Steaua ramane in grafic pentru titlu si dupa partida cu Poli Iasi (castigata cu 2-1), dar evolutia echipei lui Stoichita este una fara orizont in multe momente. Surdu (55) si Kapetanos (82) i-au salvat pe ros-albastri si au anulat golul superb reusit de Paun in minutul 5. CFR ramane la trei lungimi distanta, iar pentru formatia din Ghencea urmeaza examenul cu Rapid, de etapa viitoare.

Steaua ramane la trei puncte in spatele Clujului si dupa etapa a-XXVII-a, bucurestenii impunandu-se greu, scor 2-1, in fata unei candidate la retrogradare.

Poli Iasi a uimit asistenta "numeroasa" din Ghencea dupa ce a deschis scorul inca din minutul 5. Paun a punctat cu o executie care l-a facut pe Tatarusanu simplu spectator (sut puternic, cu mult efect de la peste 30 de metri), iar la pauza a fost 1-0 pentru oaspeti.

Surdu (55) si Kapetanos (din nou decisiv - minutul 82) salveaza o partida in care Steaua nu a impresionat in prima repriza, dar a mai dres busuiocul dupa pauza.

Echipe:

Steaua: Tatarusanu - Petre Marin, Parpas, Jelev - Emeghara, Nicolita, Ovidiu Petre, Tanase, Arman Karamian - Stancu, Surdu

Poli Iasi: Branet - Straut, Mihajlov, Nogo, Costache - Miclea, Negru, Munteanu, Barladeanu, Bujor, Paun

Click aici pentru rezultate si clasament.