CM de Fotbal

Anelka, dat afara de la Mondial dupa ce l-a injurat pe Domenech

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 iunie 2010, 16:04 Sport | Fotbal

Nicolas Anelka
Foto: Reuters
Cotidianul L'Equipe a scris, in cursul zilei de sambata, ca Nicolas Anelka l-a injurat pe selectionerul Raymond Domenech in pauza meciului cu Mexic (pierdut cu 2-0), iar reactia Federatiei Franceze de Fotbal a venit imediat: "Nu mai are ce cauta la Mondial", a precizat Christian Teinturier, vicepresedintele forului de la Paris, informeaza Reuters.

"Daca acele cuvinte de care am auzit au fost folosite cu adevarat la adresa lui Domenech, Anelka nu mai are ce cauta la Cupa Mondiala. Nu poti toleara un asemenea comportament mai ales cand vine vorba de echipa nationala. Trebuie sa-si ceara scuze"- Christian Teinturier, vicepresedintele Federatiei Franceze de Fotbal.


Citeste mai multe despre   



















4197 vizualizari

  • -5 (13 voturi)    
    pe buna dreptate (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 16:34)

    alain [anonim]

    balaietii astia e de valoare
    poate anelka a avut dreptate
    singura parare de rau este ca nu suntem noi in locul lor
    • +1 (1 vot)    
      Parere de rau? (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 17:17)

      uwe [anonim] i-a raspuns lui alain

      Noi de la descultii astia care abia ajung la poarta adversa am luat-o-n basca. Ce sa cautam la mondial?
  • +2 (2 voturi)    
    Interesant... (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 17:50)

    Cadillac [utilizator]

    Incident aproape identic...

    1994 Urmaream meciurile la restaurantul rominesc, unde "atmosfera" era mult mai "incinsa" decit acasa, unde aveai probabil citiva priteni si citeva beri. La "circiuma" era cu totul alt 'decor": 2 televizoare mari, mititei proaspeti si bere rece "cit cuprinde". Pe de alta parte, se putea "inca" fuma ( mai "discret" ) In America s-a interzis fumatul in restaurante de FOARTE multa vreme, dar la restaurantele rominesti se mai putea "trage o pipa"
    ( In cazul nostru, am stabilit ca daca apare Politia, sa punem "mina de la mina" si sa platim amenda. Amenda se aplica proprietarului, iar daca UN SINGUR client fumeaza si politistii sint deja la usa restaurantului, patronul "a furat-o" precis. NU EXISTA scapare, toata lumea stie asta. Chiar daca patronul este FRATELE Presedintelui iar clientul fumator este cine stie ce panarama "cu bani")

    Deci, sa revenim la subiect: meciul Rominia - Suedia; "Populatie in circiuma" - 80% romini, 20% americani; colegi de munca sau priteni de-ai nostri care BINEINTELES stiau "abecedarul cuvintelor intelepte" din limba romina. La un moment dat, intr-o "mini-pauza" pentru aruncare de la margine probabil, Iordanescu il cheama pe Hagi spre marginea terenului pentru ceva indicatii de joc, banuiesc. Iar Hagi, in "prim-plan" - camera fiind in spatele lui Iordanescu - il trimite "in sula lui" pe antrenor!!! Judecind dupa miscarea buzelor, citiva dintre americani s-au uitat unul la altul, dupa care ne-au intrebat: De ce n-a fost schimbat IMEDIAT?

    - Pentru ca in momentul de fata, e cel mai bun din echipa noastra.

    - So what?...

    Noi aveam raspuns la aceasta intrebare, dar era prea lung si prea complicat pentru ei...
  • -2 (2 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 18:13)

    eu [anonim]

    asta e ca in bancul ala "de ce nu s-a nascut Isus in franta?? ca nu s-a gasit nicio virgina in toata tara" :)))

    francezii astia numai de scandal stiu, daca la fotbal sunt praf.. macar sa apara prin ziare cu scandal...

    zidane da cu, capul in gura, anelka injura ca la usa cortului... ce sa mai toti sunt niste fotbalisti.
    • -2 (2 voturi)    
      Care francezi ? (Luni, 21 iunie 2010, 8:19)

      Alex One [anonim] i-a raspuns lui eu

      Cocoseii astia sunt la origine senegalezi, gabonezi algerieni, etc. , etc.
  • -2 (2 voturi)    
    Antrenorul e ... (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 20:04)

    Costica [anonim]

    ...tapul ispasitor iar jucatorii sunt "de vismai ingropat "...Anelka a odata Franta dar ce sa te astepti cand lotul tau are numai "fracezi" de import !!!
  • +2 (2 voturi)    
    ...dar citi romani ??? (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 20:22)

    kktzel [anonim]

    In echipa Romaniei citi romani sunt ?
    oare toti ?
    ia sa te intreb putin mai direct...e vreun tzigan ?...si atunci de ce francezii sa nu aiba tziganii lor ...???...uite-te mai intii in ograda ta mujicule !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Anelka... (Duminică, 20 iunie 2010, 11:32)

    ella [anonim]

    e din Antille, deci e francez adevarat..
    http://fr.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Anelka