FCM Tg. Mures a trecut pe primul loc in Seria a doua a Ligii secunde, dupa ce a invins cu 2-0 pe Ariesul Turda, iar Dacia Mioveni nu a scos decat o remiza in fata celor de la FC Baia Mare. Universitatea Cluj a remizat, scor 1-1, cu FC Arges si ocupa locul trei, la doua puncte de lider, cu doua etape inainte de finalul campionatului.

Universitatea Cluj a obtinut un punct din confruntarea cu FC Arges, Machado transformand un penalty controversat in minutul 88. Suporterii pitesteni au patruns pe teren intrerupand partida, dar dupa zece minute arbitrul a decis reluarea meciului, incheiat in cele din urma la scorul de 1-1.

Liga 2, etapa a 32-a:

Seria 1:

Gloria Buzau - FC Snagov 0-1 (A. Popa '14)

FCM Bacau - Sageata Stejaru 2-0 (Tismanaru '22, Vraciu '74)

Dunarea Galati - Dinamo II 4-2 (Enache '21 '54, Pribac '56, Carjan '87/ Cazacu '3, Rentea '68)

CSM Rm. Sarat - FC Botosani 0-3 (Vasvari '17, Apostol '25, Vrabie '54)

Tricolorul Breaza - Farul Constanta 1-3 (Visan '68/ Cristocea '26, Achitei '34, Prodan '43)

Dunarea Giurgiu - Petrolul Ploiesti, sambata, ora 13:00

Concordia Chiajna - Victoria Branesti, duminica, ora 13:00

Steaua II - Sportul Studentesc, duminica, ora 13:00

Delta Tulcea - Cetatea Suceava - nu se joaca (Suceava s-a retras din Liga 2)

1. Victoria Barnesti 67 puncte (31 meciuri)

2. Sportul 62p (31m)

3. Petrolul 62p (31m)

4. FC Snagov 60p (32m)

5. Sageata Stejaru 57p (32m)

Seria 2:

FC Bihor - FC Silvania 4-1 (Lukacs '13, '39, '45, Chis '61/ Brata '75 - penalty)

Gaz Metan CFR Craiova - CSM Rm. Valcea 2-0 (Trifu '44, Surugiu '57)

FC Baia Mare - Dacia Mioveni 1-1 (Ernszt '55/ Ayza '40)

FCM Tg. Mures - Ariesul Turda 2-0 (D. Roman '29, '46)

FC Arges - U Cluj 1-1 (Tames '61/ Machado '88 - penalty)

CS Otopeni - UTA Arad 2-1 (Draghici '45, Celpan '73/ Pecarov '83)

Minerul Lupeni - Jiul Petrosani - nu se joaca (Jiul s-a retras)

Muresul Deva - FC Drobeta - nu se joaca (Drobeta s-a retras)