VIDEO Marica, un nou gol pentru Stuttgart

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 aprilie 2010, 11:07 Sport | Fotbal

Ciprian Marica, inca un gol pentru Stuttgart
Internationalul roman Ciprian Marica a inscris al saptelea sau gol din actualul sezon de Bundesliga, contribuind decisiv la victoria lui Stuttgart de pe terenul​ celor de la Bochum, scor 2-0, in cea de-a 32-a etapa a primei ligi germane.

Ciprian Marica a deviat balonul pana la Cacau in minutul 14, brazilianul deschizand scorul. Dupa alte patru minute, a venit randul lui Cacau sa-i paseze internationalului roman, Marica, ramas singur cu portarul,  reusind sa inscrie la coltul scurt pentru 2-0.

Cu doua meciuri ramase de disputat in actualul sezon, Stuttgart a acumulat 53 de puncte in Bundesliga, fiind la un singur punct de ocupanta locului al treilea, Werder Bremen, aceasta avand, insa, un meci in minus.