Unirea Urziceni pierde puncte importante in lupta pentru titlu, campioana Romaniei bifand doar o remiza, scor 1-1, pe propriul teren, cu Gaz Metan Medias. Punctul reusit este unul imens pentru medieseni in tentativa de a scapa de la retrogradare.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 56/ Actiune a oaspetilor, mingea ajunge la Dudita, iar acesta trimite in poarta de la aproximativ noua metri. Unirea - Gaz Metan 1-1

Minutul 35/ Bilasco transforma in gol o centrare de pe dreapta, atacantul ialomitean a trimis cu capul de la aproximativ sase metri. Unirea - Gaz Metan 1-0

Echipe:

Unirea Urziceni: 74. D. Tudor - 24. Maftei, 22. B. Fernandes, 4. Mehmedovici, 19. Brandan - 17. Semedo, 18. Ricardo, 32. I. Apostol (10. Paduretu '73), 30. S. Frunza - 11. Onofras (14. Rusescu '55), 7. Bilasco. Antrenor: Roni Levi.

Gaz Metan Medias: 82.Vatca - 20. Nohai (17. Dudita '55), 3. Trtovaci, 13. Khubutia, 23. Marovici - 5. A. Muntean, 27. Eric de Oliveira (6. Bozesan '80), 21. Todea, 16. R. Zaharia, 22. Parvulescu - 29. Galanis (44. Kratochvil '63). Antrenor: Cristian Pustai.