Dinamo - Poli Iasi 1-1/ Cine stinge lumina?

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 23 aprilie 2010, 22:24 Sport | Fotbal

Dinamo, in fata Stelei
Dinamo este inca victima tensiunilor de la nivelul conducerii (si tehnica, si administrativa): vineri seara, "haita" a facut doar un egal acasa, 1-1 cu Poli Iasi; daca nu ies din seria neagra, dinamovistii isi pot periclita locul 6 care le asigura calificarea in Europa League.

Bucurestenii au deschis scorul prin N'Doye (21) care a primit o pasa cu calcaiul de la Claudiu Niculescu si a marcat de la marginea careului, cu un sut plasat. Desi a intrat la pauza cu avantaj, Dinamo nu a convins pe nimeni - primele minute de la reluare au demonstrat fragilitatea jocului bucurestean: dupa cateva ratari, Poli Iasi egaleaza in minutul 60, cand Lucian Munteanu (liber in centrul careului alb-rosu) a reluat in plasa cu o executie sigura.

Poli Iasi a cautat si golul victoriei si era pe punctul de a-l gasi in minutul 71, cand a beneficiat de un penalty. Vali Badea a ratat insa executia de la "punctul cu var" (bara laterala), astfel ca Poli Iasi trebuie sa se multumeasca  doar cu un punct din deplasarea la Bucuresti.

1992 vizualizari

• +2 (4 voturi)
    BLAT (Vineri, 23 aprilie 2010, 21:47)

loool [anonim]

Cel mai ordinar blat pe care l-am vazut vreodata. iesenii au ratat de 3 ori cu poarta goala, dribleaza portarul dupa care s-a impiedicat singur fara nici un adversar. alta faza iar dribleaza portarul...dupa care da mingea la adversar, alta data ajunge in careu si inexplicabil se intoarce si da pasa inapoi la un adversar. Penalty pentru Iasi....normal rateaza. Vreo 2-3 jucatori de la Iasi au tras pentru Dinamo.
    • -3 (3 voturi)
      bai ma lasi ? (Vineri, 23 aprilie 2010, 23:12)

turistul [anonim] i-a raspuns lui loool

asa care va sa zica, 2-3 jucatori de la iasi au tras pt dinamo si cu toate astea iasul a avut 3 ocazii cu poarta goala si un penalty ratat ... ai zice ca dinamo a jucat cu echipa de juniori ...