Lankaran sau Olimpia Balti, adversara echipei Dinamo in turul doi preliminar Europa League

de L.A.     HotNews.ro
Luni, 21 iunie 2010, 15:06 Sport | Fotbal

FC Dinamo Bucuresti va disputa turul al doilea preliminar al Europa League impotriva formatiei castigatoare din partida Lankaran (Azerbaidjan)/ Olimpia Balti (Moldova). Echipa alb-rosie va disputa dubla mansa pentru calificarea in turul al treilea preliminar in 15 iulie (deplasare) si 22 iulie (acasa). 


Turul al doilea preliminar Europa League:

Cercle Brugge KSV (Belgia) - TPS Turku (Finlanda)/ Port Talbot (Tara Galilor)
Motherwell FC (Scotia) - Breidablik (Islanda)
Sibenik (Croatia)/ Sliema Wanderers FC (Malta) - Anorthosis (Cipru)/ Banants (Armenia)
FC Lausanne-Sport (Elvetia) - FK Borac Banja Luka (Bosnia-Herzegovina)
KFK Siauliai (Lituania) - Wisła Cracovia (Polonia)
Kalmar (Suedia)/ Streymur (Insulele Feroe) - Dacia Chisinau (Moldova) - Zeta (Muntenegru)
FC Utrecht (Olanda) - Tirana (Albania)/ Zalaegerszegi TE (Ungaria)
ND Gorica (Slovenia) - Randers (Danemarca)/ Dudelange (Luxemburg)
CS Marítimo (Portugalia) - Sporting Fingal FC (Irlanda)
FK Suduva (Lituania) - SK Rapid Viena (Austria)
FK Ventspils (Letonia) - FK Teteks (Macedonia)
OFK Beograd (Serbia) - Torpedo Zhodino (Belarus)/ Fylkir (Islanda)
Lankaran (Azerbaidjan)/ Olimpia Balti (Moldova) - Dinamo Bucuresti
Trans Narva (Estonia)/ MyPa - UE Sant Julia (Andorra)
FC Videoton (Ungaria) - NK Maribor (Slovenia)
Brondby IF (Danemarca) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Stabæk IF (Norvegia) - Laci (Albania)/ FC Dnepr Mogilev (Belarus)
Shamrock Rovers FC (Irlanda) - FC Ulysses (Armenia)/ Bnei Yehuda (Israel)
IF Elfsborg (Suedia) - FC Iskra-Stali (Moldova)
KR Reykjavik (Islanda)/ Glentoran (Irlanda de Nord) - FC Karpaty Lviv (Ucraina)
Maccabi Tel-Aviv FC (Israel) - UE Santa Coloma (Andorra)/ Mogren (Muntenegru)
FK Austria Viena (Austria) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)/ Siroki Brijeg (Bosnia-Herzegovina)
Llanelli (Tara Galilor)/ Tauras (Lituania) - APOEL FC (Cipru)
Molde FK (Norvegia) - FK Jelgava (Letonia)
Zestafoni (Georgia) - Faetano (San Marino) - Dukla (Cehia)
FC Honka Espoo (Finlanda) - Bangor City FC (Tara Galilor)
PFC Levski Sofia (Bulgaria) -  Dundalk (Irlanda)/ Grevenmacher (Luxemburg)
FC WIT Georgia (Georgia) - FC Baník Ostrava (Cehia)
Lusitans (Andorra)/ Rabotnicki (Macedonia) - FC Mika (Armenia)
FK Atyrau (Kazakhstan) - Nitra (Slovacia)/ Gyor (Ungaria)
Qarabag (Azerbaidjan)/ Metalurg Skopje (Macedonia) - Portadown (Irlanda de Nord)/Skonto (Letonia)
Besiktas JK (Turcia) - Vikingur (Insulele Feroe)
FC Differdange 03 (Luxemburg) - FK Spartak Zlatibor Voda (Serbia)
FC Dinamo Minsk (Belarus)  - JK Sillamae Kalev (Estonia)
Valletta FC (Malta) - Shakhtyor Karagandy (Kazakhstan)/ Ruch Chorzow (Polonia)
FK Bakı (Azerbaidjan) - FK Buducnost Podgorica (Muntenegru)
Tobol (Kazakhstan)/ Zrinjski (Bosnia-Herzegovina) - SP Tre Penne (San Marino)
Dinamo Tbilisi (Georgia)/ Flora (Estonia) - NSI Runavik (Insulele Feroe)/ Gefle (Suedia)
Hajduk Split (Croatia) - Cliftonville FC (Irlanda de Nord)
KS Besa (Albania) - Olympiacos FC (Grecia)


Turul 1 preliminar Europa League (1 iulie - tur; 8 iulie - retur):

1. UE Santa Coloma (Andorra) - Mogren (Muntenegru)
2. Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Siroki Brijeg (Bosnia-Herzegovina)
3. Anorthosis (Cipru) - Banants (Armenia)
4. Lankaran (Azerbaidjan) - Olimpia Balti (Moldova)
5. Sibenik (Croatia) - Sliema Wanderers FC (Malta)
6. Tobol (Kazakhstan) - Zrinjski (Bosnia-Herzegovina)
7. FC Ulysses (Armenia) - Bnei Yehuda (Israel)
8. Lusitans (Andorra) - Rabotnicki (Macedonia)
9. Tirana (Albania) - Zalaegerszegi TE (Ungaria)
10. Zestafoni (Georgia) - Faetano (San Marino)
11. NSI Runavik (Insulele Feroe) - Gefle (Suedia)
12. Torpedo Zhodino (Belarus) - Fylkir (Islanda)
13. Randers (Danemarca) - Dudelange (Luxemburg)
14. Portadown (Irlanda de Nord) - Skonto (Letonia)
15. TPS Turku (Finlanda) - Port Talbot (Tara Galilor)
16. KR Reykjavik (Islanda) - Glentoran (Irlanda de Nord)
17. Dundalk (Irlanda) - Grevenmacher (Luxemburg)
18. Kalmar (Suedia) - Streymur (Insulele Feroe)
19. Llanelli (Tara Galilor) - Tauras (Lituania)
20. Trans Narva (Estonia) - MyPa
21. Dacia Chisinau (Moldova) - Zeta (Muntenegru)
22. Laci (Albania) - FC Dnepr Mogilev (Belarus)
23. Shakhtyor Karagandy (Kazakhstan) - Ruch Chorzow (Polonia)
24. Dinamo Tbilisi (Georgia) - Flora (Estonia)
25. Nitra (Slovacia) - Gyor (Ungaria)
26. Qarabag (Azerbaidjan) - Metalurg Skopje (Macedonia)


Tot luni au avut loc si tragerile la sorti pentru primele doua tururi preliminare ale Ligii Campionilor.

Primul tur preliminar al Ligii Campionilor (29/30 iunie - tur; 6/7 iulie - retur):

SP Tre Fiori (San Marino) - FK Rudar Pljevlja (Muntenegru)
FC Santa Coloma (Andorra) - Birkirkara FC (Malta)


Turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor (13/14 iulie - tur; 20/21 iulie - retur):

SK Liepajas Metalurgs (Letonia) - AC Sparta Praga (Cehia)
FK Aktobe (Kazakhstan) - FC Olimpi Rustavi (Georgia)
FC Levadia Tallinn (Estonia) - Debreceni VSC (Ungaria)
FK Partizan (Serbia) - FC Pyunik (Armenia)
FC Inter Bakı (Azerbaidjan) - Lech Poznan (Polonia)
Dinamo Zagreb (Croatia) - FC Koper (Slovenia)
Litex Lovech (Bulgaria) - SP Tre Fiori (San Marino)/ FK Rudar Pljevlja (Muntenegru)
FC Santa Coloma (Andorra)/ Birkirkara FC (Malta) - MSK Zilina (Slovacia)
FC Sheriff (Moldova) - KS Dinamo Tirana (Albania)
Hapoel Tel-Aviv FC (Israel) - FK Zeljeznicar (Bosnia si Herzegovina)
AC Omonia (Cipru) - FK Renova (Macedonia)
FC Salzburg (Austria) - HB Torshavn (Insulele Feroe)
Bohemian FC (Irlanda) - The New Saints FC (Tara Galilor)
FC BATE Borisov (Belarus) - FH Hafnarfjordur (Islanda)
AIK Solna (Suedia) - AS Jeunesse Esch (Luxemburg)
Linfield FC (Irlanda de Nord) - Rosenborg BK (Norvegia)
FK Ekranas (Lituania) - HJK Helsinki (Finlanda)


Citeste mai multe despre   























1787 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Viitor sumbru (Luni, 21 iunie 2010, 16:49)

    mass [anonim]

    Dinamo in sfarsit intra in fotbalul mare pe usa din fata! Si nu oricum ci intalnind in turul doi preliminar al Europa League un adversar puternic, una dintre celebrele Lankaran sau Olimpia Balti, echipe cu palmares, nu gluma.
    Vai si amar s-a ales de echipele care in anii '90 ar fi defilat prin fotbalul european daca nu erau distruse de impresarii lacomi si sefii de club semi-analfabeti.
    • -1 (3 voturi)    
      Miracolul de la Balti (Luni, 21 iunie 2010, 17:43)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui mass

      In maxim 3 luni iese si dvd-ul.
    • -1 (3 voturi)    
      Lankaran / Olimpia Balti (Luni, 21 iunie 2010, 20:44)

      frz [anonim] i-a raspuns lui mass

      macar astia nu sunt pescari... prinde bine o schimbare :))
  • 0 (0 voturi)    
    dinamo are misiune grea cu acesti adversari !!! (Marţi, 22 iunie 2010, 14:36)

    Motanu [anonim]

    Deoarece tinand cont de ,,performantele'' anterioare cu nec nijmegen si elsborg, pentru cei de la dinamo e foarte greu !!! Dar oricum sa scoata si DVD-uri dupa ce va trece(daca va trece !!!) de olimpia balti sau lankaran !!!


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version