Unirea Alba Iulia a fost la doar cateva minute de o remiza pe terenul celor de la CFR, dar Cristian Bud a pus capat unui meci cu un final plin de emotii pentru clujeni, reusind golul victoriei in minutul 90, scor 3-2. Bud a inscris primul sau hat-trick din Liga 1 si o distanteaza pe CFR la sapte puncte fata de ocupanta locului al doilea in clasament, Steaua.

Click aici pentru rezultatele si clasamenul Ligii 1!

Deac a centrat de pe partea dreapta in minutul 21, Nicolae Dica a trimis cu capul spre poarta, Rotaru a scapat balonul in fata, iar Cristi Bud a reusit sa deschida scorul. Dupa ce au marcat, clujenii au "ridicat piciorul de pe pedala de accelelratie", parand parca multumiti cu acest minim avantaj.

Acelasi Bud a reusit sa marcheze din nou, in repriza secunda (min. 65), dar avantajul clujenilor avea sa "dispara" in noua minute, Veljovic marcand pentru 2-1, iar Muresan deviind nefericit un balon in proprie poarta. Liderul nu a lasat sa-i scape meciul printre degete, iar Bud a reusit primul sau hat-trick din Liga 1, inchizand tabela de marcaj in minutul 90.

Echipe de start:

CFR Cluj: Stancioiu, Panin, Piccolo, Alcantara, Tony, Culio, N. Dica, Muresan, Deac, Bud, Traore

Unirea Alba Iulia: Rotaru, Balan, Poverlovic, Vujadinovic, Vitinha, Olah, Dilbea, Fl. Dan, C. Cristea, Veljovic, Jovanovic