Se intampla si la altii

Scandal in Serie A/ Roma acuza: Lazio - Inter a fost o rusine! Lazialii s-au bucurat la golurile oaspetilor

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 3 mai 2010, 14:28 Sport | Fotbal

Suporterii lui Lazio au tinut cu Inter
Foto: Captura Youtube.com
"Partida Lazio - Inter a fost o rusine pentru istoria fotbalului italian. Daca nu se vor lua masuri, pe viitor s-ar putea ajunge la precedente nedorite", a declarat Rosella Sensi (presedinte AS Roma) dupa un meci Lazio - Inter (incheiat 0-2) in care gazdele sunt acuzate ca au facut figuratie pe teren. Lazialii sunt aratati cu degetul pentru ca s-ar fi dat la o parte din calea campioanei, tocmai pentru ca marea rivala Roma sa nu castige campionatul. Publicul gazda s-a bucurat la reusitele interistilor.

"Partida Lazio - Inter a fost o rusine pentru istoria fotbalului italian. Daca nu se vor lua masuri pe viitor, s-ar putea ajunge la precedente nedorite. A fost un succes la rusinii pentru Inter, nu asa se castiga un titlu de campioni ai Italiei" - Rosella Sensi.

"Ceea ce se discuta pe marginea acestui meci este doar o problema intre Lazio si Roma. Nu ne priveste pe noi. Nu mi-e deloc rusine pentru cum am castigat aceasta partida. Nu vreau sa comentez declaratiile doamnei Rosella. Campionatul inca nu s-a castigat, mai sunt meciuri" - Massimo Moratti, presedinte Inter Milano. 

Samuel (minutul 46) si Motta (minutul 70) au adus o victorie cat un campionat pentru Inter pe terenul lui Lazio, echipa din capitala Italiei fiind acuzata pentru modul apatic in care a evoluat.

Demn de mentionat este faptul ca la golurile interistilor intreg stadionul a sarbatorit, fanii gazdelor bucurandu-se ca marele rival AS Roma este aproape de a pierde titlul in Serie A.

Zvonurile in legatura cu un eventual non-combat al echipei Lazio au fost alimentate si de sustinatorii formatiei la care activeaza Radu Stefan, acestia precizand pe diverse forumuri ca favoritii se vor da la o parte tocmai pentru ca Roma sa nu cucereasca un nou titlu de campioana a Italiei.

"Ce facem duminica? Nimic special, mergem in peluza alaturi de amicii nostri nerazzurri si sustinem Inter. Roma nu poate lua titlul!" - fan al lui Lazio inainte de meciul cu Inter.

Cu doua etape inainte de finalul sezonului, Inter are un avantaj de doua puncte in fata celor de la AS Roma.

Mai sunt de disputat:

Inter - Chievo/ etapa 37
AS Roma - Caglari/ etapa 37

Siena - Inter / etapa 38
Chievo - AS Roma/ etapa 38



Citeste mai multe despre   






















5257 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Avem placeri comune cu italienii (Luni, 3 mai 2010, 14:01)

    Constantin [anonim]

    ne bucuram cand moare capra vecinului. E totusi un aspect pozitiv in acest obicei: te obliga sa te ocupi si de capra vecinului sa n-o lasi sa moara daca vrei sa-i fie bine si caprei tale.
  • +2 (2 voturi)    
    Non-combat (Luni, 3 mai 2010, 14:55)

    non-microbist [anonim]

    Asta imi aduce aminte de partida CFR-Rapid, dupa scandalul "bricheta", cand ambele galerii s-au bucurat la golul CFR-ului si strigau la unison "M*** Steaua"
  • +4 (4 voturi)    
    Care "altii"? (Luni, 3 mai 2010, 15:17)

    Cojones [anonim]

    Altii pentru noi sunt englezii, irlandezii ... elvetienii ... australienii ... olandezii ... si alte natii ...

    Italienii nu sunt altceva decat stramosii nostri ... dupa care si un pic de turci si rusi ...
  • +3 (3 voturi)    
    capra vecinului (Luni, 3 mai 2010, 15:45)

    bogdan [anonim]

    Nu va mai mirati asa de tare, n-am inventat noi sportul asta.Sunt doua echipe rivale, ce ati fi vrut ca fanii lui Lazio sa planga ca nu ia Roma campionatul?Asta se intampla peste tot in lume.
  • +4 (4 voturi)    
    Mdah (Luni, 3 mai 2010, 16:35)

    silv [anonim]

    Ce-au plans la Madrid ca nu a ajuns Barcelona in finala vai de mama lor!!!
  • 0 (2 voturi)    
    ...nu imi place fotbalul italian !!! (Luni, 3 mai 2010, 20:15)

    catre toti cei de mai sus... [anonim]

    prefer pe cel englezesc,dupa mine FA Premier League fiind cel mai tare campionat din europa !!! din 2004 pana in 2009 anglia a avut minim o echipa in finala ligii si chiar doua in 2008 !!!
    • +2 (2 voturi)    
      Si eu prefer EPL (Luni, 3 mai 2010, 20:54)

      nae [anonim] i-a raspuns lui catre toti cei de mai sus...

      Dar si Liverpool au lasat Chelsea sa bata sa castige capionatul si nu United.
      • 0 (2 voturi)    
        There is no cake (Luni, 3 mai 2010, 22:38)

        Lol [anonim] i-a raspuns lui nae

        Liverpool nu a batut Chelsea fiindca sunt incompetenti, dar au gura mare. Cormoranii nu mai misca nimic in Premier League de mult timp.
        • 0 (0 voturi)    
          "Cormoranii nu mai misca de mult timp" (Sâmbătă, 15 mai 2010, 11:34)

          Silvia [anonim] i-a raspuns lui Lol

          Te-as contrazice, in principal pentru ca sezonul trecut titlul le-a scapat printre degete...a fost unul dintre cele mai bune sezoane din ultimii ani!
  • -1 (1 vot)    
    fotbal (Marţi, 4 mai 2010, 9:48)

    laur [anonim]

    aoleu ce comm -uri , ce ati fi vrut fratilor ca lazio sa moara pe teren k sa castige Roma ?? .asa se intampla peste tot uite si la englezi liv cu chelsea . in alta ordine d idei oare inter chiar nu o putea bate pe bune pe Lazio ?? io cr5ed k da . acuma aud alta idee k vezi doamne chiar si siena daca nu bate pe inter e blat oahahaha
  • +2 (2 voturi)    
    realitatea (Marţi, 4 mai 2010, 21:47)

    ion [anonim]

    daca sa ne gindim mai real nu cred ca inter ar putea pierde meciul cu o echipa care se afla la coada clasamentului.Chiar sa facut ceva laziotot cred ca inter batea .dar o alta faza este rivalitatea dintrefani lui roma si lazio.respect pentru fanii lui lazio