Dinamo este inca victima tensiunilor de la nivelul conducerii (si tehnica, si administrativa): vineri seara, "haita" a facut doar un egal acasa, 1-1 cu Poli Iasi; daca nu ies din seria neagra, dinamovistii isi pot periclita locul 6 care le asigura calificarea in Europa League.

Bucurestenii au deschis scorul prin N'Doye (21) care a primit o pasa cu calcaiul de la Claudiu Niculescu si a marcat de la marginea careului, cu un sut plasat. Desi a intrat la pauza cu avantaj, Dinamo nu a convins pe nimeni - primele minute de la reluare au demonstrat fragilitatea jocului bucurestean: dupa cateva ratari, Poli Iasi egaleaza in minutul 60, cand Lucian Munteanu (liber in centrul careului alb-rosu) a reluat in plasa cu o executie sigura.

Poli Iasi a cautat si golul victoriei si era pe punctul de a-l gasi in minutul 71, cand a beneficiat de un penalty. Vali Badea a ratat insa executia de la "punctul cu var" (bara laterala), astfel ca Poli Iasi trebuie sa se multumeasca doar cu un punct din deplasarea la Bucuresti.