Un jucator mort pe teren a primit cartonasul galben pentru simulare

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Joi, 6 mai 2010, 12:12 Sport | Fotbal

Un jucator de fotbal a suferit un atac de cord si murit in timpul unui meci dintr-o divizie regionala din Croatia, arbitrul de centru aratandu-i in momentul prabusirii acestuia pe teren cartonasul galben, crezand ca sportivul simuleaza un fault.

Goran Tunjic, in varsta de 32 de ani a cazut pe teren in minutul 35 in partida pe care echipa sa, Mladost FC, o disputa in fata celor de la Hrvatski Sokola. Sportivul a suferit un atac de cord, insa arbitrul nu si-a dat seama si s-a apropiat de el pentru a-i arata cartonasul galben. Centralul a realizat dupa cateva secunde de greseala facuta si a chemat staff-ul medical.

Tunjic a fost dus la cel mai apropiat spital, dar doctorii nu au mai putut face nimic pentru el. "Era minutul 35 al meciului si am observat ca a cazut pe teren. Doctorii au incercat sa-l ajute pe Goran, dar nu mai puteau sa faca nimic pentru el. Pur si simplu a murit pe loc", a declarat un purtator de cuvant al clubului croat, mentionand ca jucatorul nu a mai avut inainte probleme medicale, informeaza Croatian Times.

6157 vizualizari

• +9 (9 voturi)
    saracu (Joi, 6 mai 2010, 12:41)

MIRCEA [anonim]

la cate simulari se fac in fotbal, nici cand mori, nu te mai crede nimeni
  • -10 (10 voturi)
    Doamne Fereste de asa ceva !!! (Joi, 6 mai 2010, 13:54)

Arbitrul ar trebui bagat la puscarie !!! [anonim]

cum poti banui un jucator de simulare atunci cand moare??? nu credeam ca o sa aud asa ceva in fotbal vreodata !!! Dan_Dan92
  • -5 (5 voturi)
    catre alex[anonim] (Joi, 6 mai 2010, 14:15)

locul tau e la balaceanca alex[anonim]!!! [anonim]

ba,incultule!!! cum a putut ma arbitrul sa ii dea cartonas galben,crezand ca jucatorul simuleaza??? ti se pare tie un lucru normal??? si pune tu mana pe o carte ca eu am avut media 5-8 de 9,94 iar pe cea de la liceu 9,91 !!!
      :) (Joi, 6 mai 2010, 15:34)

Nea Caisă [anonim] i-a raspuns lui locul tau e la balaceanca alex[anonim]!!!

'ca eu am avut media 5-8 de 9,94 iar pe cea de la liceu 9,91'
      M-ai făcut să zâmbesc, mulţumesc.

Păcat de ceea ce s-a întâmplat, arbitrul n-avea de unde ştii că jucătorul are probleme. S-a cam grăbit şi el cu cartonaşul, ce-i drept.