Liga 1

Steaua - Poli Iasi 2-1/ Trei puncte si atat

Luni, 12 aprilie 2010, 19:56 Sport | Fotbal

Pantelis Kapetanos
Steaua ramane in grafic pentru titlu si dupa partida cu Poli Iasi (castigata cu 2-1), dar evolutia echipei lui Stoichita este una fara orizont in multe momente. Surdu (55) si Kapetanos (82) i-au salvat pe ros-albastri si au anulat golul superb reusit de Paun in minutul 5. CFR ramane la trei lungimi distanta, iar pentru formatia din Ghencea urmeaza examenul cu Rapid, de etapa viitoare.

Steaua ramane la trei puncte in spatele Clujului si dupa etapa a-XXVII-a, bucurestenii impunandu-se greu, scor 2-1, in fata unei candidate la retrogradare.

Poli Iasi a uimit asistenta "numeroasa" din Ghencea dupa ce a deschis scorul inca din minutul 5. Paun a punctat cu o executie care l-a facut pe Tatarusanu simplu spectator (sut puternic, cu mult efect de la peste 30 de metri), iar la pauza a fost 1-0 pentru oaspeti.

Surdu (55) si Kapetanos (din nou decisiv - minutul 82) salveaza o partida in care Steaua nu a impresionat in prima repriza, dar a mai dres busuiocul dupa pauza.

Echipe:

Steaua: Tatarusanu - Petre Marin, Parpas, Jelev - Emeghara, Nicolita, Ovidiu Petre, Tanase, Arman Karamian - Stancu, Surdu

Poli Iasi: Branet - Straut, Mihajlov, Nogo, Costache - Miclea, Negru, Munteanu, Barladeanu, Bujor, Paun

Click aici pentru rezultate si clasament.

9596 vizualizari

• +2 (6 voturi)
    mda ... sa nu uitam (Luni, 12 aprilie 2010, 21:43)

Ghita [anonim]

ca din min 45 pana in 85 iesenii nu au depasit centrul terenului, ca Stelei i-a fost anulat un gol perfect valabil pe motiv de offside desi era vorba de cel putin 3 metri, si ca meciul se putea termina fara probleme 5-1 doar cu ocaziile din a doua repriza (in prima ce-i drept Steaua n-a aratat nimic). Totusi simplist comentariul cred ca autorul a vizionat cfr cluj - poli iasi ... gol super la iasi insa, si o singura ocazie (frumoasa ce-i drept a a marcatorului iesean) in min 85.
      subiectivism (Marţi, 13 aprilie 2010, 14:56)

mos Ion Roata [anonim] i-a raspuns lui Ghita

Ca meciul se putea termina...5:1, o spui tu. Ai vazut probabil alt meci. La 0:1 Iasi-ul a avut 2 ocazii rarisime si atunci cu cat s-ar fi putut termina meciul? Dar ratarea din final, la 1:1, putea duce scorul la 1:2 ? Asa ca "ciocul mic" (expresia va apartine, smecheri de Dambovita). Steaua n-are fata de campioni,e in buda.
        ratarea din final (Marţi, 13 aprilie 2010, 18:48)

Ghita [anonim] i-a raspuns lui mos Ion Roata

era la 2-1 pentru steaua. in ceea ce priveste ciocul mic, ma scuzi dar nu ma cobor la nivelul vocabularului, intelectului si proastei tale cresteri. succes.
  • -3 (5 voturi)
    Steaua penibila! (Luni, 12 aprilie 2010, 22:09)

Un iesan dezamagit [anonim]

Grigoras nu te credeam in stare de asa ceva! Sa vinzi meciul lui Gigi!
    RUSINE pentru voi!
    Se termina 2-1.
    • +2 (4 voturi)
      mai vine cite un cap patrat (Luni, 12 aprilie 2010, 21:55)

Core [anonim] i-a raspuns lui Un iesan dezamagit

si zice de blat. Cum dreq mah, voi nu ganditi? astia se bat sa nu retrogradeze, cum naiba sa vanda meciul? mai gadniti si voi inainte de a comenta.
      Da. (Luni, 12 aprilie 2010, 22:59)

bgd [utilizator] i-a raspuns lui Un iesan dezamagit

Dupa o prima repriza in care am tinut Steaua la ei in teren, in a 2-a ne-am pus "capra".
      Daca si atunci cand sunt la retrogradare fac din astea...pai merita la matineu.
      Rusine !
      • -1 (3 voturi)
        ..hai sa batem campii! (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:18)

SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui bgd

Erai si tu in teren, amice? Sau frustrarea ta de mic dinamovist te face sa spui prostii?! Steaua a jucat slab in prima repriza sub socul golului primit de un Tatarusanu inexplicabil de inert la acea faza. Spre sfarsitul primei reprize si toata repriza a doua s-a vazut clar diferenta de valoare si de pregatire fizica. O victorie logica, corecta, umbrita doar de cecitatea unui arbitru de linie care a anulat un gol perfect valabil inscris de Kapetanos. Steaua da impresia ca se chinuie cu echipele mai modeste , dar mai e vreun meci usor? Mai bine sa se chinuie si sa obtina victorii decat sa joace frumos si sa fac meciuri nule sau sa piarda. Cel putin in acest meci, jucatorii au dat dovada de spirit de sacrificiu si au luptat cu putinele mijloace pe care le au impotriva tuturor, inclusiv impotriva unor suporteri penibili, caroara nimeni nu le mai intelege comportamentul aberant....
          victorie logica ? (Marţi, 13 aprilie 2010, 12:40)

luc [anonim] i-a raspuns lui SoulHealer

Frustrare de mic dinamovist ? tu spui prostii.
          Ce ai fi vrut ca meciul sa nu se mai joace pentru ca steaua e cotata mai bine ?
          Nu ar fi primul egal "ilogic" obtinut de poli, asa ca e normal sa fii dezamagit, mai ales dupa ce ai si condus 50 de minute.
    gol (Marţi, 13 aprilie 2010, 6:42)

mm [anonim]

Goooool, stadionul Stelei e gooool!
  • -2 (2 voturi)
    Campionat regizat de mitica (Marţi, 13 aprilie 2010, 6:49)

hagi [anonim]

Kapetanos trebuie sa dea 3 goluri ca sa-i valideze arbitrul macar 1. Sunt jocurile lui mitica. el regizeaza rezultatele pt pariuri sportive, din care sa castige mafiotii sai. tot campionatul e regizat. cine nu se supune pateste ca fc arges si ca penescu.
    daca priviti inapoi.. (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:34)

egroeg [anonim]

vati vedea ca mai mult fotbal au aratat in acest retur
    international,bistrita,ceahlaul,mediasul.Ce au aratat steaua-dinamo si chiar cfr nu prea seamana a fotbal de topul clasamentului.
    ce s-a intamplat la pauza? (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:46)

bogdan [anonim]

Eu cred ca la pauza s-a facut schimb de echipamente, altfel nu-mi explic dominarea cvasitotala a stelei din repriza a 2-a. Oricum e jale la Steaua, au dreptate suporterii, acum realizez. Nu se stie cine e antrenor, nici o idee tactica , jucatori la limita penibilului...ma uitam la surdu de ex (care a si marcat) are 40 de kile...vi-l imaginati in duel cu puyol????Astia sunt "jucatorii" cu , care se vrea "performante" ?
    hmz (Marţi, 13 aprilie 2010, 15:40)