Fotbal Fun

VIDEO Nu este eliminat cu toate ca a primit doua galbene

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 2 mai 2010, 11:24 Sport | Fotbal

Busquets nu este eliminat dupa doua galbene primite
Foto: Captura Youtube.com
Busquets a fost protagonistul unei faze cel putin ciudate in partida dintre Villarreal si Barcelona. Centralul Teixeira Vitienes i-a aratat de doua ori cartonasul galben (minutele 63 si 81), dar nu l-a eliminat pe mijlocasul Barcelonei. Ulterior, Busquets a fost schimbat cu Yaya Toure, iar protestele intregului stadion El Madrigal au fost inutile.

Busquets a vazut primul cartonas galben in minutul 63, atunci cand a oprit o actiune a Submarinului Galben prin hent. Dupa numai 18 minute, Busquets este chemat la schimbare, trage de timp si este avertizat cu al doilea galben de central. Spre surprinderea tuturor, Busquets este inlocuit de Yaya Toure, fara ca mijlocasul spaniol sa fie eliminat.

Stadionul protesteaza, dar arbitrul nu-l elimina pe Busquets. Teixeira Vitienes a motivat, in raportul de joc, ca respectivul avertisment ar fi fost aratat lui Llorente (fotbalist care l-a impins pentru a parasi mai repede terenul de joc) si nu jucatorului Barcelonei. Reluarile televiziunii spaniole il contrazic insa pe central.

Vezi aici cum Busquets primeste doua galbene fara sa fie eliminat:




Citeste mai multe despre   






















5129 vizualizari

  • -2 (10 voturi)    
    Tipic... (Duminică, 2 mai 2010, 11:46)

    Mihai [anonim]

    ceva normal pt Barcelona care , de cand o stiu e avantajata de arbitrii , se pare ca acum a inceput sa fie pe fata furtul....asta e
  • +4 (4 voturi)    
    CM (Duminică, 2 mai 2010, 12:21)

    Reactor [utilizator]

    Il mai tineti minte pe cel de la CM care a primit trei galbene? :)
  • -6 (10 voturi)    
    catre barca: (Duminică, 2 mai 2010, 12:40)

    real madrid [anonim]

    go real madrid cea mai tare echipa spaniola din istorie!!!!
    • +3 (3 voturi)    
      madrid cea mai tare echipa (Duminică, 2 mai 2010, 15:42)

      DS [anonim] i-a raspuns lui real madrid

      Asa e. Madridul e pe departe cea mai tare echipa din Spania daca nu din lume. Iata si dovada:
      1. Investitii de 300 de milioane de euro in jucatori sezonul asta. Rezultatul?
      2. Eliminati de Lyon in optimile champions (toata lumea a vazut nivelul lyon-ului in semifinala).
      3. Eliminati din copa del rey de Alcorcon, echipa de divizia a 3-a!
      4. Vor pierde si liga in favoarea FC Barcelona, care le-a tras-o in ultimele 4 intalniri consecutive (ultima pe Bernabeu cu 0-2).

      In concluzie: HALA Madrid, cea mai tare echipa din istoria fotbalului.
      TRAIASCA OBIECTIVITATEA!
      • 0 (0 voturi)    
        Real Madrid (Vineri, 7 mai 2010, 11:11)

        Marian Grunca [anonim] i-a raspuns lui DS

        Exceptional! Contraargumentezi afirmatia ca Real Madrid e cea mai tare echipa din Spania cu rezultatele sezonului 2009/2010. Genial! Puteai sa folosesti doar intalnirile cu Barcelona sau doar cele cu Alcoron, nu?
        Cand va avea Barcelona palmaresul lui Real Madrid uscatul va avea alta configuratie.:))
  • +1 (1 vot)    
    Fals (Duminică, 2 mai 2010, 17:19)

    Cosme [utilizator]

    Cartonasul galben nu era pentru jucatorul care iesea de pe teren, ci pentru jucatorul lui Villareal care il impinge sa iasa mai repede. Arbitrul a gresit ca l-a privit pe Busquets cand a aratat cartonasul, dar in acte a trecut bine, deci e doar o falsa problema.
  • 0 (0 voturi)    
    nu a vazut al doilea galben (Duminică, 2 mai 2010, 18:59)

    ionel [anonim]

    Llorente de la Villareal a primit galbenul, nu a fost nici o greseala.
  • 0 (0 voturi)    
    asta-i arbitraj? (Duminică, 9 mai 2010, 12:24)

    cosmin [anonim]

    la primul cartonas a gresit arbitrul. nu se impunea atata timp cat cei doi jucatori erau f aproape unul de celalalt. ce ar fi trebuit sa faca busquets? sa stea cu mainile la spate cu batistuta in buzunar si cu unghiile curatate si sa astepte, eventual, o mingie in burta, nu? cat despre al doilea cartonas, nici arbitrul nu stia cu adevarat cui vroia sa-l dea... daca era arbitru in romania, era deja mancat de presa...