Steaua se apropie la trei puncte de liderul CFR Cluj si spera acum ca Vasluiul sa produca surpriza in Gruia. Ros-albastrii nu au impresionat impotriva Astrei (victorie cu 2-0), dar au obtinut trei puncte dupa reusitele lui Bogdan Stancu (7') si Arman Karamian (50').

Click aici pentru rezultate si clasament.

Dupa ce a pierdut etapa trecuta in fata utimei clasate (Unirea Alba Iulia), Steaua a bifat cele trei puncte in partida cu Astra. Ros-albastrii nu au impresionat impotriva ploiestenilor, dar au stiut sa speculeze erorile din apararea adversarilor.

Scorul a fost deschis de Bogdan Stancu (minutul 7), dupa o faza in care marele merit il are Tanase (a insistat la o degajare a lui Oprsal). Tabela a fost inchisa de Arman Karamian (minutul 50), dupa o centrare a aceluiasi Cristi Tanase.

Trupa lui Stoichita se apropie la trei puncte de CFR Cluj (au un meci mai putin disputat), iar marele regret al ros-albastrilor este infrangerea suferita la Alba Iulia (in cazul unui succes Steaua ar fi fost acum la egalitate de puncte cu echipa din Gruia).

Steaua: Zapata - Golanski, Jelev, Parpas, Emeghara - Tanase, Toja, Ovidiu Petre, Arman Karamian - Stancu, Kapetanos.

Astra: Miron - Mihalache, Rohat, Oprsal, V. Sandu - Stratila, Seto, V. Gheorghe, A. Stan - Cl. Tudor, Liviu Ganea.