"Tudor asta este un bufon, a nenorocit prima liga!", a fost prima reactie a managerului dinamovist Cristi Borcea, dupa eliminarea din semifinala Cupei, in fata lui CFR Cluj. "Singura lui vina e ca este arbitru FIFA. Habar nu are de dinamica jocului!", a fost completarea lui Cornel Dinu, administrator-delegat. Totusi, Dinu a recunoscut: "Eliminarea noastra nu are legatura cu Tudor".

Furia lui Dinamo s-a declansat in minutul 60 (la 1-0 pentru CFR), cand arbitrul Alexandru Tudor nu a acordat penalty bucurestenilor, la o interventie imprudenta a lui Alcantara asupra lui Andrei Cristea. Mai mult, Tudor (recunoscut oricum pentru "originalitate") i-a acordat cartonas galben lui Cristea pentru simulare!

Dupa meci, Andrei Cristea a povestit jurnalistilor ca "garanteaza" ca a fost penalty: "Nu stiu daca a fost viciere de rezultat, dar penalty a fost". In acelasi timp, Cristea a felicitat pe CFR Cluj pentru calificare, declarand ca ardelenii si-au demonstrat forta, mai ales ca au evoluat o repriza cu un om mai putin.

Mult mai vehementi la adresa arbitrului au fost oficialii dinamovisti: Florin Prunea apreciaza ca "Dinamo a fost executata", Borcea l-a facut bufon pe Tudor, iar Dinu l-a desfiintat, sugerand ca arbitrul nu intelege dinamica jocului de fotbal.

"Oamenii mici cersesc mereu, de-aia sunt mereu in spatele nostru si nu castiga nimic de atata timp" - Arpad Paszkany, finantator CFR Cluj.