FC Brasov a facut set alb in fata Gloriei Bistrita, invingand cu 6-0 in cea de-a XXXI-a etapa a Ligii 1. Bistritenii lui Sumudica au reusit sa pastreze egalitatea la pauza (0-0), dar brasovenii s-au dezlantuit in repriza secunda, fiind ajutati si de un autogol al lui Vali Nastase.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Dupa o prima repriza fara gol, brasovenii s-au dezlantuit in partea a doua a meciului. Abrudan a deschis scorul in minutul 49, Abrudan impingand din fata portii o centrare venita din corner. Sutul lui Catalin Munteanu din afara careului au dus scorul la 2-0 (min. 64), pentru ca dupa doar alte cinci minute bistritenii sa se vada condusi cu 4-0, dupa golul marcat de Sburlea (min. 67) si autogolul lui Vali Nastase (min. 69). Gloria este "ingropata" definitiv, Chipciu (min. 78) si Hadnagy (min. 81) marcand si ei in poarta lui Albut.

Echipe de start:

FC Brasov: Minca, C. Ionescu, Oros, Abrudan, Rui Duarte, C. Munteanu, N. Grigore, Maldarasanu, Roman, Hadnagy, Sburlea

Gloria Bistrita: Albut, Homei, Ciuca, Frasinescu, Latovlevic, Hora, Bajenaru, A. Muresan, Tavares, C. Petre, Moraes