Fundasul Cristian Chivu a marcat un gol splendid pentru echipa sa de club, Inter Milano. Internationalul roman a marcat in minutul 77 al partidei cu Atalanta, stabilind scorul final: 3-1. Cu aceasta victorie, Interul lui Mourinho urca pe primul loc, la o distanta de doua puncte fata de cei de la AS Roma, acestia din urma avand, insa, un meci mai putin jucat.

Cristian Chivu a inceput ca titular in partida lui Inter din etapa a 35-a din Serie A. Revenit dupa o accidentare grava la cap in debutul anului, internationalul roman a ridicat spectatorii in picioare cu o super-executie de la 35 de metri. Fundasul roman a sutat puternic, cu stangul la coltul scurt, marcand pentru 3-1. Celelalte goluri ale Interului au fost inscrise de Milito (min. 24) si Mariga (min. 35)

Singurul gol al Atalantei a fost inscris in minutul 5 al partidei, de catre Tiribocchi.