Remiza la Targu Jiu, in ultima partida a etapei a 26-a din Liga 1: Pandurii respecta indicatiile defensive ale antrenorului Sorin Cartu si blocheaza pe Dinamo prin sah etern - 0-0 si "haita" se indeparteaza de primele doua locuri.

Dinamo a dominat prima repriza, perioada in care Andrei Cristea a avut cea mai mare ocazie (sut din careu, pozitie centrala, putin peste transversala). In finalul reprizei, gorjenii erau pe punctul sa intre in avantaj, cand Moti a fost aproape de un autogol (mingea trimisa spre propria poarta a fost scoasa greu de Munteanu).

In a doua parte, Pandurii au echilibrat si au reusit sa tina pe Dinamo departe de poarta. Marele semn de intrebare al acestei reprize ramane decizia arbitrilor de a-l opri pe N'Doye din drumul spre gol, la o semnalizare de la margine (ofsaid).

"A fost o decizie eronata, fara indoiala. Dar nu asta este problema. Problema lui Dinamo este ca in repriza a doua nu am mai avut nicio ocazie" - Cornel Dinu, administrator-delegat Dinamo (GspTV).