FOTOGALERIE Ghencea, in pericol sa devina o ruina/ Urmeaza demontarea scaunelor, a nocturnei si a tabelei

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 20 mai 2010, 15:09 Sport | Fotbal

FOTOGALERIE Se stinge lumina in Ghencea...
"Ma apuc sa demontez scaunele, nocturna, tabela. Tot ce pot sa iau legal, voi lua", sunt cuvintele patronului Stelei in legatura cu viitorul stadionului Steaua. Gazda ros-albastrilor (de 36 de ani) si a nationalei, arena din Ghencea este, in aceste momente, a nimanui. "Templul fotbalului romanesc" este in pericol sa devina o ruina...

"Voi lua tot! Voi lasa baza cat pot de goala! Iau si scaunele, acum ma apuc sa le demontez! Nu poate nimeni sa mute Steaua din Ghencea! Ei fac in asa fel incat sa te muti singur. Te obliga sa platesti 65.000 de euro pe luna chirie. Daca stau acolo si respect contractul, imediat vine fiscul. Au trimis ordin sa evacuam baza. Noi le-am spus ca nu o evacuam, pentru ca avem bunuri acolo si stam sa le protejam. Dau jos nocturna, tabela, transformatoarele, scaunele. Iau tot ce pot lua legal. Las totul in paragina si duc totul la mine acasa, in Pipera" - Gigi Becali, patron Steaua, intr-o conferinta de presa.

La 36 de ani distanta de la inaugurare, Stadionul Steaua risca sa devina doar o amintire a fanilor ros-albastri care au apucat sa-i vada pe favoriti evoluand in Ghencea.

Dupa sute de partide gazduite (dintre care 30 de derbiuri cu Dinamo si nu mai putin de trei semifinale de Cupa Campionilor), arena se apropie de finalul existentei. Steaua se muta la Buzau, iar Ghencea nu mai are pe cine sa gazduiasca. 

"Daca Steaua debuteaza in campionatul urmator la Buzau, atunci echipa asta a murit! Eu am asistat la construirea stadionului din Ghencea, am fost acolo din '64, deci cu 10 ani inaintea inaugurarii arenei. Steaua nu poate exista in alta parte!" - Lajos Satmareanu (fost jucator al Stelei intre 1965–1975), citat de gsp.


Citeste mai multe despre   






















7762 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    la 1000 euro pe luna (Joi, 20 mai 2010, 14:20)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    pai imi iau si eu stadion la 1000 de euro pe luna, cat vrea ciobanu asta sa dea pe un stadion.
    • +13 (13 voturi)    
      Corect (Joi, 20 mai 2010, 15:45)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

      Asa se plangea si parlitul ala de Mititelu si cand primaria a dat publicitatii contractul, am vazut ca era vorba de cateva mii de lei pe un an intreg. Pai tu ca patron n-ai 50-60 de milioane de lei vechi ca sa joci un an pe un stadion?
      • +1 (3 voturi)    
        mancatori de ... minciuni (Vineri, 21 mai 2010, 7:35)

        Ed___ [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

        cand vad ca se scrie iar despre Steaua care este doar o echipa mediocra pe locul 5 in campionat ca si celelalte echipe bucurestene, stau si ma intreb oare unde este bunul simt.

        si apoi in privinta stadioanelor sunt mari prosti proprietarii (STATUL BINENTELES) ca lasa stadioanele la pret de nimic inchiriate ca fac un bine natiunii. De fapt fac bine unei persoane fizice si unei persoane juridice, mie nu imi face nici-un bine ca CJ Iasi plateste pentru echipa de fotbal din Iasi !!!

        Imi fura din buzunar fara sa ma intrebe nimeni !

        De ce din taxele locale in atatea orase sa se ia bani pentru o echipa a carui proprietar nu este orasul / judetul ??? ci un individ precum Becali sau Mititelu ????

        E FURT DE BANI ! TRAFIC DE INFLUENTA ! CORUPTIE !
        parerea mea.
    • +14 (14 voturi)    
      Steaua nu mai este Steaua (Joi, 20 mai 2010, 19:54)

      shuly [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

      Nu stiu cum vad altii, dar pt. mine, Steaua s-a mutat de mult timp din Ghencea.
      Steaua s-a mutat la palat trecand pe la DNA. Si prin beciurile Politiei.
      Steaua nu mai sta in Ghencea de mult, pt. ca s-a mutat in studiourile din Baneasa si Protopopescu. Acolo s-o cautati.
      Steaua s-a mutat din Ghencea de cand au fost goniti si umiliti Piturca, Cacoveanu, Hagi, Lacatus, Tudorel, MM, de cand sunt injurati Lita, Alecsandrescu, Ienei si Iordanescu.
      Steaua s-a mutat din Ghencea de cand rudele patronului au pus stapanire pe club, in timp ce un Majearu, moare de foame.
      Steaua s-a mutat din Ghencea din momentul in care un copil de 7-8 ani a fost rugat sa spuna un jucator de la Steaua, iar el a spus Becali.
      Din momentul in care a inceput sa fuga cu bani dupa autocare,din momentul in care a inceput sa castige cu brichete si cu valize.
      Din momentul in care a inceput sa se bazeze pe
      ” singurii mei prieteni din fotbal, Sechelariu si Oli”
      sau pe ticalosia unor jucatori de la Vaslui.
      Din momentul in care n-a fost in stare sa scoata un amarat de egal cu Dinamo.
      Din momentul in care, locurile 3, 5 si 6, sunt considerate mari realizari.
      Din momentul in care societatea nu a mai putut controla acest bufon, care s-a dovedit un monstru.
      In momentul in care paranoia, si aroganta maladiva a acestui specimen a ajuns la o devianta dementa.
      Dar cel mai important, Steaua a plecat din Ghencea in momentul in care acest individ a inceput sa faca prozeliti, viciind sufletul suporterului stelist, intr-un act de genocid la adresa fiintei intime a clubului.
      De cand s-au intamplat toate astea, indiferent unde a jucat, si indiferent unde ar juca, Steaua s-a mutat din Ghencea.
      De atunci, Steaua nu e Steaua.
      Scris de Moskopole
      • 0 (0 voturi)    
        O sugestie ! (Vineri, 21 mai 2010, 21:30)

        teo [anonim] i-a raspuns lui shuly

        Propun,in cazul mutarii de pe Ghencea,sa i se interzica folosirea brendului,,STEAUA"
  • +14 (16 voturi)    
    ok (Joi, 20 mai 2010, 15:19)

    asd [anonim]

    Drum bun ciobane! Nici sa nu te mai intorci.
  • -22 (28 voturi)    
    BRAVOS NATIUNE! (Joi, 20 mai 2010, 15:27)

    GAVRILACHE [utilizator]

    Dom'le, cand are nea Jiji dreptate apai are, frate!
    S-a apucat natiunea de la MApN sa ia masuri, adicatelea sa scoata bani din piatra seaca, ca si cum nea Jiji o avea mintea seaca! Bravos natiune! Acu' sa nu credeti ca Jiji pleaca de tot! Peste un an-doi, inchirieaza terenul ca sa-si pasca oile, frate! Daca nu cumva, pana la urma, s-o gasi cineva sa ridice a viloaie de neam prost in zona (poate se combina don Oprea cu nea Puiu, laudat fie numele Domnului!)!
    • +15 (21 voturi)    
      Amice, ești idiot... (Joi, 20 mai 2010, 15:37)

      meioza [utilizator] i-a raspuns lui GAVRILACHE

      ...
      • +2 (2 voturi)    
        mare-i gradina (Vineri, 21 mai 2010, 0:23)

        tepes [anonim] i-a raspuns lui meioza

        Imi place titlul.
        • 0 (0 voturi)    
          Trăiască Caragiale (Vineri, 21 mai 2010, 16:27)

          meioza [utilizator] i-a raspuns lui tepes

          De la el am împrumutat sintagma, doar că era cu „feciorul” în loc de „amic” :)
  • +8 (10 voturi)    
    pascut nocturn (Joi, 20 mai 2010, 15:39)

    laurentiu [anonim]

    asa dragutele oite vor putea sa pasca si noaptea la lumina lucsilor...
  • +9 (9 voturi)    
    Viziune! (Joi, 20 mai 2010, 15:41)

    Rebek [utilizator]

    Peste 5 ani fotbalul din Romania va ajunge ca si cel din Ungaria. Declinul fotbalului a inceput odata cu intrarea marfzafoilor in acest sport pe care nu-l cunosc aproape mai deloc. Ceea ce se intampla este normalitatea fireasca data de capacitatile lor de a intelege lumea fotbalului. Asta e primul exemplu,dar nu cel mai rau si nici ultimul.
  • +8 (10 voturi)    
    Pai e super ok. (Joi, 20 mai 2010, 15:42)

    Castravecior Fasolache [anonim]

    Mi se pare un lucru extraordinar. Sa plece si sa ia tot. Ce ma-sa poate sa ia de acolo? Tabela de marcaj si scaunele? Da-le-n ma-sa, din nou. O ocazie perfecta de a moderniza stadionul. Toata lumea se lamenteaza ca distruge ciobanu stadionul. Il curata, asta face. Il curata si prin faptul ca pleaca el de acolo.

    Poate asa o sa ajungem sa avem si noi stadioane moderne, nu ciobanesti. Lasa-l sa joace fotbal la stana.
  • +11 (13 voturi)    
    Zi Becalli si gata (Joi, 20 mai 2010, 15:46)

    Horia [anonim]

    Multa lume a fost manipulata de acest om. Ca acum sa aflam ca el facea donatii la spitale si biserici cu bunurile altora caci "uita" sa le plateasca. Milionarul s-a dovedit a nu fii decat o papusa ganflabila care cand i se cere sa plateasca un pret corect baza in faliment un club. Situatia este asa: statul i-a dat in locatie un teren (un club) pe care n-a platit nimic caci a fost parte a schimbului de terenuri facute in pierderea statului. Acum cand i se cer bani ca oricarui altului club vine si distruge. Pai daca 17 ani n-ai platit nimic nu ar fi normal sa lasi stadionul asa cum este?
    • +11 (11 voturi)    
      Mai sunt si alti pomanagii in fotbal (Joi, 20 mai 2010, 17:33)

      marius [anonim] i-a raspuns lui Horia

      Daca e sa spunem lucrurilor pe nume, eu stiu ca nici Dinamo nu plateste vreun un ban pentru stadion si ce utilitati mai foloseste clubul de fotbal. Iar ministerul de interne care e foarte generos cu patronii de la Dinamo (oameni foarte bogati de altfel) functioneaza de fapt cu bani de la bugetul statului adica de la noi toti din buzunar.
      Am dat doar un exemplu, dar e o lista lunga a cluburilor de fotbal patronate de oameni bogati dar care nu platesc mai nimic pentru stadioanele si bazele sportive pe care le folosesc.
  • -6 (8 voturi)    
    nicio problema... (Joi, 20 mai 2010, 15:52)

    marian [anonim]

    or sa aiba grija unii (a se citi "baiteii destepti") ca in locul stadionului sa apara un mall....un hipermarket....ca oricum ducem lipsa de asa ceva :)
  • +7 (7 voturi)    
    o intoarce (Joi, 20 mai 2010, 15:53)

    Florin [anonim]

    Nu a zis el ca pleaca pentru ca asa i-au zis suporterii? Acum o intoarce ca vor astia sa il dea afara.
    Chiria era vreo 20.000 EUR pe luna, restul parca spunea ca este impozitul pe cladire. Se plangea ca a fost reevaluat. Pai se cere prin lege sa se reevalueze la 3 ani altfel platesti 10% impozit pe cladire.
  • -2 (12 voturi)    
    Asa, si? (Joi, 20 mai 2010, 16:01)

    domino63 [anonim]

    Oricum, dupa meciuri huliganii aia urlau de le sareau capacele pe strazi. Beti, violenti, lipsiti de bun simt, cu un dezvoltat simt de... turma!
    Mai bine!
    Echipa cand se desfiinteaza?!
    Hai, jiji, fa/ne fericiti!
  • +8 (10 voturi)    
    Ciobanul a distrus steaua !!! (Joi, 20 mai 2010, 16:01)

    Motanul Danila [anonim]

    Ceea ce a facut OIERUL nu are scuza!!! Sa plece si din fotbalul romanesc nu numai din ghencea !!! Rusine berbecali ,Rusine !!! Ai meritat pe deplin huiduielile suporterilor care Slava Domnului au avut efect !!! Tu berbecali meriti sa ajungi la Colibasi pentru ce ai facut Stelei !!!
  • +4 (12 voturi)    
    parc (Joi, 20 mai 2010, 16:09)

    muciflenduri [anonim]

    Sunt o multime de posibilitati:

    1. Sa se planteze copaci si sa se faca un parc.
    2. Sa se faca spatii de joaca pentru copii.
    3. Sa se faca terenuri de sport pentru cei care locuiesc in zona. Cu siguranta e mai sanatos sa practici sportul decat sa te uiti la niste meciuri obosite, unde toata lumea injura pe toata lumea
    • 0 (0 voturi)    
      Mult mai probabil (Vineri, 21 mai 2010, 7:10)

      roberto [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      1. mall
      2. cateva blocuri
      3.centru comercial gen baneasa
      4. catedrala mantuirii bucurestenilor
  • -13 (13 voturi)    
    pentru ce il huiduiti ??? (Joi, 20 mai 2010, 16:19)

    Mai huliganilor...ce aveti cu becali,ma??? [anonim]

    Il huiduiti pentru ca a bagat in tot acest timp din banii lui in steaua ??? de ce nu va uniti ma toti cei il contestati si sa incepeti sa investiti voi la steaua??? Sa va fie RUSINE !!! HUO !!!!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Du-te Ciobane Du-te (Joi, 20 mai 2010, 16:28)

    Florian [anonim]

    M-am plictisit la vad in fiecare seara mutra acestui necioplit la stirile sportive de la toate televiziunile.
    ia ce vrei si pleaca ciobane poate asa va fi mai putin circ la TV, du-te unde vrei dar numai pleaca ciobane ca ne-ai mancat zilele tu si cu veri tai givanni si ioan becali niste nenorociti la fel ca si tine
  • +11 (11 voturi)    
    becali falsul investitor (Joi, 20 mai 2010, 16:32)

    zap [anonim]

    de ce CFR prin pascany si-a cosntruit un stadion ?! cu banii proprii !? de ce becali care a castigat ,milioane de pe steaua nu si-a facut un stadion modern ?! simplu: pt ca nu a investit nimic in fotbal-daor in jucatori pe care apoi ii vindea la suprapret(si asta a mers o vreme, ca acum ....) ?!
    • +1 (1 vot)    
      D-aia spunea Petre Tutea (Vineri, 21 mai 2010, 7:11)

      roberto [anonim] i-a raspuns lui zap

      Este diferenta dintre baciul ungurean si baciul albanez.
  • +1 (11 voturi)    
    poweraxxel.wordpress.com (Joi, 20 mai 2010, 16:51)

    poweraxxel [anonim]

    As dori sa imi exprim dezamagirea, legat de atitudinea unor membrii ai presei, fie ea exprimata direct, fie indirect! Am urmarit cu stupoare cum, pe unele televiziuni, si prin unele ziare, oameni ce isi zic jurnalisti se amuza de tratamentul de care a avut parte un membru PDL la mitingul din 19 mai.

    Remarc faptul ca sunt mai degraba admiratori ai protestantilor din Grecia decat ai acelora din Irlanda! Stiti care este diferenta? In Grecia se incheie cu sange, iar in Irlanda totul decurge civilizat.

    Asadar, barbarismul si salbaticia se manifesta in Romania nu numai la nivel de protestatar, ci si la nivel de jurnalist!

    Asadar, ma intreb unde sunt toti jurnalistii aceia care se solidarizau cu o recenta campanie antiviolenta? Va mai amintiti de numele Cozma? Dar de victimele mineriadelor? Dar de victimele protestatarilor greci (ca tot ii admirati)?

    Tuturor acestor ziaristi, le amintesc ca, potrivit legii, nici o nemultumire nu permite folosirea violentei, iar incercarea lor de a oferi protestatarilor o scuza nu este decat o ipocrita intoarcere a sensului intamplarii, in favoarea intereselor lor …

    Ceea ce considera ei normal, este un caz ca urmatorul: eu, daca am o nemultumire uriasa legata de activitatea unor trusturi de presa, sunt indreptatit sa merg sa le sparg geamurile, sa le vandalizez masinile, sa le cotonogesc operatorii si jurnalistii … Credeti ca este ok?

    Tuturor acestor jurnalisti, le transmit ca vinovati de violenta de pe stadioane, si de pe strada sunt si ei, pentru ca rolul lor este acela de a educa masele salbatice, si de a le invata ca nu violenta este solutia de rezolvare a unor nemultumiri …

    Si in cazul vostru al fiecaruia, ganditi-va cu atentie daca nu cumva a-ti suparat vreun vecin, vre-un coleg, pentru ca s-ar putea sa va treziti cu capul spart iar presa va rade de voi pentru ca a-ti cautat-o cu lumanarea …

    Nici o nemultumire personala nu ne da dreptul de a calca legea in picioare!!!
    • +2 (6 voturi)    
      legea ca legea, dar gramatica ?... (Joi, 20 mai 2010, 18:11)

      silviu [anonim] i-a raspuns lui poweraxxel

      As dori sa imi exprim dezamagirea, legat de atitudinea unor membrii [MEMBRI] ai presei, fie ea exprimata direct, fie indirect! Am urmarit cu stupoare cum, pe unele televiziuni, si prin unele ziare, oameni ce isi zic jurnalisti se amuza de tratamentul de care a avut parte un membru PDL la mitingul din 19 mai.

      Remarc faptul ca sunt mai degraba admiratori ai protestantilor [PROTESTATARILOR] din Grecia decat ai acelora din Irlanda! Stiti care este diferenta? In Grecia se incheie cu sange, iar in Irlanda totul decurge civilizat [SA-I DAI PE TOCMAI PE IRLANDEZI CA EXEMPLU DE CUMINTENIE SI NON-VIOLENTA E DESTUL DE AMUZANT]

      Si in cazul vostru al fiecaruia, ganditi-va cu atentie daca nu cumva a-ti [ATI] suparat vreun vecin, vre-un [VREUN] coleg, pentru ca s-ar putea sa va treziti cu capul spart iar presa va rade de voi pentru ca a-ti [ATI] cautat-o cu lumanarea …

      Nici o nemultumire personala nu ne da dreptul de a calca legea in picioare!!! [IN BAZA UNEI ASTFEL DE FRAZE TRANSANTE, TOATE RAZMERITELE, RASCOALELE, REVOLTELE SI REVOLUTIILE CONSEMNATE IN ISTORIE DEVIN BRUSC NISTE ADUNATURI ILEGITIME DE PUSCARIABILI. INCLUSIV AIA DIN 89.)


      Altfel, sunt de acord cu tine, in sensul ca media e cretina in marea ei majoritate, iar masurile luate de guvern (Boc sau altul) inevitabile si necesare in marea lor majoritate...
    • +1 (1 vot)    
      si unde era legatura? (Vineri, 21 mai 2010, 17:57)

      gcorneille [utilizator] i-a raspuns lui poweraxxel

      Parca in articol se vorbea de altceva, gresesc eu? In rest, imi place tare mult comparatia cu protestatarii irlandezi (ca sunt protestanti sau catolici, ce mai conteaza?). Adevarul e ca ai nostri inca n-au venit cu grenade, bombe artizanale, etc.
      Totusi, nu s-ar putea duce Becali unde a intarcat cineva copiii? Si sa lase Steaua la altii?
  • -7 (11 voturi)    
    Rusine BUCURESTENI ! (Joi, 20 mai 2010, 17:06)

    cornel [anonim]

    Vad ca majoritatea dintre cei care scriu pe forumuri aproba demolarea stelei. Sa va fie rusine, voi ati incurajat golaniile asazisilor suporteri de pe Ghencea.
    Nu meritati sa fiti oras european. Sunt din provincie si am vrut in acest an a vin la mai multe meciuri aleun Stelei. Nu am putut sa vin in golaneala aceea periculoasa si mizera. Probabil ma voi duce la Buzau sa-i vad. Nu meritati echipe de fotbal.De vina sunt si unii dintre asazisele vedete vechi pentru ca a atacat Steaua de acum . De ciuda ? De prostie ? De ce vorbeste mai mult Dumitru in numele Stelei ? El a fost mai mult rapidist.
    • +7 (9 voturi)    
      Du-te la Buzau (Joi, 20 mai 2010, 19:27)

      shuly [utilizator] i-a raspuns lui cornel

      Frate tu nu prea stii ce inseamna Steaua.Nu ai cum sa stii ce inseamna Steaua daca nu ai venit la meciurile echipei in vremurile cand Steaua facea sa tremure pe oricine venea in Ghencea.
      Nu ai cum sa stii daca nu ai fost la meciuri si ai stat in ploaie sa te uzi pana la piele de dragul echipei(Cu Valencia ,cu Aston Vila cu Arsenal ca sa nu mai vorbesc de meciul cu Villareal cand am stat in zapada si meciul nu s-a mai jucat).
      Steaua insemna traditie si glorie nu behaiala de acum.De 5 ani Steaua nu a mai luat titlul de 8 ani nu am mai luat cupa Romaniei mergem in cupele europene doar ca sa isi ia ciobanul zecile de milioane.Si acum nerusinatul asta vrea sa mute echipa pentru ca nu vrea sa plateasca chiria??Este un om de nimic.
      Odata cu plecarea din Ghencea Steaua devine decat istorie si atat.din pacate palmaresul va ramane pe mainile acestui cioban care nu are nici un merit in construirea lui.
      Asa ca nu mai da tu lectii de suporterilor si du-te la Buzau sa vezi echpa Steaua Berbecali.
      • -6 (8 voturi)    
        Extraordinar! (Joi, 20 mai 2010, 19:48)

        Jiji [anonim] i-a raspuns lui shuly

        Mai baiatule decat prost. Vorbesti despre Steaua si performantele ei de parca ai vorbi despre cine stie ce cuceriri ale stiintei. Steaua nu a fost niciodata decat (sic!) rezultatul vanitatii si orgoliului unuia sau altuia. Fie ca s-a numit Ceausescu, Paunescu sau Becali, totul s-a creat aici artificial, cu forta, si din acest motiv n-a mai ramas nimic de pe urma lor. A ramas o lista de trofee si un stadion gaunos, o groapa de noroi, pe care Gigi l-a facut sa para ceva mai stralucitor cu o nocturna si o tribuna acoperita, dar de care au râs ziaristii straini si fotbalistii din competitiile internationale. Daca Becali isi va lua si bruma de investitii facute in Ghencea, va ramane acolo exact ceea ce a fost steaua: o gramada de beton mucegait.
        • +4 (6 voturi)    
          da ma, asa e (Joi, 20 mai 2010, 23:05)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Jiji

          tot asa si tu esti rezultatul vanitatii maica-tii si orgoliului lui tac'tu.
  • +2 (4 voturi)    
    de la Buzau pana in B... (Joi, 20 mai 2010, 19:00)

    toro [utilizator]

    nu e cale asha de lunga. Shi probabil ar fi cazul sa avem cativa ani fara Jiji, care oricum o sa ajunga acolo unde ii este locul - in groapa de gunoi a istoriei. Clubul asta e terminat, pentru ca ciobanul refuza sa faca singurul lucru demn de facuta - sa vanda clubul la cineva nepatat.
    Oricum vreau sa transmit felicitari tuturor panaramelor care au sprijinit clubul asta in ultimii ani shi poate inca il sprijina. Nu exista scuza pentru asemenea prostie.
  • +1 (1 vot)    
    mai oameni buni (Joi, 20 mai 2010, 19:29)

    gabriel [anonim]

    oricum in maximul 12 luni jiji va fi condamnat penal, oricum va disparea, trebuie facut alt club, cum naiba langa demnitatea militarilor care au construit stadionul din salariu sa stea in infractor ca asta...
  • +1 (1 vot)    
    Meditatie (Joi, 20 mai 2010, 19:31)

    Stefan [anonim]

    Uitati-va la tot ce se intampla in soicitatea romaneasca,fotbalul este o rabuvnire a multor frustari si in consecinta ,individul se descarca de toate frustarile de care a fost oprit .Mizeria, somajul,salariile mici,pensiile mizeabile duc la acumularea unor energii negative si unde se pot descarca-decat pe stadioane deoarece legea este mai blanda cu asa zisi huligani.Uitativa la tarile cu o economie sanatoasa si cu venituri mari,lumea merge la stadion si se distreaza i-si incurajeaza echipa 90 de minute si canta,la noi auzi numai injurature.Cat timp fotbalul va mai fi condus de panglicari ca ;nasu,corleone,oieri ,fratii becali,oameni fara nici un respect pentru sportul romanesc decat grija inbogatiri lor.Oameni care apar la posturile de tv.si jignesc i-si aduc injurii nu vad nici o schimbare in bine.
  • +3 (3 voturi)    
    nu se poate asa ceva.... (Joi, 20 mai 2010, 20:16)

    suporter [anonim]

    cand steaua a castigat cupa campionilor, am plans de fericire. ma bucuram cand erau victorii, ma intristam cand erau infrangeri. pe ghencea am petrecut clipe pe care n-am sa le uit toata viata. steaua face parte din sufletul meu. cand am pierdut semifinala uefa, am ramas mut o noapte intreaga. ghencea este parte a stelei. ghencea fara steaua sau steaua fara ghencea nu se poate.
  • +5 (5 voturi)    
    Bună știre, păcat că nu sînt ziariștii mai isteți (Vineri, 21 mai 2010, 0:34)

    meioza [utilizator]

    1. Nu are cum face tîmpeniile pe care le debitează. Atît timp cît stadionul e al Ministerului Apărării, dacă se apucă să demonteze, va fi băgat la bulău pentru distrugere. Credeți că dacă puneți termopane în apartamentul în care stați cu chirie le puteți lua înapoi?! Păcat că ziariștii care se ocupă cu promovarea lui Jiji Fecali nu știu lucruri de bun simț!

    2. Tot zicea Fecali că renunță la emblemă, palmares șamd (atunci cînd trebuia să plătească pentru evaziunea fiscală)... Păi poate se formează Steaua adevărată, cu contribuțiile suporterilor. După părerea mea, mai bine în B sau C, dar cu oameni care să le pese de Steaua!

    3. Presupunînd că stadionul rămîne fără echipă, sînt convins că există suficiente ecihpe de juniori și tineret care ar putea juca acolo (oricum, gazonul e în ultimul hal... deși prin anii '90 era printre cele mai bune de pe continent). Stadionul poate fi preluat de primărie și redat oamenilor. Toate orașele mari din lume au stadioane „comunale” (adică ale urbei)...
  • +3 (3 voturi)    
    BecAli di merda (Vineri, 21 mai 2010, 2:31)

    silvestru [anonim]

    Voi chiar credeti ca cel care a facut "afaceri"cu terenurile armatei intamplator a ajuns ciobandante suprem,la Steaua?P.s un clan de securisti.....
  • +2 (2 voturi)    
    ne-a furat steaua (Vineri, 21 mai 2010, 9:15)

    farty [utilizator]

    contractul este contract, si trebuie respectat. gigel al nostru nu a respectat contractul, si a fugit cu echipa. nu ii mai dau multe zile la Steaua. de fapt, nu ii mai dau multe zile in libertate. a facut prea multe rele ca sa mai ramana liber, iar cureaua s-a cam strans, sacul este tot mai gol...
  • 0 (0 voturi)    
    Care poate exista in Romania !!! (Vineri, 21 mai 2010, 18:59)

    Gigi Becali cel mai mare patron de fotbal !!! [anonim]

    mai huligani nenorociti ce sunteti lasati-l ma pe gigi in pace !!! de ce il huiduiti ma huliganilor(va zic huligani pentru ca asta sunteti !!!)??? de ce nu bagati ma voi bani in steaua daca sunteti asa ,,destepti''??? rusine sa va fie !!! rusine !!! bravo gigi becali sa nu cumva sa te lasi intimidat de niste huligani !!! si fortza steaua !!! p.s.: un fan adevarat !!! nu precum retardatii astia de mai sus !!!
  • 0 (0 voturi)    
    becalli...becalli (Sâmbătă, 22 mai 2010, 10:07)

    gogu [anonim]

    dute oierule si dispari pt totdeauna cu tot neamu tau de cretini din viata publica...si toti tampii care ii iau partea sa se ia de mana cu el si sa-i mulga oile si tot ce mai are el patruped prin curte...pot sa inceapa chiar cu el
  • 0 (0 voturi)    
    STEAUA TREBUIE SA RAMANA IN GHENCEA!!!!!!!!!! (Joi, 14 iulie 2011, 12:52)

    cristian fan steaua [anonim]

    daca steaua pleca la buzau (sau din bucuresti ) steaua va trebui sa-si schimbe numele(pentru ca nu se va mai putea chema steaua bucuresti);ori daca o echipa schimba casa(stadionul),schimba numele,nu mai este aceeasi echipa care era..steaua nu mai este steaua daca pleaca din ghencea(si/sau daca isi schimba numele)steaua bucuresti care a facut performanta pentru romania joaca in ghencea;daca steaua pleaca din ghencea toate performantele si amintirile var ramane acolo(fiind reprezentate de o ruina),iar steaua (de dupa mutarea din ghenca)vatrebui sa o ia de la capat. traim vremuri grele daca "mai" ,isi permite sa-si bata joc in un asemenea hal de cea mai mare echipa de fotbal a romaniei. steaua trebuie sa ramana in ghencea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!