Unirea Urziceni a castigat la limita partida de pe teren propriu din etapa a XXXI-a a Ligii 1, in fata celor de la International Curtea de Arges, scor 1-0. Marius Bilasco, golgeterul campioanei, a inscris singurul gol al partidei si i-a adus pe ialomiteni la un punct in spatele liderului CFR Cluj, cu trei etape ramase de disputat din acest sezon.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Urziceni si Inter au avut o prima repriza echilibrata, duelul dintre cele doua formatii consumandu-se predominant la mijlocul careului. Onofras a ratat o sansa importanta de a deschide scorul in minutul al 18-lea, cand a trimis in plasa laterala a portii argesene.

Primul sut pe poarta a oaspetilor a venit in minutul 54, prin Voiculet. Introducerea pe teren a lui Semedo si Rusescu se dovedeste a fi tactica perfecta (min. 49), cei doi fiind pioni importanti in faze periculoase la poarta lui Marius Popa.

Golul a venit in minutul 77, Bilasco reusind sa inscrie din vole, dupa o recentrare a lui Semedo.

Echipe de start:

Unirea Urziceni: Arlauskis, Brandan, Maftei , Galamaz, E. Nicu, Frunza, Paduretu, S.Paraschiv, L. Marinescu, Bilasco, Onofras

Inter: Marius Popa, Blay, Viera, Chiriches, Frasineanu, Pintilii, Lazar, Voiculet, Radut, E. Kone, Apostu