Liga 1

Steaua - Astra 2-0/ Speranta moare ultima

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 5 mai 2010, 19:24 Sport | Fotbal

Stoichita s-a apropiat de lider
Foto: AGERPRES
Steaua se apropie la trei puncte de liderul CFR Cluj si spera acum ca Vasluiul sa produca surpriza in Gruia. Ros-albastrii nu au impresionat impotriva Astrei (victorie cu 2-0), dar au obtinut trei puncte dupa reusitele lui Bogdan Stancu (7') si Arman Karamian (50').

Click aici pentru rezultate si clasament.


Dupa ce a pierdut etapa trecuta in fata utimei clasate (Unirea Alba Iulia), Steaua a bifat cele trei puncte in partida cu Astra. Ros-albastrii nu au impresionat impotriva ploiestenilor, dar au stiut sa speculeze erorile din apararea adversarilor.

Scorul a fost deschis de Bogdan Stancu (minutul 7), dupa o faza in care marele merit il are Tanase (a insistat la o degajare a lui Oprsal). Tabela a fost inchisa de Arman Karamian (minutul 50), dupa o centrare a aceluiasi Cristi Tanase.

Trupa lui Stoichita se apropie la trei puncte de CFR Cluj (au un meci mai putin disputat), iar marele regret al ros-albastrilor este infrangerea suferita la Alba Iulia (in cazul unui succes Steaua ar fi fost acum la egalitate de puncte cu echipa din Gruia).

Steaua: Zapata - Golanski, Jelev, Parpas, Emeghara - Tanase, Toja, Ovidiu Petre, Arman Karamian - Stancu, Kapetanos.

Astra: Miron - Mihalache, Rohat, Oprsal, V. Sandu - Stratila, Seto, V. Gheorghe, A. Stan - Cl. Tudor, Liviu Ganea.


Citeste mai multe despre   























3292 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ...bat la titlu dar sper ca steaua sa invinga... (Miercuri, 5 mai 2010, 19:08)

    nu sunt fan al stelei,nici al echipelor care se... [anonim]

    ...pentru international curtea de arges !!! in seara asta sunt fan al stelei !!!
  • -3 (3 voturi)    
    Campioana (Miercuri, 5 mai 2010, 22:25)

    Radu [anonim]

    Frumos meci. Steaua a aratat azi ca o campiona, ca o echipa pregatita de CL.
    Stoichita e un bun atrenor. A fost foarte bine pregatit meciul. Jucatorii si-au aratat valoarea.
    • +2 (2 voturi)    
      Idilica descriere... (Miercuri, 5 mai 2010, 23:00)

      marian_c [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Si se mai poate continua....

      Oile ciobanului zburda vesele pe camp.

      Sprijinit in falnicul ciomag numit cu drag "Steaua", ciobanul bolboroseste bolovanoase cuvinte.
      Nu cugeta, dar vorbeste despre CL.
      Brusc, isi aduce aminte de Mitica si de bolala lui. Rade.

      Fratilor, stati linistiti. E bine in fotbalau' nostru!
  • -3 (3 voturi)    
    M...steaua. Blat pe fata! (Miercuri, 5 mai 2010, 22:32)

    rosu [anonim]

    S-a jucat numai pe teren .... ul din spatele stadioanelor. Astra s-a intors cu c... (spatele) la joc. Rusine!!!
  • 0 (2 voturi)    
    speranta (Miercuri, 5 mai 2010, 22:59)

    lulu [anonim]

    SPERANTA MOARE ULTIMA......DAR MOARE!
  • +1 (3 voturi)    
    stelist (Joi, 6 mai 2010, 3:36)

    adi [anonim]

    sunt stelist de mic copil, dar din inima sper sa ajunga steaua prin C sau D, poate pleaca odata oierul si ne lasa in pace... isi bate joc de o echipa de glorie
  • -2 (2 voturi)    
    uita-te mai intai la pozitia astrei din clasament (Joi, 6 mai 2010, 9:57)

    catre idilica descriere!!! marian_c [anonim]

    si apoi spune-ti parerea !!!
    • 0 (0 voturi)    
      m-am uitat... (Joi, 6 mai 2010, 17:54)

      minus [utilizator] i-a raspuns lui catre idilica descriere!!! marian_c

      si ma uit si la Steaua.
      Si rad cu gura pana la urechi, dar nu de ele, ci de fotbalul nostru.
      Dupa care ma intristez, pentru ca ar fi putut sa fie si altfel.
  • 0 (0 voturi)    
    cam cat o fi luat fluericiul de serviciu (Joi, 6 mai 2010, 17:42)

    fluerici [anonim]

    dar si tusierul de pe partea lui stoichitza.
    au facut ce trebuia.:-))