele din aceste doua partide se vor duela in sferturile competitiei.

Acest lucru asigura practic atingerea semifinalelor pentru una dintre nationalele mentionate mai sus (nr. Uruguay, Coreea de Sud, SUA si Ghana). La casele de pariuri, niciuna dintre aceste echipe nu era cotata cu vreo sansa sa ajunga printre cele mai bune patru din lume.

Germania, Anglia, Argentina si Mexic se afla pe o alta parte a tabloului Mondialului din Africa de Sud.


Citeste mai multe despre   






















5451 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    SUA era eliminata in minutul 90 (Joi, 24 iunie 2010, 12:56)

    Constantin [anonim]

    al meciului cu Algeria si tocmai acest lucru o va duce in semifinale.

    Pe de alta parte, Argentina are sanse mari sa ajunga in finala singurul meci mai greu al ei fiind in optimi.
    • +5 (5 voturi)    
      gresit (Joi, 24 iunie 2010, 13:10)

      ska [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Daca bate Mexic va intalni invingatoarea dintre Germania si Anglia...nu vad cum va fi un meci usor cu oricare din ele.
      • +1 (5 voturi)    
        nu e gresit deloc (Joi, 24 iunie 2010, 13:44)

        dlc [anonim] i-a raspuns lui ska

        Dupa cum au jucat Germania si Anglia, cred ca Mexic e mai periculoasa pentru Argentina decat cele 2 echipe europene.
        • +1 (1 vot)    
          socoteli (Joi, 24 iunie 2010, 15:25)

          gechi [utilizator] i-a raspuns lui dlc

          socoteala din grupe nu se prea potriveste cu aia din optimi/sferturi/semi-finale. Uite de exemplu Franta, acu 4 ani era cat pe ce sa fie eliminata din grupe(ce coincidenta) s-a calificat invingand greu Togo si beneficiind de jocul rezultatelor, si a invins apo Spania care facuse 9 puncte in grupa.
          De obicei aia care se chinuie in grupe se descurca mult mai bine apoi, in timp ce ceilalti care castiga toate meciurile din grupa sunt de obicei eliminati repede. Sa speram ca nu va fi la fel si acum si Argentina va ajunge macar in finala.
    • +5 (5 voturi)    
      Argentina (Joi, 24 iunie 2010, 13:55)

      none [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Si cand te gandesti ca pe vremuri Romania reusea sa elimine Argentina...
      • 0 (2 voturi)    
        Si cand te gandesti (Joi, 24 iunie 2010, 14:02)

        Saruman [utilizator] i-a raspuns lui none

        Ca in alte vremuri, chiar mult mai triste totusi ne calificam la campionatul mondial...
        • +2 (2 voturi)    
          hi (Joi, 24 iunie 2010, 20:04)

          Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui Saruman

          Nu putem scapa din vedere faptul ca membri din familia Ceausescu erau fani ai sportului, deci altfel de tratament.
          • +1 (1 vot)    
            Ceau (Vineri, 25 iunie 2010, 8:52)

            Dac [anonim] i-a raspuns lui Rumalun1st

            Da, dar in 90, 94 si 98 nu mai exista Ceausescu si ne calificam fara probleme.
            • +1 (1 vot)    
              da..dar (Vineri, 25 iunie 2010, 16:42)

              sfarsitoru [anonim] i-a raspuns lui Dac

              aia de care vorbesti din 90,94,98 erau formati pe vremea lu Ceausescu, nu ca smescherii astia cu pretentii gen Mutu din ziua de azi. Aia aveau pasiune... ma uitam la un meci mai vechi al Romaniei cu Anglia cand antrenor era Lucescu si Hagi avea 20 de ani... ce meci !!! numai norocul (ca asa e in fotbal) a facut ca Anglia sa nu piarda pe Wembley. Glorii apuse, unde n-am mai avea niste jucatori ca aia... ar fi maturat pe jos cu multe echipe mari de acum !
        • 0 (0 voturi)    
          Si cand te gandesti (Vineri, 25 iunie 2010, 2:34)

          han [anonim] i-a raspuns lui Saruman

          Ca alta data ajungeam la baraj, sau eram macar aproape de el .. nu terminam pe locul 5 in grupa
  • 0 (0 voturi)    
    clasamentul (Joi, 24 iunie 2010, 13:57)

    none [anonim]

    Asa cum arata clasamentul, vor mai fi surprize in semifinale. De pe partea a doua a tabloului vom avea o semifinalista dintre Olanda, Italia/Noua Zeelanda, Brazilia si Spania si inca una dintre Paraguay, Japonia, Chile si Portugalia.
    Dar clasamentele se mai pot schimba in seara asta si maine.
  • 0 (0 voturi)    
    surprize, surprize... (Joi, 24 iunie 2010, 14:04)

    daniel [anonim]

    Sa nu subestimati Olanda, o echipa fara presiunea rezultatelor, cu un mijloc extraordinar si care joaca foarte bine pana acum...
  • +2 (2 voturi)    
    Ham Ham (Joi, 24 iunie 2010, 14:49)

    muciflenduri [anonim]

    Stilul asta cu 'da click pentru a vedea' nu prea se potriveste cu un site care se vrea rezonabil.
    Merge pentru cocalarii de la prosport si gsp, dar daca o veti apuca pe acea cale cu cocalarii veti ramane.
  • 0 (0 voturi)    
    Chiar ca o echipa surpriza va fi in semifinale... (Joi, 24 iunie 2010, 15:25)

    Motanu [anonim]

    Poate chiar doua, pentru ca dupa ce am citit articolul, eu vad urmatoarele semifinale: Germania-Argentina si Uruguay-Ghana !!!
  • +1 (1 vot)    
    Ghana (Joi, 24 iunie 2010, 15:58)

    qqq [anonim]

    cred ca Ghana va ajunge in semifinale. SUA nu va face fata la jocul agresiv al lor, eventual Uruguai le va pune ceva probleme ca sunt mai tehnici.
    si Argentina daca joaca la fel de bine si nu le sunt accidentati de catre adversari jucatorii cheie, o sa ajunga in finala.
  • -1 (1 vot)    
    >>>>>>>>>>> (Joi, 24 iunie 2010, 21:35)

    Invincible [utilizator]

    Unchiu SAM face legea. au banul de partea lor asa ca... ia sa vedem.
    • 0 (0 voturi)    
      SUA (Vineri, 25 iunie 2010, 9:02)

      Dac [anonim] i-a raspuns lui Invincible

      Nu-i vb de bani, in SUA banii se investesc si se fac din fotbal american, baschet si baseball, unde un jucator castiga 10-15 milioane de dolari intr-un sezon. In sporturile alea sunt afaceri de sute de milioane de dolari. Nu cred ca stau americanii sa bage bani la acest mondial...m-am uitat la meciurile lor si au jucat ok + ca au avut si mult noroc, si cu slovenia si cu algeria
  • 0 (0 voturi)