CFR Cluj - Alba Iulia 3-2/ Emotii cu ultima clasata: gol decisiv in minutul 90!

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 23:45 Sport | Fotbal

Cristi Bud
Unirea Alba Iulia a fost la doar cateva minute de o remiza pe terenul celor de la CFR, dar Cristian Bud a pus capat unui meci cu un final plin de emotii pentru clujeni, reusind golul victoriei in minutul 90, scor 3-2. Bud a inscris primul sau hat-trick din Liga 1 si o distanteaza pe CFR la sapte puncte fata de ocupanta locului al doilea in clasament, Steaua.

Click aici pentru rezultatele si clasamenul Ligii 1!

Deac a centrat de pe partea dreapta in minutul 21, Nicolae Dica a trimis cu capul spre poarta, Rotaru a scapat balonul in fata, iar Cristi Bud a reusit sa deschida scorul. Dupa ce au marcat, clujenii au "ridicat piciorul de pe pedala de accelelratie", parand parca multumiti cu acest minim avantaj.

Acelasi Bud a reusit sa marcheze din nou, in repriza secunda (min. 65), dar avantajul clujenilor avea sa "dispara" in noua minute, Veljovic marcand pentru 2-1, iar Muresan deviind nefericit un balon in proprie poarta. Liderul nu a lasat sa-i scape meciul printre degete, iar Bud a reusit primul sau hat-trick din Liga 1, inchizand tabela de marcaj in minutul 90.

Echipe de start:

CFR Cluj: Stancioiu, Panin, Piccolo, Alcantara, Tony, Culio, N. Dica, Muresan, Deac, Bud, Traore

Unirea Alba Iulia: Rotaru, Balan, Poverlovic, Vujadinovic, Vitinha, Olah, Dilbea, Fl. Dan, C. Cristea, Veljovic, Jovanovic

3000 vizualizari

• -5 (9 voturi)
    rusine cfr!!! (Duminică, 25 aprilie 2010, 0:07)

primul comentariu adaugat e acesta!!! [anonim]

sa invingi ultima clasata si la tine acasa pe deasupra,dar mai ales printr-un gol marcat in minutul 90!!! e rusinos!!! crf ar avea noroc daca ar fi egal la steaua-timisoara!!!
    • +2 (4 voturi)
      Rusine (Duminică, 25 aprilie 2010, 8:45)

Luca [anonim] i-a raspuns lui primul comentariu adaugat e acesta!!!

Nu e rusine de loc. Cate meciuri (puncte) a castigat Steaua din min 85 in sus si in prelungiri numai in acest campionat? Ia treceti pe la statistica si o sa va minunati. Si e marea Steaua care pierde lamentabil cu Ceahlaul si este pres de sters la .... in Giulesti.
    • 0 (2 voturi)
      ciocul mic (Duminică, 25 aprilie 2010, 9:31)

chefereul [anonim] i-a raspuns lui primul comentariu adaugat e acesta!!!

dinamovistule !
      ciocu mic si ochii in propria ograda !
      • -1 (1 vot)
        ...pentru o viitoare campioana de mucava. (Duminică, 25 aprilie 2010, 10:00)

SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui chefereul

Ciocul mic ar trebui sa-l faceti voi, cei care va iluzionati ca CFR nu seamana cu garnitura deraiata. Cine a vazut meciul, nu se poate sa nu fi avut in fata imaginea unui tort cu frisca acra facut cu un blat de proasta calitate!
        Apropo, de unde stii ca era dinamovist si nu stelist sau timisorean? Cred ca te-ai sculat prost dispus, amice! :)
    Crapa de ciuda.... (Duminică, 25 aprilie 2010, 15:32)

jolly [anonim]

Mah numai ca nu crapati de ciuda si invidie pe CFR...
  • -4 (4 voturi)
    Aceasta echipa de adunaturi din Cluj se vrea campi (Duminică, 25 aprilie 2010, 16:26)

SILE [anonim]

Cu o astfel de campioana nu avem ce spera la mai bine ... ne afundam in mocirla de tot ! S-a vazut si la meciul trecut ca fara arbitrii ar fi luat-o urat de tot pe cocoasa la Timisoara. Oricum Clujul nu merita nici macar pe podium. Timisoara, Urziceni si Vaslui sunt echipe mult mai bune. Dar acestea nu fac magarii in fotbal !!! Aceasta-i diferenta !!!
      CFR pe locul meritat! (Duminică, 25 aprilie 2010, 19:02)

panduru [anonim] i-a raspuns lui SILE

Aveti dreptate mai baieti. CFR e o echipa slaba si nu e pe primul loc pentru ca ar fi o echipa buna, ci pentru ca celelalte sunt mai slabe decat ea.
    catre luca (Duminică, 25 aprilie 2010, 16:41)

dan.mirea [anonim]

DE CE NU AI CITIT BA LUCA TOT COMENTARIUL ??? ACELA ADAUGAT DE ,,primul comentariu adaugat e acesta!!!"" citeste-l si zi-mi du-paia ce crezi!!!
    catre,,ciocu-mic" (Duminică, 25 aprilie 2010, 17:27)

nu sunt dinamovist cfr-istule !!! sunt fan Curtea de Arges!!! cfr nu s-a facut de ras aseara!!!ai inteles Luca!!! steaua trebuia retrogradata acu 2 ani cand a umblat cu valiza la U cluj-cfr cluj 0-1!!!
    miticii (Duminică, 25 aprilie 2010, 17:39)