Vaslui - Craiova 0-1/ Oltenii, practic salvati

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 19 aprilie 2010, 20:47 Sport | Fotbal

Adrian Porumboiu, patron Vaslui
Universitatea Craiova si-a respectat renumele de echipa imprevizibila si a reusit sa castige pe terenul lui FC Vaslui, echipa aflata in cursa pentru titlu.

Oltenii (in lupta pentru evitarea retrogradarii) s-au impus cu 1-0, prin golul marcat de Alex Piturca, in minutul 71, cu un sut din marginea careului. In ultimul minut, portarul Craiovei Silviu Lung junior a fost eliminat, poarta fiind aparata pana in final de atacantul Dina.

Dupa acest rezultat, FC Vaslui ramane pe locul 4 si pierde un tempo important in tentativa de a tine pasul cu liderul CFR Cluj. Craiova este pe locul 10 si s-a distantat la 6 puncte de locul 15, primul retrogradabil.

Click aici pentru rezultate si clasament!

2546 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    rusine ! (Luni, 19 aprilie 2010, 22:53)

adi craioveanu [anonim]

RUSINE Craiova, sa ajunga la retrogradare, joaca pe bune numai cand nu cotizeaza adversarul cu nimika. Imi pare rau si de Vaslui, mai bine ar lua ei titlul decat hotii de bucale si (mai nou) arpi&cluj
    In familie (Marţi, 20 aprilie 2010, 15:43)