Bistrita - Steaua 1-2/ Minimul necesar

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 7 aprilie 2010, 20:14 Sport | Fotbal

Steaua lui Stoichita a facut un bun joc defensiv pe terenul Gloriei Bistrita, de unde se intoarce cu trei puncte esentiale - succesul (2-1) o mentine in cursa spre titlu si ii ofera locul secund, peste Vaslui (egal la Ploiesti). Totodata, Steaua se distanteaza de Timisoara si Urziceni care nu s-au impus in" intermediara" (Timisoara a remizat acasa, 0-0 cu International, iar Unirea a fost blocata de Medias, 1-1 la Urziceni).

Steaua a deschis scorul in minutul 13
, cand Arman Karamian a gasit coltul lung cu un sut inspirat. Reusita a linistit elanul Gloriei, care tocmai isi luase avant spre buturile lui Tatarusanu. Pana la pauza, Bistrita nu a mai avut decat o lovitura libera, irosita insa de Moraes.

Decarul Bistritei s-a revansat insa dupa pauza, cand a egalat: era minutul 50 cand Moraes a gasit poarta cu o lovitura de cap, expediata de langa Parpas. Entuziasmul egalarii i-a costat pe bistriteni - la prima actiune dupa reluare, Nicolita inventeaza o centrare perfecta pentru Bogdan Stancu si acesta nu rateaza, din 6 metri: 2-1 pentru Steaua, dupa un minut de la egalare!

Pana la final, Steaua si-a perfectionat sistemul defensiv, in incercarea de a securiza rezultatul. Mai bine adaptati pentru jocul de contraatac, tot bucurestenii au fost mai aproape de gol - Kapetanos a nimerit bara laterala in minutul 78.

8817 vizualizari

Minimul (Miercuri, 7 aprilie 2010, 23:12)

cioban [anonim]

Doar atat poate Steaua ilustrului conducator berbecali? Un minim? Nu tin nici cu Steaua, nici cu Cfr, dar la cum joaca Steaua acum, nu merita sa castige campionatul.
    Prin urmare, sper sa castige CFR-ul campionatul, daca Urziceniul s-a distantat asa mult de podium. Macar asa poate se infurie ciobanul si pleaca de la Steaua.
    Parerea mea.
    Cam atat am avut de zis.

...OK baieti, acum sariti cu minusurile daca n-am dreptate.
    erata (Joi, 8 aprilie 2010, 9:52)

ionel [anonim]

Banel nu stie sa dea asemenea centrari. La al doilea gol pasa a fost data de emeghara.
      Banel a fost (Joi, 8 aprilie 2010, 12:57)

Un stelist [anonim] i-a raspuns lui ionel

Dar e prea mult spus "Nicolita inventeaza o centrare perfecta", tot ce stie baiatul asta sa faca perfect e sa alerge, pacat ca fotbalul nu e atletism, Banel ar fi cmapion olimpic.Chiar nu il vede nimeni de la federatia de atletism???Asa ar putea scapa Steaua de el si sa aduca un fotbalist de valoare...
    re: (Joi, 8 aprilie 2010, 14:03)