Cristiano Ronaldo mentine pe Real Madrid in lupta pentru titlu, portughezul marcand golul victoriei (in minutul 89) albilor in partida cu Osasuna, scor 3-2. In urma acestui rezultat, galacticii raman la doar un punct distanta in urma liderului FC Barcelona.

Osasuna a creat mari emotii pe Santiago Bernabeu, oaspetii conducand in doua randuri dupa reusitele lui Aranda (5') si Vadocz (41').

Realul a avut puterea sa revina de fiecare data, Cristiano Ronaldo (23') si Marcelo (44') punctand pana la pauza. Golul izbavitor avea sa vina tarziu, in minutul 89. Ronaldo inscrie cu capul, iar Realul poate respira linistit cel putin pana etapa viitoare.

In etapa cu numarul 36 din Primera Division, Barcelona va juca acasa cu Tenerife, in timp ce Realul va intalni, in deplasare, pe Mallorca.