Bradley: "Nici acum nu stiu de ce ne-au anulat golul"

de L.A.     HotNews.ro
Vineri, 18 iunie 2010, 20:04 Sport | Fotbal

Bob Bradley, selectioner SUA
SUA a revenit de la 0-2 in meciul cu Slovenia si a fost la un pas de a lua toate cele trei puncte puse in joc, dar golul lui Edu din minutul 86 a fost anulat, lucru ce "i-a scos din minti" pe americani.

"Am trait emotii diferite: in prima repriza, jucatorul Sloveniei a avut un sut foarte frumos. Au gasit cateva spatii si apoi au reusit sa inscrie din nou dupa un contra-atac frumos. In partea a doua a meciului noi ne-am creat foarte multe oportunitati. Am avut momente bune si mai putin bune", a declarat selectionerul SUA, Bob Bradley.

In privinta golului anulat lui Maurice Edu, tehnicianul american a replicat: "Nici macar acum nu stiu de ce ne-a fost anulat golul al treilea".

Landon Donovan: "Sunt mandru de colegii mei. Nu stiu daca sunt multe echipe care ar fi avut un raspuns la fel ca noi in momentul in care eram condusi cu 2-0". Intrebat de prestatia arbitrului de centru, Donovan a declarat: "A fost primul meci al baiatului la Cupa Mondiala si poate ca a fost luat de val".

Matjaz Kek, selectioner Slovenia: "A fost un meci minunat, dar am facut in repriza a doua o serie de greseli prostesti pe care nu ar fi trebui sa le comitem".

2150 vizualizari

• +5 (7 voturi)
    ... (Vineri, 18 iunie 2010, 20:11)

cristi [anonim]

vai steaua lui Matjaz Chec, un camionagiu ridicol care a dat tot timpul din mina aiurea ca ceausescu: acum toti in fata, acum toti in spate!

au facut ei greseli prostesti?? au dat la gioale si au fost varza. au fost in corzi toata repriza a doua. noroc ca le-a facut ciungo-mutul ala de arbitru cadou o remiza. sper sa-i bata algeria.
      Poate la o alta editie (Vineri, 18 iunie 2010, 23:06)

OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui cristi

Ca la asta au jucat deja cu Algeria si, spre disperarea ta, n-au luat bataie.
  • +3 (3 voturi)
    gol anulat in minutul 85... (Vineri, 18 iunie 2010, 20:21)

josef [anonim]

nicidecum 96!
  • +4 (4 voturi)
    Nici eu... (Vineri, 18 iunie 2010, 20:31)

Costica [anonim]

N-am vazut meciul in direct dar am urmarit faza pe youtube. Desi am reluat-o de mai multe ori, nici eu nu am vazut ce a vazut arbitrul...
  • +5 (5 voturi)
    Corect (Vineri, 18 iunie 2010, 20:32)

Alex [anonim]

Anularea golului dovedeste ca sunt arbitrii care nu au ce cauta sa arbitreze fie si un singur meci la CM. FIFA comite erori dupa erori. Mai intai neinterzicerea vuvuzelelor care s-au dovedit un adevarat cosmar decibelic pentru orice om normal la cap. Mai apoi delegarea unor arbitrii debutanti ce par (si chiar sunt) incompetenti. SUA a marcat un gol perfect valabil!
    Popularizarea fotbalului sacrifica profesionalismul si corectitudinea.
      golul a fost valabil (Vineri, 18 iunie 2010, 21:02)

baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Alex

dar faultul pentru care s-a acordat lovitura libera a fost inexistent. Acolo trebuia galben pentru simulare.
      Precizez ca sint cunoscut pe forum ca proamerican, deci nu am prejudecati de alt gen.
      Iarasi e adevarat ca bietul arbitru din Mali a fost depasit de meci, dar cind imi aduc aminte de CM2002, parca nu l-as injura prea tare.
      • 0 (2 voturi)
        bun venit in club ;) (Vineri, 18 iunie 2010, 23:34)

ampersand [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

"Precizez ca sint cunoscut pe forum ca proamerican"
      hmmm (Vineri, 18 iunie 2010, 21:17)

ratza [anonim] i-a raspuns lui Alex

corect ce zici in mare parte, mai putin aia cu arbitrii debutanti la CM.
      mai toti au fost debutanti la un momentdat. si nu cred ca e primul lor meci mare pe care-l arbitreaza. (acum depinde ce intelege fiecare prin meci mare si pe ce continent)
  • -2 (2 voturi)
    emildobozi@yahoo.com (Vineri, 18 iunie 2010, 21:02)

assitalia [anonim]

meci interesant SUA-SLOVENIA,nemtii merg oricum mai departe,iar americanii daca sunt putin destepti DESCIND pe teritoriul algerian...putin mai devreme.
    . (Vineri, 18 iunie 2010, 22:21)

Mda [anonim]

bravo USA, again :D
    chestia e... (Sâmbătă, 19 iunie 2010, 0:16)

skander [anonim]

... ca pina nu demult americanii erau considerati ciuca batailor. acum insa, cam orice echipa se bucura daca scot un punct cu ei. inclusiv anglia (ma rog, cu anglia, dupa cit chef au sa joace- ca si franta de altfel - si noi aici pe forum daca facem o echipa scoatem un egal)