Aflate in subsolul clasamentului, Pandurii Tg. Jiu si Politehnica Iasi au remizat, scor 1-1, in cea de-a XXXI-a etapa a Ligii 1, remiza ce nu ajuta pe niciuna dintre echipe. Pandurii lui Cartu au condus inca din minutul 30, dar iesenii, aflati in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Adrian Ilie, au egalat in minutul 89.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Branet a respins in fata un sut al lui Hidisan, iar Stromajer a deschis scorul in minutul 30, printr-o lovitura de cap din fata portii, dupa o recentrare a lui Popete. In minutul 83, Adrian Ilie a primit al doilea cartonas galben pentru ca a sutat in balon dupa fluierul arbitrului si Iasiul parea ca se indreapta catre o infrangere. Viveiros a salvat, insa, un punct, inscriind un gol superb de la aproximativ 25 de metri, in vinclul portii gorjene (min. 89)

Echipe de start:

Pandurii Tg. Jiu: Mingote, Cardoso, Chibulcutean, Martinovic, Popete, Tremonti, Orac, Rusu, Hidişan, Stromajer, Kamara

Poli Iasi: Branet, Straut, Mihajlov, Straton, L. Munteanu, V. Negru, A. Ilie, Ignatov, Bujor, V. Badea, G. Paun