Campioana CFR, contestata/ Iancu: "Ce o sa faca CFR in Liga Campionilor?"

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 16 mai 2010, 10:41 Sport | Fotbal

Victorie contestata
Foto: Agerpres
CFR Cluj a castigat cel de-al doilea trofeu de campioana in Liga 1 si a inceput deja sa viseze la meciuri cu Inter Milano si Barcelona. Rivalii din campionat, insa, contesta victoria ardelenilor din meciul de sambata cu Inter Curtea de Arges, fiind convinsi ca meciul a fost aranjat. "Eu cred ca le-am inchis gura tuturor prin acest nou titlu", a fost replica lui Tony.


Arpad Pazkany (CFR): "Suntem foarte fericiti. Este un moment magic. Prima de campionat e 50.000 euro de jucator. E munca lor de un an, merita cu prisosinta acesti bani. Trebuie sa vina la echipa jucatori cu inima, care iubesc fotbalul si care doresc sa castige glorie. Cu siguranta vom intari lotul".

Iuliu Muresan (CFR): Toata echipa merita felicitari, staff-ul tehnic, administratia, in frunte cu Arpad Paszkany. Mergem la Ceahlaul, trebuie sa jucam din onoare, dar ne gandim la Cupa deja. Trebuie sa o castigam. Inca nu ne gandim la Champions League, sa luam Cupa si apoi ne vom gandi. Vrem echipe tari: Inter, Barcelona".

Tony (CFR): "Sezonul viitor asteptam sa castigam un al treilea titlu. Suntem cei mai buni de vreo doi ani incoace. Trofeele se muta la Cluj. Eu cred ca le-am inchis gura tuturor prin acest nou titlu. Acum vrem eventul, sa batem si in finala Cupei. Apoi in grupele Ligii poate sa fie orice adversar, oricum vom face fata. Nu ne este teama, ne era dor de atmosfera si de imnul Ligii Campionilor".

Andrea Mandorlini (CFR): "E meritul jucatorilor, ei au facut totul pentru acest titlu. Suntem mandri de ce am realizat, am facut tot ce se putea pentru a castiga titlul. A fost un sezon greu, dedic victoria suporterilor care au fost alaturi de noi".

Marian Iancu (FC Timisoara): "Nu e campioana mea si poate nici eu n-am sa castig niciodata nimic, dar nici n-o sa fac niciodata nimic din ce face CFR-ul. Au 5 trofee in 5 ani. Si? Stiti cate a avut Dinamo inainte de Revolutie. Va mai aduceti aminte de Victoria? Se naste o noua Victoria. Au fost Tarzan si Jane la International, jucatori ai CFR-ului. Ce o sa faca CFR in Liga Campionilor? O sa ia banii si o sa-i dea unde au datorii, asta o sa faca in Liga Campionilor, o sa-i dea pe unde mai au datorii" (gsptv).

Gigi Becali (Steaua): "Jucatorii de la International s-au dat la o parte. Mie mi-e frica sa fac ce au facut sefii CFR-ului. Ei au facut, nu i-a prins nimeni si au luat titlul. Felicitari! Astea sunt meciurile trucate: CFR - Alba Iulia si CFR - International. Totul a fost bine organizat. Pentru mine e dureros ca trece timpul si tot nu am luat campionatul. (sport.ro)

Adrian Porumboiu (FC Vaslui): „Evolutia lui Viera lasa loc la mari interpretari, ce nu fac cinste celor care sunt campioni astazi. E jucatorul lor, sub contract cu CFR Cluj si lasa loc de interpretari. Cele doua goluri sunt o mostra de ce nu trebuie sa se intample cu un jucator imprumutat la alta echipa atunci cand cealalta echipa joaca cu titlul pe masa. Urmariti si alte meciuri si vedeti daca a jucat asa Viera. Oricum erau campioni, de ce trebuia sa dea Viera pe langa ea sau sa se dea la o parte la golul doi".


Citeste mai multe despre   























2325 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Invidie ..??? (Duminică, 16 mai 2010, 11:12)

    calinsab [utilizator]

    Ce ii apuca pe toti..??? castigatorul trebuie felicitat ... trebuie sa fii FAIRPLAY !!! ori in fotbalul nostruu tocmai de asta ducem lipsa... sa nu se mire ca nu au castigat ei titlul de campioni.

    Va invit o data pe stadion la CFR e occidental nu se maninca seminte si nu se scuipa cojile in capul celui de pe randul din fata ta... e un stadion civilizat din toate punctele de vedere, se aplauda la fiecare faza frumoasa indiferent de care echipa face faza .. ca si in Anglia...

    cat despre ceilalti spectatori de pe alte stadioane ...mai au de invatat despre comportament...

    Felicitari CFR !!!!!!
  • +3 (7 voturi)    
    Timisoara (Duminică, 16 mai 2010, 11:12)

    Ufo Man [anonim]

    Astept comentariile lui Iancu despre cum castiga Timisoara lui cu Real Madrid in minutul 99, si ce sa caute Barcelona in CL
  • +4 (4 voturi)    
    strugurii sunt acrii (Duminică, 16 mai 2010, 11:20)

    voyageros [anonim]

    daca pe Becali si pe Porumboiu ii mai inteleg apoi pe nenea Iancu nici vorba, ala e pe moarte acum cand CFR a castigat campionatul, pai frate nici cu puncte date la masa verde si nu-s in stare sa castige, pai si normal ca mori de inima. Ca de obicei strugurii sunt acri ...nu-i asa???
  • +6 (6 voturi)    
    campionii (Duminică, 16 mai 2010, 11:35)

    imaros [anonim]

    Felicitari CFR Cluj
  • +4 (4 voturi)    
    Presendinti (Duminică, 16 mai 2010, 11:51)

    jb [utilizator]

    Daca presedintii astia de club nu ar mai da declaratii ar face liga 1 mai placuta. Sau cel putin sa nu-i mai bage in seama presa ... din pacate is doar vise ca noua ne place in mocirla !
  • +2 (4 voturi)    
    Nu e invidie (Duminică, 16 mai 2010, 11:57)

    Costinho [anonim]

    Trebuie sa fii fair-play cand si echipa ce castiga e fair-play. Campioana se stia din toamna cine va fi. Jiji, cat e el de ghiolban, a spus corect : Hotul neprins e negustor cinstit.
  • +4 (4 voturi)    
    invidie (Duminică, 16 mai 2010, 12:03)

    lulu [anonim]

    vulpea cand nu ajunge la struguri ......... asta arata ce fel de caracter au cei care se trezesc vorbind ..... corect sau nu, vorba cuiva "ai lor au furat mai mult decat ai nostri", au castigat campionatul si merita felicitari, ..... in rest sunt vorbe goale .....
  • +4 (6 voturi)    
    frustrarea unui mitic (Duminică, 16 mai 2010, 12:19)

    nic [anonim]

    Pe la noi in ARDEAL este o vorba sfinta si adevarata:
    Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
    orice ar face, CFR cistiga o gramada de bani cu care poate sa cumpere jucatori tot mai valorosi!!!!! Dar frustrarea miticului de ferentari este enorma !!!!
  • -1 (3 voturi)    
    Craiova-CFR 2-3 (Duminică, 16 mai 2010, 12:28)

    andrei [anonim]

    Suntem mediocrii ca natie.Felicitam echipe desi fac blat dupa blat si preferam sa nu vedem adevarul.
    Cand vor ajunge la DNA cei de la cfr
    ne vom da seama catd e naivi si ignoranti suntem
    • 0 (0 voturi)    
      HMMM (Marţi, 18 mai 2010, 22:06)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui andrei

      De unde stii tu ca au fost blaturi meciurile CFR-ului?Intr-una ziceti ca a fost blat,dar nu aveti nici o dovada si doar faceti declaratii.Va recomand sa vedeti video-ul facut de suporterii CFR-ului,cu detali amanuntite,care arata de cate ori a fost dezavatajata CFR in campionat.Videoul nu arata decat 18 greseli impotriva Clujului,dar defapt fanii au gasit un numar mult mai mare.31 de greseli,nu cum zic miticii ca e 7-1 pentru CFR.
  • +1 (3 voturi)    
    iancu (Duminică, 16 mai 2010, 12:48)

    dan [anonim]

    sa povesteasca iancu amintiri din puscarie.... La asta sigur se pricepe
  • +2 (2 voturi)    
    Oricum ai da-o....asa ramane..deci mucles! (Duminică, 16 mai 2010, 12:56)

    bashkany [anonim]

    CFR e campioana:
    - intre echipele de fotbal
    -intre echipele care au incercat si altceva inafarade fotbal
    -intre cluburile si patronii care s-au "descurcat" cum au putut.

    A fost mai mult decat un campionat de fotbal ...un campionat al orgoliilor,...etc. DAR CFR E CAMPIOANA!
    Si va face in CCE cam tot aia ce ar fi pütit face oricare alta echipa.
  • -1 (3 voturi)    
    Felicitari cfr (Duminică, 16 mai 2010, 13:26)

    Bravo omule, uite ca unii gandesc... [anonim]

    Eu sunt dinamovist si am puterea sa felicit cfr... Dar cred ca, pe la voi prin Ardeal, ar trebui sa existe si obiceiul decentei si al bunului simt...pentru ca am vazut cu totii ca nu sunteti chiar singuri pe lume... Asa ca, bucurati-va,e dreptul vostru, dar... mai pe burta...
  • +2 (2 voturi)    
    ioferta.ro crede ca Titlul ramane in provincie (Duminică, 16 mai 2010, 13:36)

    ioferta.ro [anonim]

    Echipele din bucuresti demonstreaza din ce in ce mai mult ca sunt din ce in ce mai demotivate in ceea ce priveste fotbalul, spectacolul si jocul in general.
    nimik nu-i mai face bine....
  • +2 (2 voturi)    
    Lasa-ne iancule... (Duminică, 16 mai 2010, 13:37)

    Iancu cel drept...si sfant...si gras... [anonim]

    Nene iancule, lasa-ne frate si nu mai imparti tu dreptatea ! Vezi-ti de echipa ta de looseri, de golanul de rosianu si de afacerile tale(suuupeer legale) cu petrol, titei, gaz lampant etc...
  • -3 (3 voturi)    
    cfr cluj doar o ..."UMBRA" de campioana ! (Duminică, 16 mai 2010, 14:12)

    SILE [anonim]

    Campionii de CARTON fac "umbra" fotbalului romanesc. Niciodata in anii de dupa Revolutie nu a existat o astfel de campioana castigatoare a unui campionat slab. Ce o sa facem in Europa ? ...o sa ne acoperim de RUSINE !!!
    Acolo nu merge cu VALIZE pascani-ale.!!!
    RUSINE cfr cluj !!!
    Si asta o spune un ARDELEAN !!!
    Lasa-ti gargara cu miticii ca NU numai ei sunt cei care au inteles de ce nenea IANCU v-a facut CARTONARI !!!
  • +1 (1 vot)    
    nici umbra n'0 fac bine (Duminică, 16 mai 2010, 15:24)

    falcao [anonim]

    ca iote, iancu, porumbacu, jiji, totzi vorbesc ca palitzi de insolatie. :-)
    cat de rusine, ce mai conteaza cum se numeste ?
    daca se nume cimishoara, sau shtaoa, sau vazlui, era mai bine ?!
    suna mai carpatin, mai mioritc ?!
  • -1 (1 vot)    
    Ii vom vedea umili in Europa (Duminică, 16 mai 2010, 16:26)

    fraierul [anonim]

    Inter Milano nu-i Inter Curtea de Arges. Nu stiu daca ar fi castigat CFR campionatul fara "cocoloselile" arbitrajelor si manevrele facute (nu cu valize, dar cu pungute bine plasate). Oricum, niciuna dintre echipele romanesti nu va scoate capul in Europa. Asa ca, nu ma simt bine, dar sunt nevoit sa-i dau dreptate ciobanului Becali: vor lua ceva bani, cu care isi vor plati datoriile. Si atat. Jucatorii care se lupta (la propriu) cu amatorii de la Craiova si Alba Iulia vor sa "infrunte"(?!?) pe Milan si Barcelona? 100% romanesc!
  • +1 (1 vot)    
    pt.sile (Duminică, 16 mai 2010, 16:36)

    taurus [anonim]

    Iar aparusi mai sile!!!! Eu cred ca esti cam frustrat!!!!Sile , mi-e sila de tine!!!Umbra ii in capul tau , lumina nu-i deloc!
    • -1 (1 vot)    
      "Umbra" de la cluj te rog nu ma umbri !!! (Duminică, 16 mai 2010, 21:46)

      SILE [anonim] i-a raspuns lui taurus

      Sper ca-i inteles aluzia si sa lasi lumina sa patrunda si in capu' tau de CARTONAR !!!
  • +1 (1 vot)    
    Fortza CFR CLUJ !!! (Duminică, 16 mai 2010, 23:04)

    CFR CLUJ A MERITAT TITLUL SEZONUL ACESTA!!! [anonim]

    Campioana Romaniei e CFR CLUJ !!! BRAVO CFR !!!
  • +1 (1 vot)    
    saracu' Iancu (Luni, 17 mai 2010, 5:11)

    kukutkan [anonim]

    vine cu teorii bolnave de mitic schilod si complexat in Banat si intoxica aerul Timisoarei cu besinile si ragaielile sale cauzate ,se pare, de materia adipoasa - citeste : " osanza"- care, ne mai avand unde sa se mai depuna, i s-a depus pe creer.
    ATENTIE SE IA !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    totusi arbitrajele... (Luni, 17 mai 2010, 10:18)

    noki [anonim]

    ...au avantajat aceasta echipa.
    Asta o arata presa sportiva, cu date precise.
    De aia titlul nu e chiar curat.
    Daca ar fi cu adevarat siguri pe valoarea lor, ar dori sa joace cu echipe mai slabe in LC, nu cu Barcelona, la care vor pierde sigur.
    Dar astfel vor avea o scuza...