Romania - Macedonia 0-1/ Echipa "pacii"

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 2 iunie 2010, 19:33 Sport | Fotbal

Nationala de fotbal a Romaniei
Foto: Agerpres
Nationala de fotbal nu mai sperie pe nimeni: tricolorii au inregistrat miercuri un nou esec, 0-1 contra Macedoniei. Dupa Israel si Ucraina, echipe care ne-au batut in acest an, si Macedonia a ajuns sa isi faca palmares pe seama tricolorilor.

Lupescu: NU avem nicio problema de antrenor, il sustinem pe Razvan.

Cu exceptia primelor minute, cand a echilibrat cat de cat la mijlocul terenului, Macedonia nu a dat semne ca ar putea sa provoace vreun mare deranj nationalei tricolore. Romanii au luat repede initiativa si au inceput sa joace exclusiv in terenul adversarului. Din pacate, tricolorilor le-au lipsit pasa decisiva si capacitatea a de rupee ritmul, astfel ca dominarea s-a transformat intr-una sterila, usor de anihilat chiar si de catre defensiva macedoneana. Cocis a semnat prima situatie consistenta, cu un sut scos greu de portarul advers (17).

Dar principalul eveniment al reprizei a fost golul marcat de Sikov: la o lovitura de colt, Chivu iese greu din dispozitiv si nu il poate opri pe Sikov care a reluat in plasa din 6 metri, dupa o venire perfecta pentru o lovitura de colt. Era minutul 28, iar tricolorii au avut nevoie de ceva timp pentru a iesi din starea de soc. A facut-o acelasi Cocis care a nimerit bara cu un sut de la 20 de metri (38).

Dupa pauza, Razvan Lucescu a schimbat, incercand sa nimereasca formula salvatoare. Din nefericire, Romania a jucat la fel de neinspirat, obtinand prima ocazie importanta abia in minutul 75, cand un sut al lui Radoi a fost deviat de Bilasco putin pe langa poarta.

Finalul a adus Romania in situatie disperata - simtind ca poate pierde in fata unui adversar modest care din minutul 28 nu a mai iesit la joc, tricolorii au recurs la suturi repetate din afara careului (Chivu, Cocis, Radoi, Dica).

Este a treia infrangere a Romaniei in 2010, dupa 0-2 cu Israel (la Timisoara) si 2-3 cu Ucraina (la Lvov). Sambata, Romania va intalni Honduras, echipa calificata la Mondialul din Africa de Sud.


Citeste mai multe despre   























22013 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    mda... (Miercuri, 2 iunie 2010, 19:49)

    liviu [anonim]

    a schimbat un kkt....
    echipa arata din cen ce mai mult cu cea a lu pitzi
    pantilimon are 1 meci bun si 5 proaste... cocis e cocis... credeam ca e numai febletea lui pitzi, dar se pare ca nu...
    tamas, care e neserios pana la dumnezeu etc etc etc...
    mai vedem europene sau mondiale in stilu asta la pensie...
    • -1 (25 voturi)    
      Traiasca netu' frate! (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:02)

      netman [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Decat sa dau bani la ra(h)-(t)atii de la Digi... mai bine ma uit pe net. Merge bine pentru spectacolul "promis" si macar stiu ca nu platesc bani sa vad cum iau bataie ai nostrii... desi sper sa bata!
      Asa ca... huuuoooooooo digi sport... sa dati faliment!
      • +8 (10 voturi)    
        foarte tareee (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:58)

        jabulani [anonim] i-a raspuns lui netman

        pai frate netman tu ai netul gratis?
        • +4 (6 voturi)    
          Nu ai inteles ideea (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:30)

          netman [anonim] i-a raspuns lui jabulani

          Nu ca ar trebui sa ma explic tie sau cuiva, dar vad ca nu ai inteles ce am vrut sa zic eu.
          Net-ul nu-l am gratis, logic, e abonament platit la romtelefon! Cablu tv il am de la u_p_c-isti... care nu au in grila standard digi inclus... cel putin nu in zona in care stau eu. Asa ca, decat sa platesc bani in plus pt. un canal de sport care, mai nou, transmite meciurile echipei nationale de fotbal, meciuri care, dupa logica mea, ar trebui difuzate pe un post cu acoperire nationala care e inclus in grila standard.... mai bine nu platesc nimic. Si asa nu am la ce sa ma uit... fotbal de calitate ma refer!
          Asa ca, ideea pe scurt e cam asa: meciurile ECHIPEI NATIONALE -->> difuzate pe un post cu ACOPERIRE NATIONALA in grila standard... :)

          Off-topic: Asta cu a plati sa vezi meciurile din Liga 1 si meciurile echipei nationale e ca stirea aia cum ca Patriciu vrea sa introduca plata pt. site-ul Adevarul si Click si Cancan Vezi aici si citeste comentariile: "Adevarul Holding vrea sa introduca plata pentru acces pe siteurile publicatiilor si cumpara Tango"
          http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-7357006-adevarul-holding-vrea-introduca-plata-pentru-acces-siteurile-publicatiilor-cumpara-tango.htm

          Astia cu digi si patriciu cu duma asta a lui confirma zicala aia romaneasca: "Mare Tie Gradina Ta, Doamne!" :))))

          Noapte buna! Sa visati frumos! :)
          • +3 (3 voturi)    
            pai nici n-o sa aiba digitv,upcul ever (Joi, 3 iunie 2010, 3:42)

            jabulani [anonim] i-a raspuns lui netman

            da oricum e mai simplu si avantajos sa ai telefonia,netul si cablu intr-un pachet,la un singur difuzor,rcs/digi de exemplu:)
          • 0 (0 voturi)    
            banu tata... (Joi, 3 iunie 2010, 21:17)

            neintelesul [utilizator] i-a raspuns lui netman

            ce nu stiai ca asta primeaza? statul adik tvr da banii pe salarizare indiferent de productivitate, privatul investeste in profitabil... piata libera, sau ai uitat?
          • 0 (0 voturi)    
            2 la mana... (Joi, 3 iunie 2010, 21:18)

            neintelesul [utilizator] i-a raspuns lui netman

            ia u net de la rds si nu o sa mai vrei in veci de la upc! :))) netistii stiu dc!
          • 0 (0 voturi)    
            business (Vineri, 4 iunie 2010, 9:29)

            Andrei [anonim] i-a raspuns lui netman

            Este evident ca nu se poate investi in Romania in fotbal atat cat este necesar. Mai bine se baga banii in alte sporturi unde cu mai putini bani faci performanta.
    • +4 (4 voturi)    
      romania (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:20)

      eu [anonim] i-a raspuns lui liviu

      ma pe ce prog este meciul?
    • +4 (4 voturi)    
      Ni s-a promis calificarea (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:29)

      neaga1900 [utilizator] i-a raspuns lui liviu

      Sa nu-l schimbati pe Lucescu : experientele trebuiesc continuate, nu pot fi oprite acum..........
    • +3 (5 voturi)    
      nu ai dreptate (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:17)

      gheol [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Piti nu se compara cu stra-Lucescu jr. Ala ne califica la turnee finale ( cu aceleasi gloabe) asta ne face sa uram fotbalu' romanesc
    • +5 (5 voturi)    
      vrem demisia antrenorului si a conducerii federat (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:29)

      george [anonim] i-a raspuns lui liviu

      pote in visele noastre sau cind porcu o zbura vom vede demisia celor incompetenti , antrenor si conducerea federatie
      • -2 (2 voturi)    
        logic (Joi, 3 iunie 2010, 11:18)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui george

        logic ar fi sa vina hagi antrenor, popescu presedinte la federatie. si fiecare sa aibe 2 consilieri - fratii becali
    • +1 (1 vot)    
      vrei sa spui..cand iesim noi la pensie.nu jucatori (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:44)

      d0mu [anonim] i-a raspuns lui liviu

      vrei sa spui..cand iesim noi la pensie.nu jucatorii

      penibil!
    • -1 (1 vot)    
      Si ce Liviule, e rau? (Joi, 3 iunie 2010, 15:50)

      Mihaita III [utilizator] i-a raspuns lui liviu

      La pensie tot nu vom vedea vreo pensie, ca pana atunci guvernul nu numai ca va taia toate pensiile, ci ne le va si cere pensionarilor sa vina cu bani de-acasa. Asa ca macar e bine ca ne putem astepta la o calificare pe atunci, cand lucrurile vor fi si mai rau decat acum, macar sa avem o mica distractie...
  • +9 (9 voturi)    
    oooo (Miercuri, 2 iunie 2010, 19:52)

    me [anonim]

    oare reusim un egal???
    romania se indreapta cu pasi vertiginosi spre urna a 4a valorica...
    • +2 (6 voturi)    
      incredibil (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:51)

      netman [anonim] i-a raspuns lui me

      Daca luam bataie de la descultii astia macedoneni din lumea a treia a fotbalului, care nici nu au curajul sa viseze la participarea la un turneu final de Campionat Mondial... ma-ntreb cate goluri o sa incasam sambata de la Honduras, care E DEJA la Campionatul Mondial? Vreo 3-4 ( cu indulgenta)... asta daca nu se forteaza aia prea mult.
      Trist, dar adevarat :(
      Asta ne e nivelul la momentul asta... :(

      Si pustii de 15 ani din curtea liceului joaca mai bine... :)
      • 0 (2 voturi)    
        Honduras (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:54)

        sergiu [anonim] i-a raspuns lui netman

        Honduras au facut egal cu America si au batut pe Mexic si acasa si in deplasare aproape au eliminat pe mexic din cupa mondiala, asa ca honduras nu is descultii de Macedonia, oricum astea sint amicalurile cele mai decente decit atunci cind era Piturca antrenor, oricum Piturca nu facea amicaluri decit cu cei mai desculti sa ia rezultate....Oricum per ca Honduras sa ne dea un usturator 7-0 pt ca acest individ care a retrogradat pe Sportul Studentesc jucand ca portar acolo, nu are talie de antrenor international....... aduceti-l pe Rajkard sau Van Basten,
  • +2 (2 voturi)    
    online? (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:05)

    serbanica [anonim]

    unde se poate vedea online ?
    • +3 (3 voturi)    
      cassius (Miercuri, 2 iunie 2010, 19:28)

      theseeker [anonim] i-a raspuns lui serbanica

      http://www.televizoarele.com/romania/digi-sport-tv.html
  • +3 (5 voturi)    
    penibili! (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:17)

    x-ulescu [anonim]

    Vai, ce-am ajuns! :((
  • +4 (4 voturi)    
    pacat! (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:26)

    iulian [anonim]

    cine -am fost si ce -am ajuns.........................
  • +3 (3 voturi)    
    vai......... (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:29)

    suporter [anonim]

    doua esecuri imense in nici o saptamana......am inceput sa ne obisnuim cu ele
  • 0 (8 voturi)    
    Hai Romania! (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:33)

    Ionescu Latul [anonim]

    E singurul comentariu care ar trebui sa apara.
  • +2 (4 voturi)    
    petitie (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:41)

    cineva [anonim]

    hai sa adunam semnaturi pentru diminuarea salariilor fotbalistilor cu 25 la suta............poate asa ii vom impulsiona sa ne readuca zambetul pe buze!
  • +6 (6 voturi)    
    vai vai vai (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:46)

    andrei [anonim]

    in ritmul asta ne bate si nationala Vaticanului (echipa cardinalilor).
  • +1 (9 voturi)    
    Rusineeee... (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:55)

    Menandy [anonim]

    ...vai mama voastra terminatilor!!! Chivuleeee,du-te ma dupa murinho ca doar ala te vede fotbalist...
  • +9 (9 voturi)    
    Asa nu se mai poate! (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:58)

    roberto [anonim]

    Ce au arbitrii cu noi????

    ps: asteptam declaratiile baiatului lui tata de dupa meci
  • +4 (4 voturi)    
    este rezultatul (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:08)

    ploiesteanu [anonim]

    rubricilor sportive care fac barfa in loc de sport, sunt de vina ziarele gen click can can sau libertatea sau a posturilor de televiziune care au facut din jucatori vedete de carton , mediocrii si ingamfati, care se intalnesc in baruri si nu rezista pe teren mai mult de o jumatate de ora. Nici un fel de seriozitate nici din partea presei nici a jucatorilor, bani multi cat mai multi bani si prostii de spectatori care trebuie sa cada in admiratie, sa va ia autografe si sa plateasca. Pentru ca emisiunile sunt platite indirect de noi toti prin publicitatea care suntem nevoiti s-o inghitim si abonamentele la cablu. Jucatorii au intrat in jocul de vedetism si scandaluri propus de presa, si iata rezultatul.
    • +1 (3 voturi)    
      tot respectivele publicatii (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:26)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      sunt de vina ca respectivele vedete de carton sunt selectionate???? ma amuzi, zau...
      • +2 (2 voturi)    
        daca toti intra in acest joc de vedetism (Joi, 3 iunie 2010, 8:08)

        ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        nu prea ai de unde alege. In provincie e mai multa seriozitate. Aceste jocuri de verificare se justifica tocmai prin rularea unui numar cat mai mare de jucatori (ceea ce nu prea am vazut) si aparitia de jucatori noi. Piturca a incercat si a gasit ceva. Si Razvan a gasit ceva . Dar acum vrea un grup de jucatori valorosi cu care sa inceapa campania europenelor. Pana acum nu l-a gasit. Si nici nu va reusi daca merge pe mana acelorasi jucatori vedete de carton si vedete in cluburi de fitze.
    • +2 (2 voturi)    
      vinovati suntem noi pina la urma (Joi, 3 iunie 2010, 9:35)

      vic [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Revistele respective au tiraj pentru ca au cititori.
      Noi ca natie suntem carcotasi si iubitori de barfa.
  • -5 (13 voturi)    
    chemati un chirurg (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:11)

    gimini [utilizator]

    Lui Chivu trebuia sa-i opereze si jumatea cealalta de creier, poate ii punea la punct si cel de-al doilea neuron. Ca nu are mai mult de doi, nu's cine mama ma-sii l-a facut pe asta mare fundas. Cred ca mai are si acum curent la urechi de la cum trecea Robben de el in finala UCL.Vai de mama noastra cu asa capitan de echipa.
    • +1 (3 voturi)    
      tu zici bine (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:27)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui gimini

      da' cine pricepe?
    • +1 (1 vot)    
      Si solutia? (Joi, 3 iunie 2010, 9:09)

      ion [anonim] i-a raspuns lui gimini

      Numeste pe altul mai bun ca si capitan de echipa in locul lui Chivu
  • +2 (4 voturi)    
    no fain (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:20)

    livius77 [anonim]

    e criza mare ....da razvanel e tinar si n-are greturi
    romanii sunt un popor de crizati
  • +6 (8 voturi)    
    Ce fac astia? (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:22)

    eus [anonim]

    Ce dracu nu mai joaca astia nimic? Jucati ba ca de asta veniti la nationala. Daca nu vreti sa jucati, nu mai veniti, lasati pe altii care vor sa demonstreze ca Romania nu e ciuca batailor. Incompetentilor!
  • +4 (10 voturi)    
    ciuca batailor (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:29)

    raz [anonim]

    romania ESTE ciuca batailor.

    si asa va ramane.

    de ce? nu poate mai mult.
  • 0 (0 voturi)    
    Pe ce canal e meciul? (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:46)

    cvzcx [anonim]

    Pe ce canal e meciul?
    • 0 (0 voturi)    
      varza (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:00)

      0-1 [anonim] i-a raspuns lui cvzcx

      ce mai intrebi la ora asta, cand deja s-a terminat meciul...daca tot postezi un comentariu, citeste si titlul ca scria acolo digisport
    • +1 (1 vot)    
      Pe canalul colector.. (Joi, 3 iunie 2010, 9:09)

      ion [anonim] i-a raspuns lui cvzcx

      Pe canalul colector..
  • +5 (5 voturi)    
    Felicitari baieti . (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:55)

    Stefan [anonim]

    Au jucat bine baietii , din pacate raul si ramul ne-au fost potrivnici.
    Stai , am una si mai buna : Au jucat bine baietii , din pacate oboseala din meciul cu Ucraina si-a spus cuvantul .
  • -1 (7 voturi)    
    Lucestii???? (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:56)

    Monarhist & Microbist [anonim]

    produsi ai Securitatii ceausiste, pusi la dospit cu multa drojdie si umflati ca atare... Razvanel, cel mai slab antrenor al Romaniei de cand se joaca fotbal in tara noastra...Tatal Mircica in schimb, descurcaretz care pacaleste patronii si se scoate cu mari chetuieli... cu Razvanel pe banca nici cu Ins. Feroe nu mai batem...mentalitate de manelisti, cu tupeu, portocaliu politic, totul se obtine fara munca, pacalind, tiganizare... viitor de aur tara noastra are...
    • +1 (3 voturi)    
      totusi... (Joi, 3 iunie 2010, 0:06)

      ws [anonim] i-a raspuns lui Monarhist & Microbist

      lucescu jr e antrenor. are cupa uefa la activ, are campionate in turcia, ucraina, romania, pe unde a mers a facut treaba. a antrenat si inter-ul, poti sa zici ca e un produs al securitatii doar daca ai un neuron, si ala bolnavior.

      cu razvan povestea e diferita. nu are niciun trofeu rezonabil (parca are o cupa a romaniei sau asa ceva). pe la rapid traia de pe urma lui cops si a aranjamentelor lui. la brasov a fost protejat de vama, unul din stalpii fostei cooperative.

      regards,
      ws
    • 0 (0 voturi)    
      Ce simplu ar fii daca ar tine doar de Lucescu Jr.. (Joi, 3 iunie 2010, 10:04)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Monarhist & Microbist

      Taticu, Lucescu Jr e in ton cu echipa. E usor sa arunci totul pe un om: e numai unul si poti sa ii torni in cap toata gunoaiele. El e de vina, il schimbam si am rezolvat problema. Oare? Iti aduci aminte cum au jucat echipele romanesti toamna trecuta prin Europa? Cu exceptia Urziceniului, si-au luat-o din toate pozitiile si de la toata lumea, din Grecia, Turcia, Olanda, au fost pur si simplu jalnici, etc

      Vad ca nu vrem sa vedem realitatea: Romania a ajuns la nivel fotbalistic undeva la nivelul grupelor valorice 3-4. Grupa a doua valorica, adica Grecia, Turcia, Ucraina, Rusia, Croatia, Serbia, e clar peste noi judecand la nivel de campionat si la valoarea jucatorilor de la nationala (cat costa, unde joaca), etc

      Campionatul nostru nu mai produce nimic de valoare de 10 ani, mai exportam jucatori doar la arabi.

      Asta e realitatea cruda: de aici incolo ne vom bate de la egal la egal cu Macedonia, Bulgaria, Austria, Lituania, etc. Poate sa vina si Mourinho in locul lui Lucescu Jr., si tot degeaba. Din rahat nu poti sa faci bici, oricat te-ai chinui..

      Pana nu vin alti jucatori din spate, de 18-20 de ani, dar jucatori, nu gloabele de acum, nu o sa facem nimic

      Si cluburile noastre mai degraba cumpara cu tona brazilieni si argentinieni expirati, decat sa investeasca in juniori. E o munca mai usoara pentru presedintii nostri de cluburi, cu creierii cu nuca si cu buzunarele pline de bani facuti in tranzitie..

      Asta e viata. Hai Oltchimul!
  • +2 (2 voturi)    
    bravo! (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:58)

    lica padurica [anonim]

    felicitari tricolorilor! Bravo baieti! M-am distrat pe cinste si in seara asta!
  • +1 (5 voturi)    
    Nedumerire (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:59)

    Dorin [anonim]

    Ce (mai) cauta Razvan Lucescu la "nationala"? N-a schimbat nimic!!! Nici o diferenta intre Piturca si Lucescu jr. Aceleasi personaje palide (vezi Cocis) cu mici exceptii...
    Ma intreb... Baiatu' lu' taticu' tot pe arbitrii o sa dea vina si pentru infrangerea asta????
    Ce spuneau mai ieri jucatorii de la "nationala"???? Ca ne calificam "sigur" la Euro 2012. Zau asa? Erau beti cand au declarat asa ceva?
    • 0 (4 voturi)    
      Piturca (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:38)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Dorin

      Diferenta dintre Piturca si Lucescu e foarte mare. Piturca putea sa le inspire acelorasi jucatori nascuti obositi(Cocis..etc) o mai mare dorinta de joc, pe cand Lucescu a distrus orice speranta de viitor la nationala. Cand o sa ne califice si baiatu' lu' tata la un turneu final, atunci o sa-l putem compara cu Piturca, pana atunci mai e...
  • +2 (2 voturi)    
    Au pierdut iar??? (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:05)

    Motanu [anonim]

    Nu imi vine sa cred ca ne-a invins macedonia !!! dar bravo lor !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Flacara violeta nu e cu noi (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:05)

    George [anonim]

    La "Nationala" ar trebui angajat ca antrenor un saman.

    P.S. Razvan Lucescu este un impostor. N-a realizat si n-a construit nimic de un an de zile!!!! Cat ii mai trebuie? Zece?
  • +5 (5 voturi)    
    Uitati de fotbal (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:11)

    anonim [anonim]

    Exista sporturi mult mai misto.
    • +2 (2 voturi)    
      ai dreptate (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:48)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui anonim

      normal ca exista...am incercat sa-i explic asta unui pasionat de fotbal (ii povesteam de ciclism, cum se fac tacticile de echipa, dificultatea si frumusetea etapelor montane, etc)...eh te gasisi...el ca nu...du-te mah...zice el...mai misto ca fotbalu' ? n-are cum...pai fotbalu' e sportu' rege. Concluzie; oamenii care se uita NUMAI la fotbal au impresia ca fotbalul e cel mai tare sport
      • 0 (0 voturi)    
        concluzia (Joi, 3 iunie 2010, 10:02)

        none [anonim] i-a raspuns lui gigi

        Concluzia e ca trebuia sa vii si tu cu un sport mai de Doamne-ajuta, nu cu ciclism, poate asa il convingeai. De ex. cu ceva baschet din NBA, rugby, hochei...
  • +2 (4 voturi)    
    Chivu (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:25)

    gigi [anonim]

    La fel ca-n meciul precedent, cea mai mare cizma de pe teren a fost Chivu. Chiar nu stiu de ce toti vad in baiatu' asta o mare valoare
    • +1 (1 vot)    
      cum de ce? (Joi, 3 iunie 2010, 10:04)

      none [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Pt. ca a avut norocul sa fie in echipa lui Mourinho cand a castigat Champions League, alaturi de niste fotbalisti adevarati.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu ma mai uit de mult la Fotbal (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:27)

    Adrian [anonim]

    Inainte plangeam pentru echipa nationala de fotbal. Dar am incetat sa imi mai fac rau singur uitandu-ma cum suntem toti umiliti in fond si la urma urmei ei reprezinta Romania. Umiliti tara. Huooooo.
  • 0 (6 voturi)    
    Ne-au furat arbitrii :))) (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:28)

    Florian [anonim]

    Ce mai gaseste acum grandomanul de Lucescu Jr. ? portarul de duzina a ajuns mare Selectioner doar pentru ca il cheama Lucescu. Acest baiat nare habar de meseria de Selectioner.
    Dute mai baiatul sa fi antrenor de swing ca acolo poate te pricepi.
  • 0 (0 voturi)    
    ALOOO !!! SE AUDE ? (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:52)

    Andy Latimer [utilizator]

    Intelegeti oameni buni(de acord,valoarea jucatorilor actuali e mediocra) insa baietii isi completeaza veniturile de la MAFIA CASELOR DE PARIURI..Ultimul exemplu: SERBIA(ce a maturat cu noi) A LUAT BATAIE de la marea echipa din NOUA ZEELANDA!!!!! ; si nu la rugby....ARUNCATI BANII LA PARIURI CA FRAIERII, in loc sa plecati la o cabana, la munte, cu prietenele voastre...
  • 0 (0 voturi)    
    Romania ? (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:57)

    name [anonim]

    A jucat Romania in seara asta ?
    • +1 (1 vot)    
      nu Romania (Joi, 3 iunie 2010, 0:35)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui name

      cizmele ei au jucat
  • +2 (2 voturi)    
    Am o propunere... (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:07)

    370H-SSV-0773H [utilizator]

    ...ca sa spargem ghinionul: sa faca nationala un meci cu Expres Ciorogarla sau Avantul Pieleni. Daca nici cu ei nu merge, nu le ramane decat Mama Omida...
  • +4 (4 voturi)    
    am imbatranit (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:10)

    Marian [anonim]

    Cand eram la un chef pe la 17 ani batea Romania pe Columbia la campionul mondial din SUA pe la 3 noaptea.... Vremuri...Acum am ajuns sa ne bata o echipa a unei tari cat un judet din Romania. Mai bine se pregatea cu echipa jud Vaslui (care cred ca e destul de buna daca ar exista una) si nu mai cheltuiam nici bani, nu ne faceam de rusine sau nu mai scriam eu comentariul asta stupid la ora asta...
    • +3 (3 voturi)    
      n-ai cu cine marine (Joi, 3 iunie 2010, 0:03)

      johnesku [anonim] i-a raspuns lui Marian

      cred ca eram la acelasi chef daca un alt prieten a aruncat cu un papuc ...
    • +1 (1 vot)    
      Doamne ce repede a trecut timpul (Joi, 3 iunie 2010, 9:00)

      APO [anonim] i-a raspuns lui Marian

      Va mai aduceti aminte ce frumos era? Ce goluri au dat Hagi, Ilie Dumitrescu, Dan Petrescu!! Ce am sperat pana la penalty-uri. Cred ca faceam un meci frumos cu Brazilia. Dar am plans de fericire chiar daca ne-au batut suedezii...
      Si eu eram tot la cheful ala cu papucul, aruncam cu orice in sus de bucurie. Si atunci viata era grea, macar ne mai bucura fotbalul, acuma viata e si mai grea si nu mai avem nici macar o bucurie. Asta e...
  • +3 (5 voturi)    
    da' cine-i lucescu jr? (Joi, 3 iunie 2010, 0:19)

    goodgirlgonemad [anonim]

    a realizat ceva pana acum, e vreun mare antrenor?a fost vreun mare jucator?
    in opinia mea e un fel de wannabe de mare antrenor, dar asta nu se va intampla niciodata.
    l-ati vazut vreodata la conferintele de presa?acelasi limbaj de lemn si acolo si pe teren - nu zice nimic pt ca nu e in stare si pe deasupra este si un mucos cu cercel care probabil nu inspira niciun fel de respect din partea jucatorilor.varza!
  • +2 (4 voturi)    
    ..... (Joi, 3 iunie 2010, 0:44)

    alex4ucj [anonim]

    Problema e ca nu trebuie demis doar antrenorul, trebuie demisa toata federatia romana de fotbal, de la Mircea Sandu, Lupescu si toti incompetentii care au omorat fotbalul romanesc fara nici o reforma, pana la femeia de servici, afara!

    Lucescu Jr. nu-i antrenor de nationala de seniori, majoritatea nu-l iau in serios, uite Victor Piturca il tinea pe Mutu in frau, dar pe Lucescu Jr. Mutu nici nu-l baga in seama, si azi maine nici Chivu
    • +1 (1 vot)    
      aprob (Joi, 3 iunie 2010, 9:38)

      me [anonim] i-a raspuns lui alex4ucj

      tre sa plece toti din FRF si LFP + clanu berbecali!!!
      pana atunci schimbam 15 antrenori tot degeaba ca nu aduc astia oameni pe care sa nu-i poata tine-n frau
  • +2 (2 voturi)    
    excelent "antrenamentul" (Joi, 3 iunie 2010, 7:59)

    nahir [utilizator]

    propun sa jucam si cu rutinata si super-experimentata nationala a Andorei si daca luam bataie si de la ei (ceea ce este foarte normal in fata unui adversar redutabil) sa incercam si cu nationala Lichtenstein.
  • +2 (2 voturi)    
    Casca ochii, Razvane, ca e pacat de tine... (Joi, 3 iunie 2010, 8:49)

    IDT [anonim]

    Si pune BICIUL pe ei, tată, altfel îi scapi de tot de sub control. Crezi ca sunt atat de inapti? Noooo, sunt puturosi, indolenti si ii doare in cot de Romania. Si cauta-le si un psihiatru bun. Doar nu ai si tu impresia ca din "patriotism" isi vor da sufletul pe teren!. Buna si ideea cu reducerea de min. 25% a salariilor la toata FRF!
  • +2 (2 voturi)    
    National sau nationala? (Joi, 3 iunie 2010, 9:32)

    carcotas mic [anonim]

    ROMANIA,ROMANIA, OLE,OLE,OLE!!! Ce departe au ramas aceste scandari.S-au pierdut in timp,s-au pierdut pe la sfarsitul anilor 1994.Dar nu-i nimic,in ritmul asta cu nationala asta de "FOTBALISTI INOTATORI" in "piscina verde" o sa avem posibilitatea sa scandam din nou peste ceva timp acelasi slogan,ce-i drept,putzin diferit: "OLE,OLE, NATIONALA UNDE E?'' sau "OLE,OLE,AM PIERDUT CU FEROE!"
  • +4 (4 voturi)    
    Bancu' de proba (Joi, 3 iunie 2010, 9:53)

    Mike1410 [utilizator]

    Cica o familie divorteaza...Judecatorul il intreaba pe copil: "Cu cine vrei sa stai? Cu mama?" "Nu!"zice copilul, "ca mama ma bate!". "Atunci" zise judecatorul "ramai cu tatal tau?" "Nu! ca si el ma bate!" ."Pai atunci cu cine vrei sa ramai?" intreba exaperat judecatorul. "Cu echipa Romaniei, ca ea nu bate pe nimeni!" fu raspunsul copilului.
  • 0 (0 voturi)    
    nationala (Joi, 3 iunie 2010, 10:42)

    Ion Dragnea [anonim]

    Problema nu este ca pierdem.
    Problema este ca pierdem folosind veterani fara nici-o perspectiva!
  • 0 (0 voturi)    
    raspuns (Joi, 3 iunie 2010, 10:57)

    vlad apostol [anonim]

    Sunt absolut convins ca razvan lucescu n-are nicio vina....totusi il propun pe ionut popa la conducerea nationalei,e un om serios,muncitor si dedicat
  • 0 (0 voturi)    
    Hai sa radem cu Echipa Nationala (Joi, 3 iunie 2010, 11:34)

    comati [anonim]

    Propun sa inscriem echipa nationala in cupa liceelor :))))))). Sunt absolut sigur ca o sa inceapa sa vina si rezultatele ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Tricolori / Quatrocolori (Joi, 3 iunie 2010, 11:53)

    alexb [anonim]

    Eu propun sa le zica quatrocolori. Banuiesc ca trilolori li se zice de la cele 3 culori ale drapelului...nu inteleg de ce pentru ca pe rationamentul asta o multime de alte echpa nationale sunt tricolore. Deci, pentru a se face o diferenta mai clara ar trebui sa fie introdusa in "ecuatie" si o a patra culoare, cea moara, a rahatului, care reprezinta foarte bine imaginea fotbalului si fotbalistilor din Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Vom avea preliminarii de foc deoarece... (Joi, 3 iunie 2010, 12:45)

    Motanu [anonim]

    ...nici cu luxemburg nu mai putem spune ca ii invingem inainte de meci !!! Ati vazut Rezumatul meciului Elvetia-Luxemburg 1-2 din preliminariile CM 2010 ???? Ala da meci bun facut de luxemburghezi !!!
  • 0 (0 voturi)    
    concluzie (Joi, 3 iunie 2010, 17:55)

    d0mu [anonim]

    foarte tari comentariile cititorilor...

    concluzia din ce-am citit ar fi urmatoarea:

    "Ne-o luam de la toti, si in toate pozitiile"

    cred ca ne caracterizeaza, din cate am invatat de vreo 2000 de ani patim asta... romanii ne-au dat-o primii :D
  • 0 (0 voturi)    
    lumea a treia (Joi, 3 iunie 2010, 18:05)

    cititor [anonim]

    A avut dreptate Razvan Lucescu cand a spus ca suntem in lumea a treia, cu referire la stiinta de fotbal a jucatorilor nosrtii.
    In ceea ce privesc castigurile total nejustificate (fata de efortul si rezultatele obtinute) desigur ca nu suntem in lumea a treia ci suntem intr-o lume total nemeritata.
    Sa fim seriosi, intregul sistem fotbalistic compus din Federatie - Liga nu reprezinta Romania, desi se folosesc de insemnele nationale, ci este un sistem familial - prvat al familiilor Sandu - Dragomir et Co ( Co = patroni + presedinti de cluburi) .