Primera Division

Real Madrid - Osasuna 3-2/ Salvati de Ronaldo

Luni, 3 mai 2010, 11:00 Sport | Fotbal

Realul sarbatoreste golul victoriei
Cristiano Ronaldo mentine pe Real Madrid in lupta pentru titlu, portughezul marcand golul victoriei (in minutul 89) albilor in partida cu Osasuna, scor 3-2. In urma acestui rezultat, galacticii raman la doar un punct distanta in urma liderului FC Barcelona.

Osasuna a creat mari emotii pe Santiago Bernabeu, oaspetii conducand in doua randuri dupa reusitele lui Aranda (5') si Vadocz (41').

Realul a avut puterea sa revina de fiecare data, Cristiano Ronaldo (23') si Marcelo (44') punctand pana la pauza. Golul izbavitor avea sa vina tarziu, in minutul 89. Ronaldo inscrie cu capul, iar Realul poate respira linistit cel putin pana etapa viitoare.

In etapa cu numarul 36 din Primera Division, Barcelona va juca acasa cu Tenerife, in timp ce Realul va intalni, in deplasare, pe Mallorca.

1 Barcelona 90 puncte
2 Real Madrid 89
3 Valencia 65
4 Mallorca 59
5 Sevilla 57.

1567 vizualizari

hala madrid!!! (Luni, 3 mai 2010, 10:15)

eu [anonim]

super goluri...bv lor. am fost pe stadion aseara. super admosfera si super meci facut de madrileni!!!
    greseala (Luni, 3 mai 2010, 10:23)

gica sut [anonim]

In etapa 36 Barcelona joaca acasa cu Tenerife. In etapa 37 va juca in deplasare cu Sevilla.
    Real ! (Luni, 3 mai 2010, 11:54)

cataLiN [anonim]

Sevilla nu mai e "sperietoarea" de pana acum...sunt in pierdere de forma si nu stiu daca o sa faca fata asaltului Barcelonei...ideal ar fi sa castige Sevilla :D
    HALA MADRID !
    • 0 (2 voturi)
      ideal pt cine? (Luni, 3 mai 2010, 12:18)

geo [anonim] i-a raspuns lui cataLiN

S-a vazut care e echipa mai buna in meciurile directe Barca-Real...Barca si-a recapatat forma si increderea in meciul cu Villareal si va bate tot pana la final...mie mi se pare mai greu meciul Realului cu Mallorca decat cel al Barcei cu Sevilla.