Otelul - Gloria Bistrita 3-0/ Sumudica, la a treia infrangere consecutiva

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 aprilie 2010, 17:13 Sport | Fotbal

Sumudica, fara victorie de trei etape
Otelul Galati a uitat repede infrangerea de la Brasov si a invins cu 3-0 pe Gloria Bistrita, in primul meci al etapei a 27-a. Echipa lui Dorinel Munteanu a preluat conducerea dupa doar patru minute de joc, prin penalty-ul tranformat de Antal, si a stabilit scorul final in ultimele 18 minute de joc, Viglianti si Pena reusind sa inscrie si ei in poarta lui Albut.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Cum s-au marcat golurile:

Min. 4: Antal transforma un penalty obtinut tot de el, dupa un fault al lui Velcovic

Min. 72:
Viglianti ramane nemarcat in careul bistritenilor si inscrie fara preluare din aproximativ 10 metri

min. 87: Salageanu bate o lovitura libera, Viglianti recentreaza in careu, iar Pena inscrie printr-o lovitura de cap

Echipe de start:

Otelul Galati:
Grahovac, Salageanu, Sarghi, Sipovici, Ripa, Ochirosii, Giurgiu, Ibeh, I. Neagu, Antal, Pena

Gloria Bistrita: Albut, Velcovic, Frasinescu, Ciuca, Matei, Petre, Muresan, Bajenaru, Hora, Coroian, Moraes

853 vizualizari

O echipa excelenta ! (Sâmbătă, 10 aprilie 2010, 19:41)

cornel [anonim]

Am vazut meciul la GSPTV. M-a deranjat faptul ca
    comentatorul meciului Bogdan Cosmescu a transmis vadit proGloria. Echipa adevarata de fotbal a fost insa Otelul, pe care o urmaresc de ceva timp.
    Domnilor este o echpa cu jucatori fff tineri si valorosi in marea lor majoritate. Pacat ca acolo jucatorii sunt doar masa monetara si ajung la diverse echipe,chipurile cu pretentii.Cu multi din lotul Otelului s-ar putea face o echipa mare, daca...